Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan haladjak tovább a...

Hogyan haladjak tovább a családfakutatásban?

Figyelt kérdés

Nem sokáig tudtam eljutni, nagymamám segítségével apai ágon a 4 dédszülőm nevét és születési helyét tudom, viszont az ükszüleim nevére már ő sem emlékezett és interneten sem tudok továbbhaladni, mert nincs információ a dédszüleim felmenőiről.

Anyai ágon eddig sem jutottam, ott csak 3 dédszülő nevét sikerült kideríteni, de a pontos születési helyét csak az egyiküknek tudom. Róluk sincs információ az interneten.

A régi Szabolcs vármegyében születtek egyébként dédszüleim, feltehetőleg mindannyian, ahogy észrevettem nincs sok adat Döge, Szabolcsveresmart, Fényeslitke környékéről.


2019. júl. 23. 17:49
 1/5 anonim válasza:
65%
Én megpróbálnám a területileg illetékes hivatalban.
2019. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Familysearch.org oldal! Regisztrálni kell, és angol nyelvű, de rengeteg adat van. Házassági anyakönyvekben megtalálod a szülők nevét. Ha kell segítség, írj bátran, évek óta ott kutatok.
2019. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ott kerestem én is, regisztráltam, de nincs információ róluk.
2019. júl. 23. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Levéltárban?
2019. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Esetleg [link] hátha, az adtplus sajna fizetős.

Ja és a familysearch-ön nincs minden indexelve, főleg a házasságok nincsenek, de végig lehet nézegetni a képeket, sok esetben a házasságnál leírták a szülőket, illetve a házasulók életkorát is...

2019. nov. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!