Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tarthatnám meg a párom?

Hogy tarthatnám meg a párom?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Több, mint 6 éve vagyunk együtt a párommal, de nagyon rossz irányba kezdtek elfajulni a dolgok. Tavaly egyszer már szakítottunk, ugyanis szemet vetett a legjobb barátnőmre (aki visszautasította), de két hónap különtöltött idő után valahogy megint egymásra találtunk. Az újrakezdés után egy ideig még jó volt. De karácsony környékén hazament az anyjáékhoz, és nem keresett napokig. Nem veszekedtünk előtte, semmi olyan nem történt, ami miatt haragudnunk kellett volna egymásra. De ahányszor írtam neki, mindig lerázott, és telefonban is nagyon furcsa volt. Aztán egyszercsak kibukott belőlem a dolog, és megkérdeztem tőle, hogy szeret-e még. Annyi volt a válasza, hogy nem tudja. Mikor újra találkoztunk, megkérdeztem tőle, hogy mi a baja. Azt mondta, hogy az ünnepek alatt nagyon összejöttek neki a dolgok, és rám is haragszik, ahogy a saját dolgaimhoz hozzáállok. Azután a kapcsolatunk újra elindult a lejtőn. A legrosszabb mégis a szilveszter volt. Elhívott engem is és a barátnőmet is a sportcsapata rendezvényére, de egész éjjel nem foglalkozott velem. Már a csapattársai is mondták nekem, hogy megértik, hogy rossz a kedvem, mert nagyon furcsa a párom viselkedése, hogy nem törődik velem, sőt szinte oda sem jött hozzánk. Amikor mérges lettem, és arrébb álltam egy beszélgetés alkalmával (már igencsak volt a fejében), akkor utánam szólt, hogy ne vonuljak külön, mert ezzel felmérgesítem. De utána sem foglalkozott velem. Azzal magyarázta, hogy ő mondta, hogy bulizni jön, és nem akar vívni. A buli után annyira mérges voltam rá, hogy nem is igazán akartam tőle elköszönni, csak haza akartam menni. Gyorsan mondtam neki és a barátnőmnek, hogy "Sziasztok", és már mentem volna, de utána szólt a párom, hogy "Ennyi? Se puszi, semmi? Csak így lelépsz?" Majdnem sírva fakadtam, mert éreztem, hogy ezzel újfent a szakítás szélére sodródtunk. Nagy nehezen túl jutottunk az elköszönésen. De alig mentem pár métert, megfordultam, és az ő útvonalukkal párhuzamos járdán eléjük rohantam. Végül hiába vártam, mert más felé mentek, ezért felhívtam a páromat, hogy merre van. A következőt mondta a telefonba: "Egész éjjel hozzám sem szóltál, rám sem néztél, akkor most minek hívsz?" Nagyon szíven ütött a dolog, hiszem nagyon szeretem őt, de ő is ugyanezt csinálta velem egész éjjel. Még pár percet ültem. Magamban a parton, mire valamiért felpattantam, és elindultam a lakása felé. Azt hittem, otthon lesz, mire odaérek, hiszen a buli helyszínétől csak 25-30 perc séta. De hiába csengettem, nem nyitotta ki. Megkerestem a pótkulcsot és bementem. De nem volt otthon. Lepakoltam a cuccaimat a konyhájában, hogy lássa, hogy ott vagyok, majd vártam egy órát, de csak nem jött még haza. Megpróbáltam újra felhívni, de kikapcsolta a telefonját, így írtam neki messengeren, hogy ha más nem is lesz, de majd elolvassa reggel. Ezután elaludtam. Arra keltem fel, hogy felkapcsolja a lámpát, és olyan tekintettel néz rám, mint aki mindjárt megfojt. De nem szólt egy szót sem. Befeküdt mellém az ágyba és csak annyit mondott a létező legbunkóbb hangsúllyal, hogy "Jó éjt". Másnap délután ébredtünk csak fel. Csak azután volt hajlandó velem szóba állni, miután elolvasta az üzenetemet, amiben bocsánatot kértem tőle, hogy jóformán betörtem a lakásába (amiben korábban együtt laktunk), és írtam, hogy megértem, ha nincs kedve beszélni a történtekről.

Még aznap hazament az anyjáékhoz, és én is az enyémekhez. Próbáltam vele ezen a héten is beszélni, de azt mondta, hogy a lakásában hagyta a töltőjét, és nemsokára lemerül. (Emellett fél óránként elérhető volt messengeren, tehát kamu volt az egész). Akárhányszor csak írtam neki, vagy nem nézte meg, vagy egy-két szóból lerázott, de magától nem keresett volna. Ma tudtam vele élőben pár szót beszélni, de az sem alakult a legfényesebben. Pedig éppen emiatt a helyzet miatt kezdtem többet törődni a környezetemmel, írtam neki, hogy lássa, hogy érdekel, mi van vele, elkezdtem sportolni is, stb. De pár perc beszélgetés után visszament a lakásába. Már éppen megnyugodtam, hogy minden rendben, hiszen beszéltünk, és nem hozta a szilveszteri formáját, mikor jött az ominózus telefon.

