Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha apám miatt...

Mit tehetek, ha apám miatt teljesen megutáltam a férfiakat?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkozott velem igazán. Sosem volt úgy jelen az életemben, ahogy kellett volna.


Kisebb koromban alig volt itthon, majd 8-13 éves koromig hétvégenként láttam 1,5 napot (munka miatt). Ez idő alatt csak aludt és evett. Nem töltöttünk el minőségi időt, nem is nagyon beszélgettünk csak nagyon felszínes dologról. Lényegében anya nevelt. Ezt követően éveket feküdt itthon, élősködött a családon, hielt hitelre, kölcsönt kölcsönre halmozva. Ekkor is evett, aludt, TV-zett és internetezett. Nem foglalkozott senkivel, nem érdekelte semmi.


Pár éve ismét dolgozik. Annyi változott, hogy nem hétvégente látom, hanem 3-4 havonta 2-4 hétre. Teljesen olyan számomra, mint egy idegen. Egyre jobban kihasznál, manipulál, bánt mindenkit, aki a környezetében van. Úgy kell táncolni, ahogy fütyül, csak a saját érdekeit tartja szem előtt. Minden úgy a tökéletes, ahogyan ő lágja és csinálja. Azt hiszi, ő a tökéletesség mintapéldája. Cinikus, arrogáns is ezeken felül.


Apai ágon nem is ismertem a nagyapámat. Anyai apja nagyapám is hagy némi kivetni valót maga után.


Az elmúlt években azt tapasztalom, hogy egyre inkább kezdek undorodni a férfiaktól. Elég meghallanom, ahogy köhög a környezetemben, már összeszorul a gyomrom. Eleget láttam, tapasztaltam a családom férfi tagjaiból. Nem akarok a saját életemben is olyanokat tapasztalni, mint amit apám és nagyapám miatt kellett átélnem.


Ha próbálna közeledni felém egy férfi, ösztönösen elutasítom, mert a legrosszabbra vagyok felkészülve. Tudom, nem minden hím nemű ilyen, de egyszerűen viszolygok...


Mennyire van ez így rendjén?

24n



2017. aug. 3. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nincs rendjén, de valamelyest érthető. Ésszel te is jól tudod, hogy nem minden "hím nemű" ilyen, sőt, legtöbbünk nem ilyen. Remélem, találkozol majd egy sráccal, aki ezt személyesen bizonyítja majd neked.
2017. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

24 éves vagy.

Költözz külön és élj saját életet. Akkor nem kellene elviselni a társaságát és nem tudna ugráltatni sem.

2017. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Racionalisan belathatod hogy nagyon kulonbozoek vagyunk, nagyon sok olyan ember van aki nem kepes masoknak szeretetet adni es sok olyan is aki viszont igen, ne iteld el az emberek 50szazalekaz 1 miatt.
2017. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

24 évesen miért vagy még otthon? Apád mindig is ilyen volt. Tulajdonképpen mire vársz? Mit remélsz?

Te nem is a férfiakat utálod, hiszen akkor már régen leléptél volna, hanem magaddal nem tudsz kijönni, mivel bárhova mész te ott leszel, apád viszont nem lenne ott.

Csak szólok: rosszul mérted fel a viszonyokat.

Ha akartál volna már 4-5 éve saját lábadon állhatnál és apád csak egy távoli emlék lenne. Én 10 éves voltam, amikor apám beszólt nekem a vasárnapi ebédnél, hogy milyen tempóban egyek. Az volt az utolsó kajálásom az ő házukban. Másnap már messze jártam és az atyaúristen sem volt képes visszakényszeríteni. Mindenki a maga szerencséjének, vagy szerencsétlenségének a kovácsa. nagyon könnyű másra tolni a felelősséget. (Ja és apámat soha nem hibáztattam, még az is lehet, hogy akkor és ott neki volt igaza, az ő házában az ő szabályai szerint illett volna viselkedni, nekem az nem tetszett, továbbálltam és soha egyetlen percre nem bántam meg.)


Szóval ha nem tetszik valami, el kell húzni és saját egzisztenciát teremteni.

2017. aug. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem minden pasi ilyen. Ha nem tudsz megváltozni pl. pszichológus segítségével, akkor jobb ha elkerülöd őket, nehogy tönkretedd egy normális pasas életét a sztereotípiáiddal.
2017. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy pozitív csalódás sokat segítene. Ilyen here a férfiak kb. 5%-a, de ha elzárkózol akkor nem fogod megtapasztalni.
2017. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó ide nem kell pszichológus meg ilyen f_szs_gok! Egyszerűen csak ki kell mozdulni a házból, ismerkedni, hogy milyen emberek léteznek, mert ezekszerint a kérdező az apján kívül nem ismer senkit, ha 24 évesen még mindig az apjához hasonlítja a férfiakat. Ehhez nem kell orvos, csupán fel kell kelni otthonról!

Nem tudom, hogy dolgozol-e vagy még tanulsz, de ha tanulsz is, akkor albis vagy koleszos vagy. Hát ne járj haza onnan. Ha meg dolgozol, nem is értem miért vagy még otthon, hacsak nem azért, hogy büntesd magad, hogy milyen szerencsétlen vagy és elhitesd magaddal, hogy innen nincs kiút. Aztán meg rinyálj csak másoknak.

2017. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!