Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másnál is van ilyen? A My...

Másnál is van ilyen? A My Heritage-en készítettem génvizsgálatot, és azóta a családfát is elkezdtem építeni. Mostanság 800 körüli 'rokonom' van jelenleg (az életben másod-, ill. harmadunokatestvérig is több ezer, de közülük nem nagyon regisztráltak).

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni a Kromoszómaböngésző részben, h. kivel milyen irányban van egyezés, és azt láttam, h. 5 kromoszómámnak (a beküldött mintámban) azt írja, 'Nem mintavételezett'. Így nem kizárt, h. kevesebb egyezésem jön fel, ill. akivel van, kevesebb szegmenst hoz fel...

Szerintetek kérhetek újabb elemzést ingyenesen v. jelképes áron? (A mostani 59 dollár volt...)



2019. jún. 22. 01:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

"6-os!


Mi értelme ezeknek az összeesküvés elméleteknek?


Szépen kifejtetted, ezért kérdem."


Ember az általam említett hol összeesküvés elmélet?


Vajon szerinted miért lop el valaki 92 millió ember genetikai adatát? Vajon amikor sokadik ilyen adat-szivárgás van, miért nem figyelnek jobban a biztonságra?


A gén to selfie sem összeesküvéselmélet.



Na vajon milyen előnye lehet, hogyha te tudod majd a jövőben a legjobban kategorizálni az embereket, ez alapján mondjuk látod, hogy kinek nem érdemes mondjuk életbiztosítást adnod. Na vajon milyen előnyt nyújthat az egy cégnek /nemzetnek, hogyha információgyűjtésben, rendszerezésben és feldolgozásban jobb, mint bárki mást. Ja még véletlen sem ezt látjuk, hogy FB , Google, INsta csak és kizárólag az információkból élnek... lol



De nyilván egy szint alatt, amíg nem jut el az ember egy érettségi fokra, nagyon nehéz elválasztani a hülye ufós oldalt az olyan high tech dolgoktól, amik tényleg léteznek.

Az együgyűbb ember ebből annyit ért: minden összzesküvéselmélet, amit nem hall az általa figyelt dolgokat.



Sajnos neked igen: minden összeesküvéselmélet :D

2019. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

11-es, abszolút nem rosszindulatból vagy lekezelésből kérdeztem meg amit, csak pusztán érdekelt a meglátásod, de amint látom, gratulálhatok a széleskörű, nagy perspektívájú gondolkodás módodhoz...


Az ilyen emberek miatt tart ott a világ ahol.

Gratulálok még egyszer!

2019. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem a biztonsági kockázatát az önkéntes 'mintaadásnak', h. sok téren károm származhat belőle, és olyan visszaéléseknek is teret adhat, amit a hozzászóló nem említett, a jövő zenéje.

(Egyébként véradó is vagyok...)

A fentiek ellenére mégis kíváncsi voltam, h. mit hoz ki. ill. anyukám egy féltestvérét az 50-es években örökbe adták (semmi kapcsolatunk soha nem volt velük), és esetleg a nyomukra akadtunk volna.

+ Kissé ázsiai 'beütésű' vagyok, és érdekelt, h. genetikailag is van-e a valami kapcsolat. (Hát nincs, túlnyomó részben ny-eu.-i vagyok. Tudtam, h. van bennem ilyen gén, csak meglepődtem a nagy arányán...)

Sajnos az eredeti kérdésemre senki sem válaszolt, azaz, h. van olyan, akinek bizonyos kr. szegmensek hiányosan jelennek meg a nem megfelelő minta miatt.

A rokonság fele amerikai, ötöde német, és hozott fel kb. 20 távoli magyar rokont is. Akinél nem 100 % a rokoni kapcsolat, mert azt írja ki, h. közepes v. alacsony bizonyosság. De jött már fel anyukám sosem látott idős unokatestvére is.

2019. jún. 25. 22:12
 14/15 anonim válasza:
100%

Ha nem haragszotok, én a kérdésre adok választ, ha már ennyire ment az összeesküvős OFF-topic :)


Olvass utána genetikának, genomnak, akár angolul. Meg hogyan szekvenálnak.


3 milliárd bázispárt nem fognak neked 59 dollárért, csak mondjuk 10-20-szor annyiért :)

Sztendern módszereket alkalmaznak, amik bőőőőőven elegendőek, még az a "kevés" rész is sok, myHeritage-nál ez 700ezer SNP, ami messzemenően jó és reprezentatív eredményt ad.


A genetikai statisztika jól működik és nem fog rokon elveszni emiatt, nyugi. Aki el is veszne (tehát épp nem látja a teszt, mert annyira kevés a közös szegmens) azzal valószínűleg nem is tudnátok megtalálni a közös őst az 1600-1700-as évekről, mert ahhoz mindkét félnek teljes, kiterjedt fára van szüksége.


Amúgy meg a DNS nagy része hulladék csak, nem aktív kódoló szegmens, fölösleges is tesztelni. A kódoló részekben is sok a redundáns információ.

2019. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Én családfa szerkesztéssel kezdtem 2019 nyarán, azután unokámtól kaptam ajándékba egy DNS vizsgálat lehetőségét (ha többet rendel valaki, akkor olcsóbb az egy főre jutó költség). Éredekes volt amikor megérkezett a DNS vizsgálat 32,8% balkáni, 32,2 észak- és nyugat európai, 21,6 % kelet- európai és 1,6% dél-ázsiai eredetűnek találtak! Folyamatosan tájékoztatnak, hogy ki lehet az első-, második-, harmadik-, negyedik-, ötödik-fokú unokatestvérem. Természetesen az unokámat azonnal megtalálta, hiszen együtt rendeltük, de hónapokkal később olyan másod- unokatestvér gyerekeit is megtalálta, akikről tudtam, hogy vannak, de nem tudtam, hogy hol élnek! Azóta fel tudtam venni a kapcsolatot velük! Sajnos azonban azokról az adatokról nem tájékoztatott, hogy pl. mennyi bennem a magyar eredetet mutató R1A DNS halpop!
2021. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!