Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nevelik életképtelennek...

Miért nevelik életképtelennek a férfiakat?

Figyelt kérdés

Apukám mind addig a szüleivel lakott, amíg el nem vette anyát. Nem is volt olyan, hogy egyedül lakott volna, nem tanult meg gondoskodni magáról. Értem ezalatt, hogy elpakoljon maga után, megágyazzon maga után, megcsinálja a reggelijét, főzzön, elmosogasson, betegye a ruhákat a mosógépbe, vasaljon, takarítson, szóval semmi benti munkát nem tanult meg, így mindenképpen szüksége volt valakire, aki ezt helyette megteszi, pl. az anyukája vagy anya (felesége).


A barátom is még a szüleinél él (egyetemisták vagyunk), és bár engem már kiskoromtól kezdve bevontak a házimunkába, miközben elvárták azt is, hogy maximálisan teljesítsek az iskolában (ami sikerült is), most is nagyon jól tanulok az egyetemen; addig a barátom teljes ellátást kap, és pl. ha az anyukája dolgozik, akkor a nagyi hívja ebédre, mert ő nem csinál magának (nem is engedik). Amikor együtt vagyunk, mindenben segít nekem, tényleg, mert a neveltetése ellenére ő egyenrangúként kezel, de akkor is furcsa.


Egy nőnek általában, legalábbis nálunk, ugyanúgy járnia kell dolgozni, mint egy férfinak, viszont itthon apa nem is dolgozik semmit. Teljesen ki van szolgálva anya és általunk, mi csináljuk a házimunkát, miközben ő tévézik. Amikor nekem is még tanulni kell, anya is pihenhetne.


Nincs ez így rendjén...meg az sem, hogy egy férfi nem képes általában az önálló életre, legalábbis a vidékiekre nagyon ez jellemző. Miért nem lehet őket is bevonni a házimunkába? Miért nem lehet megtanítani nekik, hogy ez is egy fontos és értékes munka, amiben mint család együtt kellene dolgoznunk? Miért kell a férfiakat másképp nevelni, miért kell azt hinniük, hogy ez ,,női munka", cselédmunka? Nem vagyunk cselédek...


25/N



2019. júl. 26. 11:15
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

A barátomnak elég csak hazavinnie a táskáját, a nagyiék még ki is pakolnak neki, mindent elrendeznek. Én már le vagyok szidva, ha nincs részletesen szétválogatva, meg mi az, hogy már nem indítottam el a mosást, de azonnal (amikor fáradtan jövök haza, másnap megcsinálnám). És amikor ezt felhozom nekik, hogy a barátommal meg sokkal jobban bánnak, a válasz: ,,de ő fiú". Köszönöm.


Meg amikor a barátom mondja, hogy ő ezt az ágyazást nem tudja, az is furcsa, mármint én se ezzel a tudással születtem, hanem meg kellett tanulni. Olyan nincs, hogy nem tudom, nem csinálom...XD

2019. júl. 26. 11:21
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Egyénfüggő.

A te apád alapban olyan amilyen.

A fiam 7 éves kora óta takarítja a szobáját és 15 éves korára egyes ételeket jobban főzött, mint sok háziasszony, pedig műszaki érdeklődésű, ezért mindent megszerel a ház körül.

Ja és egyedül neveltem 8 hónapos korától.

2019. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy idióta berögződés a régi időkből, mikor a nők még nem jártak munkába, csak a háztartást vezették, gyereket nevelték, mikor meg megváltozott ez, nem vették észre, és benne maradtak a dupla- tripla munkában, miközben apa lenyomja a 8 óráját és aztán PIHEN, mert ugye ő megérdemli. A nőnek meg a konyhában a helye...

Csak elfelejtődik, hogy már anya is lenyomta a saját 8 óráját, aztán még hazamenve van neki ugyanennyi...


Te azt tudod ezzel csinálni, hogy a pasidban nyomatékosan tudatosítod, hogy egy teljes állás mellett a háztartásban, ház körüli teendőkben számítasz a segítségére, másképp kénytelen leszel otthon maradni és csak ezzel foglalkozni, de akkor neki 2x ennyit kell keresnie.

Vagy te is dolgozol, keresel pénzt, ő meg kiveszi a részét a házimunkából.

Kulcsszó a KIVESZI A RÉSZÉT, nem besegít, nagy kegyesen, hanem kiveszi a részét.


