Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelezhetik a páromat, hogy...

Kötelezhetik a páromat, hogy kifizesse az apja temetésének a teljes összegét?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, köztemetés lesz. A párom nem tartotta vele a kapcsolatot, az apja alkoholista volt és elég agresszív is. Öten vannak testvérek, de csak a párom rendelkezik bejelentett munkahellyel, így jövedelemmel is. Az anyja szerint az ő feladata lenne eltemetni az apját. Szerintem ez így egyáltalán nem igazságos.
2014. aug. 23. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem itt elég hasznos válaszokat találhatsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egyébként ha öten vannak testvérek, nincs olyan szabály, ami épp őt kötelezné a temetés megfizetésére (egyéni szoc. probléma, hogy kinek van vagy nincs bejelentett munkahelye). Ha az illető tényleg egy agresszív alkoholista volt, akihez semmilyen érzelmi szálak nem fűzték a párodat, akkor megértelek titeket, én sem hagynám magamat lehúzni.

2014. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A feleség dolga eltemetni, mivel őt illeti az örökség 50%-a. A másik fele pedig osztódik a gyerekek között. Ilyen mértékben "illik" beszállni a temetési költségekbe.
2014. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy az önk. leszarja, hogy hogy kellene, arra fogják ráterhelni, akinek fizetése van. lehet, hogy először elosztják, de ha a többitől nem tudják behajtani, az ő fizujából fogják tiltani, ha nem fizetik ki. Ha nincsenek bejelentve, kérjenek temetési segélyt!!!

sajnos igazságtalan, de az önk.-ot csak az érdekli, hogy valaki perkáljon...

2014. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha lemond az örökségéről akkor nem kell kifizetnie a temetést sem!
2014. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!