Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam feldolgozni,...

Hogyan tudnam feldolgozni, vagy tullepni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnem reszletezni, szoval csak a lenyeget irom. Par honapja kiderult h az egyik csaladtagom rakos. Gyogyithatatlan, szoval meg fog halni. Amiota ez kiderult rengeteget sirok, es nem tudok masra gondolni csak arra h el fogom ot veszteni, meg arra h vajon mikor fog a tobbi rokonom is meghalni, meg h vajon mennyi idom van meg veluk.. Es ez mar honapok ota van es kezd egyre nehezebb lenni ugy erzem. Hiaba probalom magam azzal nyugtatni h mar idos es h ez elobb utobb sajnos eljon, meg hogy meg szerncses mert ez neki fajdalom mentes, de egyszeruen nem birok nem ezen agyalni.. Es nagyon felek h mi lesz akkor ha meghal. Tudom h nmasok is jartak mar biztos hasonlo cipoben, kerlek irjatok le h ti ezen hogy jutottatok tul.

Koszonom elore is

(Lehet h a tomorsege miatt kicsit erzeketlennek tunt ahogy leirtam, szoval azert elnezest)


2017. aug. 4. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Tudom milyen erzes, ezt csak az ido tudja begyogyitani. Probalj vele lenni sokat!

Kitartast kerdezo❤

2017. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Én 13 voltam mikor anya hosszu, sulyos beetegség után meghalt (SLE). Ennek 15 éve de az évforduló és szülinapja környékén mindig szomorú leszek.

Nem vagy érzéketlen, sirj nyugodtan, amennyit akarsz, segit :)

2017. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tölts vele minnél több időt
2017. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
ami a legfontosabb, hogy SOHA ne adjátok fel a reményt! :) imádkozzatok Istenhez, és ő csodát tud tenni. persze, ha már eljön az ideje, hogy magához hívjon valakit, akkor azt el kell fogadni, de a legfontosabb, hogy legyetek vele állandó kapcsolatban, és ő majd erőt ad. én is imádkozni fogok értetek :) a másik meg az, hogy még akkor is, amikor úgy gondolják, hogy valaki gyógyíthatatlan beteg, nem lehet tudni, hogy pontosan meddig húzza még, nemrég a papámról is azt hitte mindenki, hogy csak napjai vannak hátra, de aztán megerősödött. most sajnos megint rosszabb az állapota, és így sem tudják már sokáig életben tartani, de mégiscsak tovább bírta, mint ahogy mindenki megjósolta.. igen, ilyen idős korban, és ilyen betegen a halál már valóban inkább megváltás valakinek, mindig annak nehéz, aki itt marad, mert ahogy anyukám szokta mondani, test a testhez ragaszkodik, és nehéz elengednünk valakit, aki közel áll hozzánk, de gondolj arra, hogy nem örökre kell elengedned, ez csak a teste, a lelkével találkozni fogsz a mennyben :) támaszkodjatok egymásra a családdal, a szeretteiddel, a gyász pedig természetes reakció egy traumára, de ha úgy érzed, hogy "egyedül" nem vagy képes túllépni, nem szégyen szakemberhez fordulni, hogy ő segítsen túljutni ezen a nehéz időszakon. :) írhatsz privit is, ha akarsz, és beszélgethetünk ;) <3
2017. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ja, majd biztos megfogja menteni az imádkozás. Térj már észhez. Ha tényleg van Isten, miért van megerőszakolás, meghalt kisbabák és gyilkosságok? Az ima senkit sem ment meg. Ha pedig tényleg van Isten...tőle ne várj segítséget, ha ezeket hagyja.
2017. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

" sokszor igazságtalanságnak érezzük, amik történnek "ártatlan" emberekkel, de igazából nincs ártatlan ember, mert mindenki bűnös..ez kegyetlenségnek hangzik, de így van. a bűn zsoldja pedig a halál, de Jézus mégis megváltott minket, hogy legyen hitünk, és reményünk"


Igazad van, a hét évesen megerőszakolt majd megölt kislányok biztos megérdemelték, mert bűnösek voltak. Ez az egész kereszténység egy fertő.

2017. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
nem a kereszténység a hibás ezekért a dolgokért, hanem a romlott világ.. de attól, hogy ilyen rosszindulatú vagy, nem lesz jobb se a te életed, se másé. mindenkinek tiszteletben kéne tartania, hogy ki miben hisz, ez egyéni döntés, de nem ilyen stílusban leszólni valakit a hitéért..
2017. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Nemregiben volt ey almom,kozoltek velem, hogy halalos beteg vagyok, meg fogok halni hamarosan. 25 éves vagyok...kepzelheted...kb sokkos voltam ebredes utan ..nem is tudom hogy dolgoznam fel...viszont ha idős-nem szép dolog ilyet mondani, de a munkám miatt( egészségügy)ezzel szoktam könnyiteni a lelkemen....valamilyen szinten elfogadhatobb a helyzet....ha már élt, ha már volt boldog és a családja mellette áll....talán neki is emberibb igy...rengetegszer látok fiatalokat az onkológián nálunk...borzasztó :(- Sokszor az érintetteknek ez sem sok vigasz, de én igy tudom ezt csinálni. Légy vele sokat és nagyon fontos, hogy ne éreztesd, hogy épp összezuhanóban vagy emiatt. Ne mutasd ki, szerintem ezek a betegek sokkal erősebbek lelkileg, mint ahogy azt mi hisszük :) Legyetek mellette és szeressétek, csak ezt marad ilyenkor. Nosztalgiázzatok, nézzetek régi családi fotókat...Ha pedig nem sikerül feldolgoznod keress fel szakembert, akivel beszélgethetsz az érzéseidről és félelmeidről.
2017. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak szólok: te is megfogsz halni...

Az aggódásod, a kétségbeesésed tök jogos, de az életet párhuzamosan éljük, a jó és rossz dolgok, szinte folyamatos társunk az életünk során meghalnak és születnek szeretteink. Az egyiket elsiratjuk a másiknak örvendünk. Ez az élet kérlelhetetlen menete ez a való világ. Elfogod engedni akiért most hullanak a könnyeid és jönnek az új kihívások, amik enyhítik a veszteség súlyát, mert az élet már csak ilyen, születés és elmúlás. Sírj, ha sírnod kell, de örvendj majd, ha annak jön el az ideje és a harmónia helyre fog állni, csak hagyni kell hogy a dolgok a természetes kerékvágásba menjenek. Az idő nagy úr. Szinte mindenre jut időnk, ha jól sáfárkodunk vele.

2017. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarok offolni, de ha valakin segít az imádság, hát imádkozzon. A betegsége nem fog elmúlni, de ha neki ettől könnyebb akkor miért ne? Én nem vagyok vallásos, de több (idősebb)családtagom az. Eszembe se jutna megkérdőjelezni a hitüket. Az övék, nem az enyém.

Neked meg kitartás, kérdező! Muszáj lesz erőt venned magadon és sose sírj előtte! Amíg még veletek van koncentráljatok a jó dolgokra, a szép emlékekre. ❤

2017. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!