Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túllépni egy...

Hogyan lehet túllépni egy szakításon, ha nem tudok senkivel beszélni róla?

Figyelt kérdés

Két évig voltunk együtt. Nem nagyon vannak barátaim, és borzasztóan magányosnak érzem most magam.

Tudom, hogy ilyenkor a legjobb programokat szervezni, de egyedül nehéz, főleg, hogy otthonülős típus vagyok.

Félek, hogy depressziós leszek.

Tudnátok tanácsot adni?

Előre is köszönöm.


2014. máj. 14. 22:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt, hogy 21 éves lány vagyok.
2014. máj. 14. 23:02
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
programot egyedül is lehet szervezni. Kiállításra, múzeumba, galériákba el lehet menni egyedül is. Moziba is. Hozz a menhelyről egy kutyát. Menj uszodába, szaunába. Vegyél izgalmas könyveket.
2014. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Van sok igaz barátom, a szüleim és a családom tökéletesen támogatók, a lakótársam egy csoda, van számos haverom is.


De a szakítás nem a velük való együttléttől lesz jobb. Én ezeket csináltam: színházba és kiállításokra jártam (qponverzumon mindig van akciós jegy) egyedül, moziba jártam egyedül késő esténként, többet jártam haza anyuékhoz (vidék, 100km, hétvégente).


A filmes és zenei és könyvbeli műveltségemet felhoztam egy normálisnál jobb szintre, ez mindenkire ráfér és otthon végezhető. Pl. mikor olvastál egy jó sci-fi-t utoljára betakarózva egy teával? Most éppen esős az idő, alkalmas rá.:) Vagy mikor néztél meg egy igazán elgondolkodtató filmet, mint pl. a Moszkva tér? Ugye, hogy nem tegnap?


A szakítás remek alkalom, egy lehetőség arra, hogy megtaláld ismét magad, hogy ki vagy te egyedül.


Ja, meg elkezdtem főzni, na nem nagy dolgokat, de végre nem porból.:) Pl. meggyszósz.


21 vagy, gondolom, most végeztél a Bsc-n, akkor meg itt vannak a vizsgák+az államvizsga a nyakadon, le fog foglalni, hidd el. Ha nem, akkor meg már dolgozol, ergó napi 8 órában otthon sem vagy.


Az, hogy nincsenek barátaid, az nem oké, ennyi idősen, 30 évesen talán érthetőbb, szerezz barátokat! Pl. a sportolás közben nem ismerkedsz meg senkivel? Én pl. futás közben számos emberrel találkozom a Szigeten, szólítsd meg egy szimpi csajszit!!!:)


Hajrá, megy ez!:)

2014. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hármas válaszoló jó dolgokat írt. :)

Egyébként dolgozol, tanulsz?

2014. máj. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem beszélgethetsz, ha szeretnél. :)

Sokat tud segíteni, ha valaki meghallgat, szóval én itt vagyok. :)

2014. máj. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Igen, a 3. válaszoló jó dolgokat ír, de amikor valaki szakít, pont ezek azok a dolgok, amikhez bazira nincs kedve...


Egy kapcsolatot meg kell gyászolni, sírd ki magad egy hét alatt, összegezd magadban, hogy mit rontottál el, mi a tanulság, utána pedig már lehetőleg csak a szép dolgokra emlékezz. Nem kell felejteni vagy menekülni a múlt elől, ez a kapcsolat örökké a részed marad. Tanulj meg együttélni vele. Értsd meg azt, hogy bár biztosan voltak jó dolgok, nem ezért vagy azért a konkrét dologért vagy hibáért lett vége, hanem egyszerűen azért, mert nem működött együtt. Ettől még mindketten lehettek nagyon értékes és jó emberek, és lehettek boldogok mással, akivel jobban összeilletek.

Erre próbálj koncentrálni.


Próbálj barátkozni, de ne felejtsd el, hogy a barát az barát, és nem siratófal... Nem azért van, hogy boldoggá tegyen, ha szomorú vagy, hanem azért, hogy osztozzon veled a boldogságban és a szomorúságban.


Szerintem inkább olyan programokat kellene magadnak szervezni, amik rendszeresen vannak, és ahol muszáj emberek közé menned. Pl. aerobic óra, esetleg tánc (ott pasik is vannak, és ki tudja...!), vagy énekkar.

2014. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen meghallgatlak! Írj privátot nyugodtan! Én nagyon szívesen beszélgetek!
2014. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok! kihagytam hogy 20/L
2014. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok!

Tanulok még, úgyhogy most valóban leköt a vizsgaidőszak, inkább attól félek, hogy utána mi lesz, ha már több a szabadidőm. De nagyon hasznos dolgokat írtatok, igyekszem megfogadni. A filmnézés, olvasás nekem sajnos nem válik be, ha rossz a hangulatom, de a sportolás biztos jót fog tenni.

2014. máj. 15. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!