Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársak szakítás után?

Élettársak szakítás után?

Figyelt kérdés
Párommal 12 évig éltünk együtt.Én laktam nála,és nem volt az ő címére bejelentett lakcímem. Nem volt bejelentett élettársi viszony sem (sajnos). Minden hónapban a fizetésemből adtam az ő fizetése mellé 180-200 ezer forintot. Ez így összesen kb. havi 400 ezer forintra jött ki.Most elküldött mert talált magának mást. Akkor kaptam tőle 300 ezer forintot! Van jogom követelni több pénz tőle? Én nem hiszem el,hogy minden hónapban elfogyott az összes pénz a 12 év alatt! Arra is gondoltam,hogy egy külön számlán gyűjtötte.
2019. aug. 6. 02:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nincs jogod, nem tudod bebizonyítani mert nincs róla papír.
2019. aug. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Milyen jogon akarnak pénzt követelni?
2019. aug. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Már az is kérdés,hogy a környezetedből ki vállalja a tanú szerepét,hogy te 12 évig élettársa voltál valakinek?

Az eltelt időben viszont fejlődhetett az az ingatlan amiben laktatok,esetleg nyaralások vagy bármi olyan amihez a te jövedelmed is segített.

Szerintem érdeklődj ügyvédnél!

2019. aug. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudsz bizonyítani semmit

Sem az együtt élést, sem a pénz átadását.

Sajnos így jártál.

2019. aug. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom, rezsire, kajára adtad, vagy közös megtakarítási számlátok volt? Ez utóbbi esetében tudnám elképzelni, hogy jár neked valamennyi, de tudod bizonyítani?

Ha meg bizonyítható, hogy olyan életvitelt éltetek, amivel a javát feléltétek, akkor semmi. Nem is voltál bejelentve, mintha nem is léteztél volna ott. Ez nem olyan egetverően nagy összeg, mert mégha felújított a te pénzügyi hozzájárulásod segítségével, meg dologkat vett, ő meg visszamenőleg követelheti a használati díjat mindenre, te is amortizáltad a lakást, a bútorokat, eszközöket. Ügyvéd helyett szerintem inkább a bírósági panasznapon kérdezz! Az ügyvédnek semmi sem drága, neki az az érdeke, hogy "követelőzz", akkor is ha sok értelme nincs, és kifizeted gyakorlatilag neki azt, amire szert tehetnél.

2019. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: hülyeség, amit írsz, ha két ember életvitelszerüen együtt él, akkor nem követelhet egyik sem a másiktól lakbért meg hasonlókat, ez ugyanis az együttélés része!

Ezzel az erövel ugyanis a nö meg kérhetne háztartásvezetési díjat, meg hasonlókat, ami szintén az együttélés velejárója.

2019. aug. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is annyiból hülyeség amit az 5-ös írt,hogy nem lehet ilyesmit kérni, nyilván, a bírósági panasznapban viszont igaza van, mert az ügyvéd az lehet hogy bevisz a susnyásba.

Törődj bele, az a megélhetésetekhez, lakásfenntartáshoz való hozzájárulás volt részedről.

Az élettársi kapcsolat alatt közösen szerzett javak (értékesebb tárgyak, ingatlan, stb.) értékének kifizetése részedre esetleg (annak bizonyítása esetén, hogy együtt éltetek) talán járható út, de nem azt írtad, hogy vettetek mondjuk közös félretett pénzből kocsit, felújítottátok a teljes lakást.

Elhiszem, hogy ez most keserű pirula, de túl kellene tenni rajta magad.

43/N

2019. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az nem érthető, hogy 12 év alatt egyszer sem jutott eszedbe tisztázni, mit és mennyit költötök havonta és mennyi a megtakarításotok? Sosem tisztáztátok az együttélésetek szabályait, annak költségeit és nem beszéltétek meg sosem a jövőt? Ha az összes kérésre nem a válasz, akkor sajnos nincs mit követelni az exeden.
2019. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is együtt élek valakivel 10 éve, de mindketten pontosan tisztában vagyunk az anyagi helyzetünkkel, az itthon tartott készpénzzel és hogy mennyi van a közös számlánkon.

Egyetértek az előttem szólóval, ha neked 12 évig ebbe nem volt betekintésed, akkor nincs mit tenni!

2019. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó: hülyeség, amit írsz, ha két ember életvitelszerüen együtt él, akkor nem követelhet egyik sem a másiktól lakbért meg hasonlókat, ez ugyanis az együttélés része!


Pontosan ezért írtam! Gyakorlatilag most a kérdező akarna valami alapon visszakövetelni abból a pénzből, amit gyakorlatilag a háztartásra adott. Ennyi erővel a pasi is hozhatna fel utólag mindenféle (amiket írtam) kiadásokat, amivel meg a kérdező számoljon el irányába, hogy kvittek legyenek.

Lehet, hogy külön számlán gyűjtötte a pénzt, de ha nincs a neveden, akkor az az övé, gyakorlatilag köztetek nem volt életközösség, lövésed sincs a kiadásaitokról, arról, hogy mennyiből gazdálkodtatok összesen, így elég nehéz helyzetben vagy. A bírósági panasznapon rákérdezhetsz, de nincs semmi a kezedben, amivel bármit is alátámassz, mikor magad sem tudod, hogy mit szeretnél/tudnál felhozi. Találomra, meg feltételezésekre a bíró sem fogja neked elrendelni a bizonyítási eljárást arra nézve, hogy vajon mit csináltatok 12 év alatt, ha te magad se tudod. Egy próbát megér, ingyen van, de túl nagy reményeid ne legyenek! Vond le inkább a tanulságot, és máskor legalább a saját életeddel legyél képben!

2019. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!