Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám túltenni magamat...

Hogy tudnám túltenni magamat agyban azon, hogy vége a házasságomnak?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe menni, fokozatosan romlottak a dolgok, nem volt szó megcsalásról vagy hasonlóról. De egyszerűen nem tudom elengedni, mindig az jár a fejemben, hogy hátha meg lehetne javítani, pedig a józan eszemmel tudom, hogy biztos, hogy innen már nincs visszaút, és valójában azt is tudom, hogy 5 percig nem tudnék már benne lenni.


Volt esetleg valaki pszichológusnál, mondott valami hasonló helyzetre valamit? Hogy tudnám megállítani, hogy ne pörögjek rajta? Kérlek aki nem élt át hasonlót, az ne írjon olyanokat, hogy pl. hallgassak zenét... bármit csinálok, hátul az agyamban folyamatosan ez pörög.


Én is fogok menni, de annyira be vannak telve az időpontok, hogy 2 hét múlva kaptam. (Vidéken lakom.)


2019. aug. 2. 10:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
Úgy hogy agyban is elintézed ezt az egészet azzal,hogy nem tudsz vele tovább élni.
2019. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Ha valami rosszból sikerül kilépni - amiben saját bevallásod szerint sem tudnál a jövőben 5 percnél tovább élni - az normális esetben megkönnyebbüléssel kellene eltöltsön.

Semmilyen tanácsot nem tudok adni, mert nem értem a problémádat, pedig én is váltam már el.

Legfeljebb annyit, hogy légy türelemmel, az a két hét hamar elrepül, míg pszichológushoz kerülsz a társfüggőségeddel!

2019. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de mielőtt félremenne az egész, szeretném mondani, hogy nem tartom magam társfüggőnek. Az is gond, hogy Ő sem enged el engem, úgy érzem áltat, és emiatt sem tudok kilépni. Ha azt mondaná, hogy nem kellesz, menj a fenébe, akkor túltenném magam rajta.
2019. aug. 2. 10:34
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

#3

Akkor először magadban kellene tisztázni, hogy te mit akarsz! Amíg ezt nem tudod biztosan, addig egy komplett pszichológusteam is dolgozhat rajtad, nem fog segíteni.

"...a józan eszemmel tudom, hogy biztos, hogy innen már nincs visszaút, és valójában azt is tudom, hogy 5 percig nem tudnék már benne lenni."

Kezdj el a saját, önálló életed felépítésével foglalkozni a realitások talaján, pl. hol fogsz lakni, el kell e adni az ingatlant, mik a terveid jövőre, amiben a rogyadozó házasságod akadályozott, stb.


Nem is értem, hogy mivel tud áltatni, ha már te nem akarod/akarnád(?) az egészet!

2019. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem vagy társfüggő! Vastagon az vagy, ha nem azzal foglalkozol, hogy te mit akarsz, hanem arra vársz, hogy kimondja feletted az ítéletet azzal, hogy "Az is gond, hogy Ő sem enged el engem, úgy érzem áltat, és emiatt sem tudok kilépni. Ha azt mondaná, hogy nem kellesz, menj a fenébe, akkor túltenném magam rajta."
2019. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha a társad hiteget, el kell döntened, hogy magadnak (és az érzékelhető tényeknek) hiszel, vagy annak amit ő mond. Mondja, csak nem aszerint él. Na melyiket hiszed inkább?
2019. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Te szereted? Ha igen, akkor ne abban gondolkozz, hogy nem lehet javítani. Alig van olyan, szereteten alapuló kapcsolat, amit ne lehetne helyrehozni. A rózsaszín köd feloszlása után természetes a válság. Vannak párkapcsolati tanácsadók, párterapeuták, ha az együttmaradás a célotok. De egy ilyen üléssorozat arra is jó lehet, hogy kiderüljön, hogy külön utakon jártok jobban. Egy hozzáértő szakember segít kibogozni az összegubancolódott szálakat.

Mik a problémáitok? Nem ismerhetők fel esetleg benne a nárcisztikus személyiségzavar jelei? (Az ígérgetés, széptevés, de valójában önzés erre utal.) Olvass utána a párterápiának, nárcisztikus személyiségzavarnak, társfüggőségnek, nézd meg, hogy e kettő közül esetleg fennáll-e valamelyik.

2019. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolsó válaszolónak és a többieknek is, részben. Várom, hogy kimondja az ítéletet, vagy mondjon valamit, kellünk, vagy nem kellünk, mert van egy kisbabánk is. Ha nem kellünk, rendezzük úgy, bár fájdalmasan, ha kellünk, akkor arra induljunk, de ő nem akar indulni semerre, ez a baj. Ezért gondoltam, hogy most már lépnem kellene, de mi van, ha tévedek, és ő mégis akarná? Ez leírva tényleg hülyeség, mert a tettek nem ezt mutatják, de baromi nehéz döntés.
2019. aug. 2. 11:07
 9/31 A kérdező kommentje:
Már olvastam mindenfélét, lehet, hogy az is csak betett. Lehet óriási tévúton járok, de már arra is gondoltam, hogy Borderline...
2019. aug. 2. 11:09
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Írd már le a konkrét problémákat, mert ha gyerek van, akkor a se vele-se nélküle kapcsolatot sokkal inkább érdemes lenne a vele irányába mozdítani. Lehet, hogy csak a kommunikáció hiányzik, a kimondás, a kölcsönös, de még nem megalkuvó alkalmazkodás, és lehet, hogy csak az új, háromszöggé vált családi felállás okozza a válságot. Jó ölet a pszichológus, az a két hét elrepül, de inkább pártanácsadásban kéne gondolkodni, ahol mind a két fél ott van. Ha ő nem akar, akkor legalább arra rávenni, hogy egyszer menjen el hosszútávú ígéret nélkül, és jó esetben ott maga is meggyőződik arról, hogy ez jó.
2019. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!