Mondta, hogy „ne haragudjak rám, amiért ilyen búval b....tt voltam, és ne haragudj, hogy ezt mondom, de kicsit elegem van az egészből. A héten pihenni akarok, és te is tedd ezt. Ha kipihentük magunkat, és ezt az egész szilveszteri dolgot, akkor majd beszélünk. Addig lehiggadunk mindketten. A héten nem is nagyon kereslek majd, a netem is kikapcsolom, hogy ne zaklasson senki.”…Stb.

Én csak azt nem értem, hogy ha szakítani akar (amitől én nagyon félek), akkor miért húzza még ennyi ideig? Szerintetek van esély arra, hogy csillapodik ez az egész, és még helyrehozható?


Azt még hozzáfűzném, hogy utolsó komolyabb beszélgetésünkkor (gyerekvállalás/házasság – aminek ő nagyon is ellene van, és párszor nagyon durván összevesztünk ezen) mondta, hogy ha nem gondoskodok a saját dolgaimról, akkor nagy valószínűséggel egy gyerekről sem tudnék, ha úgy döntenénk, hogy vállaljuk. Ezért is változattam a hozzáállásomon, és a szokásaimon. De ennek ellenére szilveszterkor hallottam, hogy egy ismerősének mondta, hogy ő nem akar gyereket, hanem fiatalon akar meghalni, mert nem akar megöregedni.

A szeretetről nem is beszélve. Ugye ő azt mondta, hogy nem tudja, hogy szeret-e. De én a történtek ellenére is tiszta szívből szeretem, és nagyon félek, hogy újra elveszítem. Mit tegyek, hogy velem maradjon? Ha pedig nem akar velem lenni, miért akar még gondolkodási időt?



2019. jan. 7. 13:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%

NE haragudj, de ennyire buta nem lehetsz!

A "párodnak" nem vagy fontos, nem szeret, csak uralkodik rajtad meg ha nincs más, akkor te vagy kéznél.

A legokosabb az lenne, ha szakítanál, mert ebböl nem lesz jobb sose, gyereket meg ilyen labilis kapcsolatba vállalni nem szabad!

2019. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 acelsziv ***** válasza:
99%
Az első pár sort olvastam el.. Minek futsz egy kretén után? Normális vagy te?
2019. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ember. Ez a kapcsolat s**r. Minek akard megmenteni? Én másfél évig szenvedtem ugyanígy, és sokkal jobb lett, miután elhagytam. Lépj túl, lesz rendesebb és jobb.
2019. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég.. hát már nem szeret ha így viselkedik az biztos. Jobbat érdemelsz kérdező,az a mocsok nem érdemel meg téged

Ha már szemet vetett a barátnődre biztos volt neki más is. Elhiszem hogy szereted de én azt tanácsolom inkább hagyd ott,mert még jobban összetöri a szíved,és ne félj,biztos találsz majd olyat aki megbecsül téged.

2019. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy furcsán hangzik a történtek után, de alapból ő nem rossz ember. A Saját céljai vezetik, ezt megértem. A legrosszabb talán mégis az, hogy nem tudom, miért, de szeretem. Félek, hogy elveszítem. Azt hittem, hogy megszokás, de mikor először szakítottunk, rájöttem, hogy ez nem az. 6 éve szeretem, és ezzzel sajnos nem tudok mit kezdeni. De holnap derül ki minden. Csak nem tudom, mit tehetnék még az ügy érdekében.
2019. jan. 7. 13:11
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán az a gondod, hogy szereted, hanem hogy kapcsoaltfüggö vagy, vagy legalább is sajnálod az elvesztegetett 6 évet.

Lehet, hoyg nem "rossz" ember, csak önzö és még véletlen sem akar családot, csak szórakozni, téged nem szeret, csak kihasznál.


Ha van egy kis eszed, akkor most lépsz, mielött végleg csödbe megy az életed!

2019. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki ebből de gyorsan.Megértelek amúgy,én 8 évig éltem ilyen kapcsolatban 21-29 éves koromig.Nem tudtam egyszerűen kimászni belőle mert vak voltam de nagy szerencsémre ő szakított velem.Oda lettek a szép 20as éveim egy ilyen ember miatt.Utólag könnyű okosnak lenni,de hallgass ránk ha már tanácsot kértél.Lépj ki...túl leszel rajta és hidd el sokkal jobb lesz szenvedni 1 évig aztán túl lenni,mint húzni halasztani és sosem tenni meg a lépést.
2019. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
nem rossz ember biztos,de ettől sokkal jobbak jönnek veled szembe..
2019. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
ez egy halott kapcsolat.
2019. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, de jól!!!!


Èn nem foglak meggyőzni: hülye vagy, ha szeretsz szenvedni. Csernus doktor szavaival élve: aki szeret a szarban ülni, azt ott kell hagyni.


Nem akartalak megsèrteni, de a soraidban, amiket leírtál keresd meg a választ is.

2019. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!