Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy héten két családtag...

Egy héten két családtag temetése mennyire lenne megterhelő egy 8 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon.
2019. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj kislányom baj lenne ha 2 rokont temetnenk el a temetesen? Igen/nem.

Kerdezd meg tole

2019. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Mennyire kozeli csaladtagok? Szerintem egy gyereket amugy nem visel meg annyira a temetes, mint egy felnottet. Plane, ha normalisan el van neki magyarazva a halal-temetes. Engem ennyi idosen nem viselt meg.
2019. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek valamiért jobban feltudják dolgozni a halál tényét mint egy felnőtt. De ha szerinted megterhelő lenne rá, akkor ne vidd temetésre. Kérj meg valakit, hogy vigyázzon rá addig. Egyik kis barátja szülei is vállalnák szerintem ebben az esetben, hogy pár óráig figyelnek rá.
2019. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
85%
Ha nem közeli a családtag szerintem ne vigyél egy 8 évest temetésre. Főleg ne kettőre egy héten, mert bár lehet, hogy az előttem válaszolót nem rázta meg, de minden ember és gyerek más, lehet, hogy rá sokkal nagyobb hatással lenne.
2019. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ milyen családtag és hogy azokat akikkel együtt él mennyire terheli meg. Nagyon nem mindegy, hogy például a 94 éves dédnagypapáról van szó vagy az édesanyjáról.. Ha nem találkozott vele heti többször, akkor szerintem nem sokat fog fel belőle 8 évesen, inkább a házban élők hangulata ragad rá.

Amúgy mi az, hogy "lenne"? Mármint maga a temetési szertartás, hogy ha nagyon megterhelő neki, akkor az egyiket eltolnád egy héttel? Nem értem a feltételes módot.

2019. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon, már az egy is. És nagy tévedés, hogy a gyerek jobban fel tudja dolgozni a halált és a temetés nem viselni meg ... éppen ellekezőleg. Pontosan 8 éves kor körül szokott egy átlag gyerek esetében megjelenni a haláltudat, és az azt követő halálfélelem. Azért, mert nem beszél róla, még nagyon is sokat foglalkozik vele és megterheli.


Nem tetszettek elolvasni Thomas Mann klasszikusát, a Buddenbrook-ház-at? Ajánlom szíves figyelmébe mindenkinek. Évtizeledek múlva is súlyos pronblémái lehetnek egy gyereknek attól, hogy túl korán kapott túl nagy érzelmi terhet.


Egy 8 éves örüljön a nyárnak és érezze jól magát, ne temetésekre mászkáljon. Ha el akar menni, az más. Ha a szülőjéről vagy a nagyszülőjéről, közeli rokonról, szeretett rokonról van szó, és ő azt mondja, hogy menni akar, és te tudsz neki anbban segíteni, hogy később bármilyen kérdésére válasszolj, ami a temetéssel-halállal-haldoklással stb. kapcsolatos, akkor vidd el. Másképp ne.

2019. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem az én gyerekemről van szó, csak egy barátomnál felvetődött a kérdés.


A feltételes mód arra vonatkozott, hogy a gyereket nem minden áron cipelnék el a temetésre.

2019. aug. 5. 10:02
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
7. Engem nem viselt meg, pedig 6 eves koromtol 10 eves koromig majd minden evre jutott egy kozeli hozzatartozo temetese. Nem kell altalanositani. Ha normalisan van kezelve egy gyerek, nem ugy, mint aki ugysem ert semmit, akkor meg lehet vele normalisan beszelni a halal temajat. Igen, persze nyilvan nem mindegy, hogy egy idos rokonrol, vagy egy fiatal tragikus halalarol van szo.
2019. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem semmiképpen se vigyen a barátod egy 8 éves gyermeket temetésre. Ismerősi körben megtörtént eset, hogy szintén hasonló korú gyerkőcöt vittek el temetésre, majd a gyerek a temetést követően fekete kereszteket, halott embereket kezdett el rajzolgatni és komoly alvászavarai lettek, pszichológusra is szükség volt, hogy a kis lelkivilága rendeződjön.

Semmiképpen sem ajánlom.

2019. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!