Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túllépni a...

Hogyan lehet túllépni a családon belüli erőszakon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régen, amikor 10 év körül lehettem történtek dolgok. Édesanyám férje és köztem nem úgy alakult a kapcsolat ahogy azt ő elképzelte. Én voltam a fő konfliktusforrás. Emiatt minden napos veszekedések voltak és tettlegességig is fajultak. Anyukámat többször megverte úgy, hogy vérzett is, ütötte a fejét, majdnem kiverte a fogát. Tisztán emlekszem mindenre. Hívni akartam a rendőrséget az egyik eset után, de kiütötte a nevelőapám a kezemből a telefont. Volt hogy már nem bírtam, hogy bántja édesanyámat és nekimentem, ellöktem de nyilván nem voltak egyenlő erőviszonyok, ellökött úgy hogy elestem és megütöttem magam.


Ezeket úgy érzem, soha nem tudom elfelejteni. Édesanyám még mindig vele él, érzelmileg zsarolja őt folyamatosan.


Én elköltöztem, amint tudtam...


Nem tudok segíteni. De sokszor éjjel is sírva kelek, hogy remelem nincs baja és jól van. Eszembe jutnak ezek a képek és hirtelen szorongás tör rám, nem bírok megnyugodni.


Pszichológusnál voltam, az hiába volt. Azt meg nem hagyom hogy begyógyszerezzenek, nincs mentális problémám csak ez nem hagy nyugodni.


Mit lehetne tenni? Úgy érzem elfáradtam, hogy minden reggel aggódva kelek és úgy is fekszem. Jó lenne kibeszélni magamból mindezt valakinek néha úgy érzem, de ugyanakkor beszélni sem szeretek róla mert emlékezni sem akarok.


A legrosszabb, hogy anyukám nem hagyja hogy bárki is segítsen. Nem akar eljönni onnan, de nagyon aggódók érte és féltem.



2019. júl. 30. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen sértettek legtöbbször nem mernek kilépni az ilyen kapcsolatokból. Önértékelésük egy nagy nulla és elhiszik, hogy csak azért bántják őket, hogy nekik jobb legyen. Sajnos, ha ő nem akart tenni ez ellen, más se fog tudni.

Hát nézd, ha akarod kibeszélheted nekem, ha tényleg szeretnéd.

2019. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ő is tudja hogy ennek nem szabadna így lennie. Mindig elmondja nekem mi bántja, mi történt és mi a baj és sír, én adok tanácsot, kérem hogy váljon el, de hiába, aztán másnap megint minden happy.
2019. júl. 30. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!