Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám túltenni magamat...

Hogy tudnám túltenni magamat agyban azon, hogy vége a házasságomnak?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe menni, fokozatosan romlottak a dolgok, nem volt szó megcsalásról vagy hasonlóról. De egyszerűen nem tudom elengedni, mindig az jár a fejemben, hogy hátha meg lehetne javítani, pedig a józan eszemmel tudom, hogy biztos, hogy innen már nincs visszaút, és valójában azt is tudom, hogy 5 percig nem tudnék már benne lenni.


Volt esetleg valaki pszichológusnál, mondott valami hasonló helyzetre valamit? Hogy tudnám megállítani, hogy ne pörögjek rajta? Kérlek aki nem élt át hasonlót, az ne írjon olyanokat, hogy pl. hallgassak zenét... bármit csinálok, hátul az agyamban folyamatosan ez pörög.


Én is fogok menni, de annyira be vannak telve az időpontok, hogy 2 hét múlva kaptam. (Vidéken lakom.)


2019. aug. 2. 10:22
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Aha, nem kap semmit, elhízás, bebiztosítás. Kösz. Jól levontad látatlanban. Tudod mi van? Kb. létbizonytalanság. A gyerek miatt vissza kellett mennem dolgozni részmunkaidőben, mert nemhogy engem nem tart el, hanem a gyereket is csak fele-fele arányban. Aha, volt pofáraesés részemről. Anyukám vigyáz amúgy a gyerekre. Ha még ők nem adnának pénzt nekem, ki se jönnék. Hülye vagyok, hogy még emellett is reménykedem, hülye mint az állat, tudom.
2019. aug. 2. 13:27
 22/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk hozzá tartozik, hogy külön kasszához ragaszkodott, nekem ő soha nem vett semmit, pl., hogy bevásárolt közösbe és nem kérte a felét, azért is tudja gondolom jobban lenyomni a torkomon, hogy "nem tart el".
2019. aug. 2. 13:29
 23/31 A kérdező kommentje:
Magamat visszaolvasva tényleg nem vagyok 100-as. Tiszta jó, hogy feljöttem ide, és látom, hogy miket írtam... te Úr Isten..........
2019. aug. 2. 13:45
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
De neked is vannak vakfoltjaid, amiket észre se veszel. Csak az ő hibáit látod, ő meg a tieidet. Ezért kell a kívülálló szakember. Az a "klinikai szakorvos" gondolom, klinikai szakpszichológus akar lenni, hiszen nektek nem orvos kell. És nyugodj meg, hogy ez a válság a gyerek születése után általános és normális. Meg akár neked is lehet szülés utáni depressziód, amit meg te nem tudsz beazonosítani. Barátokat, rokonokat nem avattad bele a problémába? Érdekes lenne, hogy ők hogy látják.
2019. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyen balfék a pali, tulajdonképpen miért vállaltál neki gyereket? Annyi rendes pali van, kész egzisztenciával.
2019. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%

Először is, nagyon sajnálom, hogy vége lett a kapcsolatotoknak, hiszen akit egyszer, még ha régen is, de szerettünk, azt nagyon nehéz elengedni. Házasságban pedig szerintem főleg az utána maradó hiányérzet a legrosszabb, ami mindig körülvesz.

Én párkapcsolat végét jelentő szakításról tudok csak nyilatkozni, de az is pokoli nehéz volt. Mi is elhidegültünk egymástól, egyre jobban azt éreztem, hogy elhatárolja magát tőlem, ami nagyon rosszul esett, és amikor ténylegesen bebizonyosodott, hogy már nem úgy viszonyul hozzám, mint régen, akkor én is csalódtam benne és én sem úgy álltam már hozzá, mint korábban. Ez pedig fokozatos dominó-effektust váltott ki, egyik dolog követte a másikat. A szakítás után nagyon nehéz volt elszakítani a gondolataimat tőle, hiszen nem csalt meg, nem gázolt a lelkembe, ezért nem utáltam meg. Hosszú ideig ott volt bennem, hogy miért lett vége, biztos az én hibám, aztán szépen lassan elhalványultak az emlékek, rávettem magamat, hogy új embereket ismerjek meg, mind barátilag, mind párkapcsolatilag, és ez segített benne, hogy úgymond belássam, hogy jobb nekem már nélküle.

Nekem az segített sokat a folyamat közben, hogy nem láttam egyáltalán az exemet, így ahogy észhez tértem a szakításból, elkezdtem apró dolgokban az örömömet lelni, és mindig emlékeztettem magamat, hogy ezt vagy azt a volt párommal nem tudtam volna megcsinálni. Kezdett bennem megfogalmazódni, hogy egyre több dologban jobb nélküle, mint vele volt, és hogy neki is voltak hibái, nemcsak nekem. Az a fontos, hogy tarts ki amellett, hogy jól döntöttél, és jönnek majd a te életedben is új emberek, új élmények. Nem vagy örök magányra kárhoztatva. :)

2019. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
83%
Még nem döntött sehogy, 27-es! Ne temesd már a más házasságát!
2019. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
12%
az apám ilyen volt, otthon mindennel baja volt (kezdve azzal miért vagyok xy ideig a wc-n) kifelé meg ő volt a tökéletes apa. Lusta dög volt, nem járt sokáig dolgozni,de persze ő volt ettől még az isten stb. Soha nem változott meg, ha igen akkor max 1 évig bírta. Azóta szüleim elváltak. Ja és apukám zugivó, skizofrén, nárcisztikus személy volt súlyos depresszióval fűszerezve... Szerintem a párod is depressziós vagy skizofrén.
2019. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Az összes hozzaszólásod egy az egyben az exemre illik. Hát nem volt könnyű, de utólag azt tudom mondani, hogy SOHA nem fogja meghozni a döntést hogy menj mert nem tudja felvállalni a felelősséget es igy azt mondhatja Te léptél le. Sajnáltathatja magát. Az enyém súlyos nárci, ő sosem ismerte be, de mivel temérdek irásbeli kommunikáció volt igy a pszichológusnak azért lejött.

Én a helyedben futnék, mielőtt jobban bekattan. Utólag bánom hogy nem hamarabb léptem.

2019. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
64%

nekem is az jött le, hogy nárci.

sajnos a nárcisztikus gyerekkori sérüléseit nem lehet rendbehozni soha. a párterápiára vagy el se megy, vagy kitrükközi, és alakítja az ártatlan, jó férjet a pszichológus előtt.

Persze, kedves is tud lenni :D de az nem szeretet. Olyankor láncol magához, mert neked, a társfüggőnek kell az időszakos megerősítés, hogy utána kitarts mellette a terror idején. Igen, társfüggő, aki bántalmazó kapcsolatban marad, jobb, ha szembenézel a tényekkel. Ezt nem lenézésből mondom, nekem is volt ilyen korszakom.

2019. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!