Illetve a leendő saját gyerekeidet nem ilyen életképtelennek neveled, így talán egy két generáció után nem kell ilyen töketlen anyuci kisfiaival küzdeniük majd a lányainknak, unokáinknak, mint ahogy most nekünk kell sajnos.

2019. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Megnyugtatlak, hogy ritka kivételtől eltekintve már a lányokat sem nevelik a háztartásra az új idők szellemében.
2019. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Apu is ilyen otthon semmit nem segít azt mondja rá "ez a nők dolga". Ellenben öcsémet mindenre megtanítottuk hogy ő ne legyen ilyen, már felnőttek vagyunk képes ellátni saját magát főz, mos, takarít. Ha valamit nem tud hív hogy tanácsot kérjen. Akkoriban szerintem ez volt az elvárt illetve valamelyik visszamaradott, hagyományörző családban most is így van. Mindenesetre én tuti kerülöm az ilyen pasikat nem akarok senki cselédje lenni.
2019. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

"Miért nevelik életképtelennek a férfiakat?"

Már a leendő nőket is életképtelennek nevelik. Szóval ez nem sokáig lesz így.

2019. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a barátom apja ilyen, de neki még az ebédet is úgy kell lerakni hogy elérje vagy pedig kiszedni neki.

Én ezt nagyon utálom, fel tudnék robbanni amikor látom hogy milyen elkényeztetett és meg is mondtam a barátomnak hogy ő meg ne próbálja ezt csinálni, hogy meg se kér szépen hanem szó nélkül elvárja és akkor ideges ha nincs előtte.

Régen ez így volt normális, és ezért van így most is. Bár mostmár nem olyan durván én azt látom ahogy nézem a barátomat meg az apját hogy van különbség (barátom megkér hogy ha valamit nem ér el adjam oda, megágyazik ha én elfoglalt vagyok, nem hagyja szét a tányérokat,stb.)

Én nem várnám hogy egy fiú/férfi mosson vagy mosogasson, de azért az alap dolgokat nem tudom miért kell rájuk hagyni (amiket írtam is hogy tányér legalább mosogatóba rakása, esetleg megágyazás)

2019. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
43%

Én nem tudom, hogy te hol élsz, vagy hova jársz suliba, de pár éve, amikor én fősulis voltam pont, hogy a lányokra volt ez igaz. A kolesz konyhájában szinte mindig csak fiúk főztek maguknak. Volt olyan kiscsaj, akihez anyu meg apu bejött takarítani hetente egyszer... :D


Úgy hogy köszönjük szépen, de az ilyen terű általánosítást inkább mellőzzük. Nemtől független a következő és az utáni generációk egyre életképtelenebbek lesznek.

2019. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

,,Te azt tudod ezzel csinálni, hogy a pasidban nyomatékosan tudatosítod, hogy egy teljes állás mellett a háztartásban, ház körüli teendőkben számítasz a segítségére, másképp kénytelen leszel otthon maradni és csak ezzel foglalkozni, de akkor neki 2x ennyit kell keresnie."


Olyan nem fogok mondani, hogy akkor 2x annyit keressen, én pedig maradjak otthon. Akkor minek jártam iskolába, minek voltam iskolaelső, évfolyamelső? Minek lett 3 nyelvvizsgám? Nyilván azért, hogy majd nagyon jó munkahelyem legyen, ne hiába legyen. Ha ezt elfecsérlem azzal, hogy majd gyereket nevelek otthon egész életemben, akkor mehet a kukába az egész. És nem, nem gyereknevelés-ellenes vagyok, csak nem akarok háztartásbeli lenni.


Az a baj, hogy falun, ahol mi is lakunk, és a páromék is, nagyon nagyon régimódúak, és nekik ez a normális, ehhez jön az erős szokás-és hagyományrendszer a bigott vallásossággal. És sokszor még itt is olvasom, hogy még az sem elég, ha valaki külföldre megy dolgozni, mert a család utoléri.

2019. júl. 26. 11:53
 10/32 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos vannak anyukák, akik mindent elpakolnak a gyerekük után, így ők nem tanulnak meg gondoskodni magukról. Nem kell ilyen pasival együtt lenni. Nekem csak olyan barátaim voltak, akik imádtak főzni, és mindig tiszta rendes, igényes lakásuk, házuk volt. Nem nehéz ilyet találni, sokan vannak, ne ragadj le egy anyuci kisfiánál, mert csak a nyakadba varrsz egy csomó plusz dolgot.

23L

2019. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!