Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm folyton irogat nekem...

A tesóm folyton irogat nekem facebookon, pedig semmi időm szinte. Melózok, suli, vizsgák, magánélet. Hogy tudnám "leállítani"? Régebben nem írt ennyit? Az okot is leírom?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy a tesóm folyton ír nekem facebookon, hogy mi újság, mi van veled.. régebben nem írt ennyit.


Hazautaztam kb. 3 hete vidékre, akkor beszéltem vele kb. fél órát (max 45 percet). Amúgy én pesten lakok, fősulira járok, és kb. háromhavonta 1X ha hazamegyek.


Ezalatt az idő alatt mesélt magáról (meg hogy melóban mi a helyzet, pasi tetszik neki) segíteni akartam neki, tanácsot is adtam neki hogy pl. cigiszünetben próbálja meg elcsípni, mosolyogjon sokat, stb.

Igaz, én is kérdeztem (lehet túl sokat kérdeztem?? hogy mi a helyzet vele) hogy mi újság, hogy vagy stb...


csak régebben nem írt ennyit a facebookon... és már nagyon nyűg, hogy KB. MINDEN EGYES ÁLDOTT NAP (vagy minden 2. nap ) ír, hogy "szia! mi a helyzet?" , meg hogy ez meg az van a melóban, meg hogy ez és az van ezzel a pasival, hogy látta Petit, meg hogy rámosolygott meg találkoztak ebédnél..


Nekem erre NINCS időm.

Tökre szívesen segítek másoknak, tanácsokkal meg minden, ha van időm, csak itt a fősuli, a vizsgák mellette melózok alig érek haza bejön az üzenete, hogy "szia! mi van veled? ma ez és ez volt..) vagy csak simán bejön az üzenete, hogy szia! mi újság?

És utálom...

mit tudnék tenni, hogy kevesebbet írjon??


Ne írjak neki vissza?


Tényleg, szívesen segítek embereket (anno pszichológus akartam lenni, már nem... de szívesen segítek másoknak, ha van időm) de már zavar...


viszont alapvetően visszahúzódó típus, nem akarom megsérteni, anno (amikor 18 éves voltam) otthon volt több vitánk is. Amikor 21 voltam, akkor is volt egy nagyobb vitánk. Mindegy.


Kb. kétszer segített engem anyagilag (egyezer forint egyszer, másszor 2000) az utóbbi fél évben, amikor pl. nem tudtam kaját venni, de így ennyi.


Megsérteni nem akarom. Meg alapvetően nem akarok bunkó lenni.


Mit tegyek, hogy kevesebbet írjon?

Ne láttamozzam az üzeneteit? Vagy láttamozzam, és ne írjak vissza?


Kb. 5X leírtam neki hogy MELÓZOK, suli van, vizsgák vannak, de csak ír meg ír szinte minden nap... pff.. meg fotót küld hogy járt a városban, meg hogy szülőkkel elmentek hétvégén kirándulni és arról fotót, stb.

és nem akarom leírni hogy "hé szia bocs, ne írj már ennyit"


Kb. 6X leírtam neki, hogy alig van időm,van hogy este éjfélig melózok...


mit tegyek?


(ő 28 lány, én 23 lány vagyok. Ő vidéken lakik, én Pesten. Kb. 3havonta utazom haza)


Az én hibám?

Fél éve még nem írt nekem ennyit... mióta visszautaztam 3 hete, és beszéltem vele 45 percet, hogy P. tetszik neki, meg tanácsot adtam, azóta irogat rám..


mit tegyek vele?

Le lehet "állítani" valahogy finoman? (azt hiába írom neki hogy nincs időm, egy nap múlva megint ír...)


help!

van elég vizsgám / magánéleti nyűgöm nekem is...


23/l



2017. dec. 20. 01:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Ne menj fel facebookra ha annyira nem érsz rá. Persze hogy nem hagyja abba mert latja hogy fent vagy, tehat akkor megis van idod. Mondd az igazat hogy nem vagy ra kivancsi, ne a kifogast.
2017. dec. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Suli meg meló miatt (beosztás, csapattársak, gyakran módosul) is fel kell lépnem...


Főleg vizsgák miatt. jegyzeteket kérni, egymásnak segítünk ezen a szakon meg minden...


+ mellette van magánéletem is...


pff..

2017. dec. 20. 01:59
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Aha, aha.
2017. dec. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sokkal inkabb ugy tunik, hogy a pesti nagykislanynak derogal a videki rokon. Masokkal tudsz egesz nap logni a neten.

Csak te, a pesti 23 eves nagykislany osztottad a tanacsaidat a tesodnak ott messze videken, es most ezt el kellett mondani a neten is. Avagy te, a tanacsokat osztogato, most tanacsot kersz?

Mi lenne, ha a tesodtol kernel tanacsot? Videki ugyan, de lehet, hogy tobb esze van, mint neked.

2017. dec. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Hú, te szuperelfoglalt. Mondd meg neki az igazat, hogy sz4rsz rá.
2017. dec. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Tiltsd le a ge©ibe. Most már pesti vagy, a vidékiek már az alattvalóid.
2017. dec. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit kell ezen ennyit problémázni. A messenger úgy működik, hogy bármikor megnézheted az üzenetet, mondjuk 2 nap múlva is, nem kell azonnal válaszolni.
2017. dec. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
Szégyelld magad, ez az amit tudsz tenni.
2017. dec. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Olvasom az üzijeidet, meg gondolok is rád, de ne haragudj, ha csak ritkán válaszolok, mert nagyon elfoglalt vagyok."


Ennek a mondatnak az összerakásához 2 év, két diploma, két felsőfokú nyelvvizsga, és természetesen egy budai lakcím kellett.

2017. dec. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

maganelet = az aktualis pasikad.


de a testvered orokre a testvered marad.


foiskola, vizsgaidoszak... hagyjal mar...

2017. dec. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!