Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki feltételhez köt egy...

Ha valaki feltételhez köt egy családon belli segítséget olyan családtag felé aki amikor ő maga bajban volt, nem segített, az jogilag zsarolás?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
11%

Akár az is lehet

Mik a konkrétumok?

2019. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanazt a látszatsegítséget kapja amit ő adott, vagy a segítségért cserébe oda kell adnia a nyaralóját. Ha nem adja oda akkor marad a látszatsegítség.
2019. júl. 9. 12:21
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, mikor én bajban voltam és a tesó nem segített, ajak e most pénzt fedezet nélkül neki. A válasz: nem.
2019. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Na várj, az más ha kategorikusan nemet mondok. Annak köze nincs a zsaroláshoz. Ellenben ha azt mondom, ha nem tesz meg valamit (jól mondod fedezet adásról van szó) akkor nem, az már zsaroláshoz hasonló. Kérdés, hogy így az e jogilag?


Azt elfelejtettem mondani, hogy a nyaralónak értelemszeren csak a fele az enyém, amit nélkülem nem tud ugye eladni, én lényegében kivásárolom őt, de valamivel piaci ár alatt. Nem sokkal, kb. annyival amennyivel nekem segíthetett volna de nem tette meg. Így én megkapom azt amit adhatott volna segítségként, amivel persze nem sokra megyek, mert amihez segítség lett volna az már elveszett. Ő azonban kap ugyan segítséget, az még segítség is neki csak ugye pénzt veszít.


Hozzá kell tennem, hogy megtehette volna ő is anno velem hogy eladja a nyaralót, sőt azt is megtehette volna hogy kivásárol belőle vagy ép hitelt ad a nyaraló terhére amit későbbi eladáskor vonunk le belőle, (akkor még volt pénze bőven) csak nem tette.


Így felmerül hogy én miért adjak neki KP-t illetve miért adjak neki bármit egy nekem előnyös üzlet ajánlása helyett.

2019. júl. 9. 12:44
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem zsarolás.


Amúgy meg nem vásárolhatod ki, ha nem akarja eladni.

2019. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Épp ettől volt zsarolásgyanús nekem a helyzet. Mert oké h nem vásárolhatom ki, de most ő van kényszerhelyzetben. Ha nem kap pénzt, bukik, de nagyot.
2019. júl. 9. 12:50
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennek büntetőjogi értelemben véve semmi köze a zsaroláshoz.
2019. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Leginkább arról van szó h nem akarnék fegyvert adni a kezébe. tehát pl. kijelentem csak úgy segítek hogy ár alatt kivásárlom erre feljelent zsarolásért. Akkor ilyent nyugodtan kijelenthetek neki? Ha pl. felveszi ahogy mondom s feljelent, akkor bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást?
2019. júl. 9. 12:55
 9/26 kovpet ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy itt sem zsarolásról, sem segítségről nincs most szó. Ez egy adásvétel.
2019. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el, ki abban a zsarolás, ha te azt mondod, x összegért megveszed a részét. Joga van azt mondani, hogy Pisti, hulye vagy, ennyiért nem adom el. A zsarolás az lenne, ha azt mondanád, Józsi, ha nem adod el ennyiért a részed, akkor elmondom a feleségednek hogy szeretőt tartasz.
2019. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!