Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Névváltoztatáskor mi számít...

Névváltoztatáskor mi számít pontosan történelmi névnek?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a vezetéknevem. Azt tudom, hogy régies írásmód, magyartalan név nem lehet. A történelmi nevekkel nem vagyok tisztában. Nyilván a Deák, Rákóczi neveket nem vehetem fel, ezek egyértelműek, viszont azt nem tudom, hogy írók, költők neve is ide tartozik-e.

2019. júl. 20. 17:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg, bocsánat. Pontosan az apám az indok arra, hogy nem akarom ezt a nevet viselni. A környezetemben egy családtagom sincs, nem tartozom hozzájuk, maximum biológiailag. És nem konkrétan egy költő nevét szerettem volna felvenni, csak olyan nevet szerettem volna ami "közel áll hozzám" vagy jelent valamit számomra, ezért gondoltam, hogy egy olyan költő vagy író vezetéknevét venném fel
2019. júl. 21. 01:38
 12/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem fejeztem be, szóval:

akinek az írásai hatással voltak rám, tudtam vele azonosulni.

Nem egy random nevet szeretnék egy listából, ezért jött ez a felvetés.

2019. júl. 21. 01:46
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
Válassz angol vagy más külföldit magyarra fordítva
2019. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szokásos gyakoris színvonal:

Aki a leghasznosabb válaszokat adja, aki saját (közelmúltbeli) tapasztalatából beszél, az le van pontozva, le van ugatva.

:DDDDDD

2019. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13. Válasz igen hasznos volt. Sokra ment vele a kérdező. Sajnos ide az emberek többsége nem segíteni hanem trollkodni jár névtelenül arctalanul. Elég szánalmas. 13. Ugatni maximum te szoktál, a színvonalas válaszoddal magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt. Taps!
2019. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!