Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekunk kell fizetni az apam...

Nekunk kell fizetni az apam temetesenek koltsegeit?

Figyelt kérdés
Az apam meg 2008ban lelepett otthonrol, azota nem tamogatta a csaladot, nem fizetett gyerektartast, semmivel sem segitett minket. Nem is tartottuk a kapcsolatot. Ma jott a hir, hogy megtalaltak a holtteset Stuttgartban. A csaladunk nincs abban a helyzetben,h anyagilag megfinanszirozzon egy nemetorszagi temetest vagy egy holttest hazaszallitatast. Nem beszelek melle, nem is all szandekunkban a rossz viszony miatt. Elofordulhat, h a nemet allam eltemetteti az apamat, es aztan behajtja rajtunk a temetes koltsegeit?

2019. júl. 26. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre köteleznének, akkor valahogyan be kell bizonyítani, hogy a válás után nem fizetett tartásdíjat. Gondolom, ez nem lesz nehéz, ha ketten vagytok tesók és Anyud is hajlandó tanúskodni. Ne hallgassatok arra aki itt azt írja, hogy mit mond a német állam és mit mondanak mások. Egy ember értéke nem nő meg attól, hogy meghal. Egy ilyen "apánál" pedig hiábavaló minden kenetteljes mentegetőzés.
2019. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell állnod. Nekem is meghalt apám, a hagyatékin visszautasítottam az "örökséget". Akik elfogadták, azokat terhelte a temetési költség.
2019. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Kozben kiderult h itthon is van egy min. felmillios tb tartozasa, illetve egy fel jelzaloghitele. Ha visszautasitom az orokseget, ugyanugy megszabadulok ezektol is?
2019. júl. 26. 18:47
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

#13

Igen!

De én azért a helyedben mérlegelnék!

Ha van jelzáloghitele, akkor van ingatlana, ami túl rozoga nem lehet, mert akkor nem lett volna hitelképes.

A mai magas ingatlanárak mellett el lehetne adni, kifizetni az adósságát, a németországi legolcsóbb, alap temetését (amin nem kötelező megjelennetek!) és lehet, hogy maradna is egy jó kis összeg, mert nektek az járna, már csak az elmúlt idők keserveiért is.

2019. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Én sem kapkodnám el a lemondást!

Először is felértékeltetném az ingatlanát, összevetném az érték, - adósság, hogy mennyi maradna. Az ingatlana biztos be volt rendezve, lehet, hogy az ingóságok is érnek valamit, ha külföldön dolgozott és hozott ezt-azt.

Ha az jön ki, hogy marad pénz, akkor felvenném a kapcsolatot a németországi magyar konzulátussal és megbeszélném velük a legolcsóbb elföldelését ott helyben.

Nem hurcolnám haza, kivéve, ha hazaszállítással együtt itteni temetéssel olcsóbban úszom meg. A legolcsóbb a hamvasztás és semmisítsék meg a hamvakat.

De ennek utána kell járni!

2019. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!

Mint írtam, keress meg egy jogászt, olyat aki a nemzetközi joggal is tisztában van. Szerintem a német állam nem kötelezhet egy magyar állampolgárt semmire. Csak értesítette a magyar konzulátust, mivel az elhunyt magyar állampolgár volt, ők értesítettek titeket. De ebből még nem következik az, hogy a haza szállításról, temetésről nektek kell gondoskodnotok.

Keress jogászt!!

2019. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, elmúlt több mint egy év, mire jutottatok?
2020. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es,


A temetési költséget letudtuk úgy (legalábbis nagyon remélem), hogy tavaly szeptember körül írtunk egy német nyelvű hivatalos levelet (amit egy jogász ismerősünk fogalmazott meg), és ajánlottan kiküldtük az ügyben érintett önkormányzatnak. De ez csak a kisebb baj volt. Azt hittük, h majd kint lesz egy hagyatéki tárgyalás, és erre vártunk egészen tavaszig, de hatalmas hiba volt.


