Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Névváltoztatáskor mi számít...

Névváltoztatáskor mi számít pontosan történelmi névnek?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a vezetéknevem. Azt tudom, hogy régies írásmód, magyartalan név nem lehet. A történelmi nevekkel nem vagyok tisztában. Nyilván a Deák, Rákóczi neveket nem vehetem fel, ezek egyértelműek, viszont azt nem tudom, hogy írók, költők neve is ide tartozik-e.

2019. júl. 20. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amenyiben azonnal hires szemelyre asszociál az ember, akkor ide tartozik, igen. Tehát nem lehetsz pl Petőfi, Jókai vagy Gárdonyi.
2019. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Híres emberek neve is ide tartozik, tehát Ady vagy Kölcsey nem lehetsz, de Tóth igen, mégha van is ilyen nevü költö, mert ez általános név, nem egyböl az adott személy jut eszébe róla az embereknek.
2019. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha hétköznapi nevet válasz is indokolni kell. Ha nem fogadják el akkor 5 év múlva próbálkozhataz újra 50 ezerért. A befizetett pénzt természetesen nem adják vissza. Úgy hogy jól gondold meg. Ha családtagét ismerősét választod kérnek tőle nyilatkozatot. Én már túl vagyok rajta. Szerencsére sikerült. :)
2019. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
NEM kell indokolni, elég annyi, hoyg a mostani vened nem tetszik és amit választottál, az meg igen.
2019. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni nyugodtan. De én tavaly csináltam ezt végig. Szóval elég frissek az infóim. A barátnőm is próbálkozott ő nem kapta meg. Én a nagymamám vezeték nevéz vettem fel ami egy magyar és teljesen hétköznapi gyakori név. Még az anyám anyakönyvi kivonatának másolatát is be kellett mutatnom amivel igazoltam, hogy mi volt a nagymama neve. Nyilatkozat hogy jóváhagyja a név felvételt csak azért nem kellett mert már meghalt. A barátnőm szintén a nagymama nevét akarta felvenni. Nem volt meg az anyakönyvi kivonat. Az egy ritkáb név volt. Nem hagyták jóvá. Kapott egy levelet hogy 5 év múlva próbálkozhst újra. Oda lehet menni hogy nem tetszik a kovács és helyette Fogarasi szeretnél lenni. Vagy elfogadják vagy nem. Szerencse kérdése. De ha valaki nagyon meg akar szabadulni a nevétől akkor érdemesebb biztosra menni. Le lehet pontozni ezt is az én nevem már megváltozott. A tiéd maxium nem fog és elbuktál 10ezer forintot. :)
2019. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó előtti ez is egy indok csak vetezék név változáshoz elég gyenge. A ketesztnevedet megváltoztathatod így, én mindkettőt változtattam. A keresztnévnél pont ez volt az indokom. :) ott csak idegen hangzásút nem hagynak jóvá. Azt lazábban veszik. A vezeték nevet indokolni kell! Ha téves infókat mondasz azzal nem segítesz a kérdezőnek. Azzal sem ha meghazudtolod azt aki most csinálta végig.
2019. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Indokom az van, ha kell és nem arról van szó, hogy nem tetszik a nevem. Egy költő nevét szerettem volna felvenni és azon gondolkoztam, hogy mi alapján ítélik ezt meg.

Olyan kaliberű nevek mint a Radnóti, Márai vagy Kosztolányi ki vannak-e zárva.

2019. júl. 20. 21:26
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
A 4-es vagyok: a testvérem tavaly változtatta meg a nevét Kovácsról (tényleg ez volt a neve) egy olyanra, ami nincs a rokonságban, nincs semmi egyéb összefüggés sem volt semmihez, egyszerüen azt akarta - és minden gond nélkül engedélyezték neki. (Meg a keresztnevét is megváltoztatta)
2019. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: igen. Ilyen neveket csak nyomós indokkal hagynak jóvá. Ez lehet ha pl. Közeli rokonod viseli vagy nevelő apád nevelő anyád stb.

Utolsó. Néha van akinek szerencséje van. A többség meg pórul jár. Mikor beadod a kérelmet sajna nem derül ki. Csak mikor megjön az értesítő.

2019. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem az én dolgom de ha tetszik a saját neved akkor ez elég gyermeteg dolog és sok évre szól. A környezeted reakciója sem mindegy mi lesz. A szülőket általában megviseli a dolog. Különösen az apákat. Ha szereted nem kéne ezt meglépni. Azért mert szeretsz egy költőt még nem kell felvenni a nevét. A név egy hovatartozást fejez ki. Egy családhoz/közösséghez tartozást. Ha valaki kovácsként kitalálja, hogy holnaptól petőfi lesz az egy elég parttalan húzás. Engem nem a szüleim neveltek így más volt a helyzet. Az is más ha valakinek szörnyű neve van. Pl. Hugyec, Szopják, kurovszki stb. De akkor is jobb olyan nevet választani amihez van valami kötődés is. Persze ez az én véleményem. Aztán mindenki azt csinál amit akar.
2019. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!