Március elején jött egy NAV letiltás a nevemre, 28000€-ról, 8 és fél millió forintról. Letiltották a fizetésem 33%-át, inkasszót tettek a bankszámlámra, és elvették az összes félretett pénzemet. Mint kiderült, az öregnek volt kint egy tetemes adótartozása, és olyan rendkívül humánusak a hagyatéki törvények odakint, Németországban, hogy ha ott tartózkodsz, akkor 6 hét után, ha külföldön, mint én, akkor 6 hónap után automatikusan örökössé válsz, és nem tudsz lemondani a hagyatékról. Mivel nekem sem erről a szabályról, se a tartozásról nem volt tudomásom, ezért az év elején, tudtomon kívül megörököltem ezt a tartozást. Azért pont engem vett elő a német adóhatóság, mert anno, amikor az öreg meghalt, akkor engem jelöltek meg kapcsolattartónak, mivel én beszélek angolul, a tesóm nem beszél idegen nyelveket. Az én adataim viszont megvoltak a németeknek, elindítottak egy egyszerűsített végrehajtási eljárást, amivel megkeresték a NAV-ot, ők ezt a követelést automatikusan jogosnak vették, és egy hét alatt tönkretettek. A 31. születésnapomon az összes egzisztenciám 46 ezer forint volt. Ja, és ameddig Magyarországon az örökölt passzív vagyont csak az aktív örökség erejéig terhelhetik rád, addig Németországban az adósság 100%-át behajtják rajtad. Ezért terheltek rám ekkora összeget úgy, hogy nem volt az apám után semmilyen más ismert örökség.


Szóval örököltem egy 28 000€-s adótartozást, 28 500 forinting az összes jövedelmemet el akarta venni a NAV (vagyis ebből az összegből kellett volna havi szinten megélnem, ameddig le nem zárul az ügy, vagy ki nem fizetem a 8 és fél misit), a bankszámlámon inkasszó. Úgyhogy 31 évesen költözhettem vissza anyámékhoz, a mamahotelbe. Szerencsére a kormány felfüggesztette március végén a végrehajtásokat (szidhatja bárki a Fideszt, nekem most rengeteget segítettek), szóval egy kis időt nyertem.


Illetve a másik nagy szerencse az volt, h az öregnek itthon is volt tartozása, 6,3 millió egy banknak, amit a bank átadott egy követeléskezelő zrt-nek. A követeléskezelők álláspontja pedig az volt, h mivel az apám magyar állampolgár volt, és az utolsó bejelentett állandó lakcíme is idehaza volt, ezért legyen itthon hagyatéki eljárás. Ez el is indult tavasszal, aminek a keretén belül a tesómmal lemondtunk az örökségről, és szerencsére a közjegyző volt olyan jó fej, h erről adott egy végzést is (alapvetően nem szoktak a lemondásról, de most ebben a rendkívüli helyzetben kivételt tett), amint én elvittem egy fordító irodába, hogy hitelesített fordítást készíttessek róla. A kész német és magyar nyelvű anyagokat elküldtem a német adóhatóságnak, akik még aznap visszajeleztek, és bő másfél hét alatt lezárták az eljárást, szóltak a NAV-nak és visszaadták a leinkasszózott pénzemet. Ez a kálvária március elejétől július közepéig tartott.


Szóval buktam 4 hónapot az életemből, kb.: 320 ezer forintot (ügyvédi és konzulátusi költségek, amikre nem is lett volna szükség, de akkor ezt még nem tudhattam), egy párkapcsolatot, és a stressztől felszedtem vagy 20-25 kilót. Július óta próbálom összefoltozni az életemet, újra a munkahelyemről dolgozok, visszaköltöztem Pest megyébe, lett új barátnőm, edzeni járok, gyűjtöm a pénzt, de ezt a sztorit nehezen fogom elfelejteni, az tuti.

2020. szept. 1. 13:25
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, köszönöm,hogy időt szántál a kérdésemre és megválaszoltad!

Még olvasni is hajmeresztő volt, de legalább - a 320ezret leszámítva - további anyagi veszteség nem ért és ez tényleg szerencse!

Nem hiszem, hogy ennél igazságtalanabb, kétségbeejtőbb, gubancosabb történés még lehet az életedben, ezért sok szerencsét kívánok a továbbiakhoz!

2020. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én kösz. :)
2020. szept. 1. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!