Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek reális, hogy...

Szerintetek reális, hogy ennyit kell leadnia otthon a barátomnak?

Figyelt kérdés

Barátom 30 ezret ad le rezsire meg kajára, a nővéréjék, akik mostmár 4-en (egy 5 éves meg egy 5 hónapos gyerekkel) vannak meg 35-öt, plusz egy hónapban egyszer bevásárolnak.

Csak kérdezem, hogy ez mennyire arányos, én nem tudom, úgyhogy ne kioktató hangnemben válaszoljatok létszi.


2017. márc. 25. 19:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem reális. Nem hinném,hogy egyedül annyit eszik/vizet fogyaszt stb mint a többi együtt.
2017. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak rájuk tartozik, innena távolból nem lehet reális választ adni.

De hangsúlyozom, se neked se nekem, se a szomszéd Náncsi néninek nincs hozzá köze, amennyiben a nem a mi pénzünkből ad haza a barátod.

Remélem nem voltam kioktató:)

2017. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem reális amit le kell adnia, egyedül sokkal többe kerülne megélnie. Kérhetnének többet is. A tesòjátòl is sokkal többet kellene kérniük a szülőknek.
2017. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
75%
35.000 Ft nem fedezi még az élelmet sem...
2017. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem pedig ha nem tetszik akkor költözzön el. Egy ismerősömnek, kb. a z egész fizetését le kellett otthon adnia, mert a szülei nem bírták kifizetni a hiteleket. Mikor lejárt a hitel, akkor dobbantott a srác. Most is ad a szüleinek pénz ha kérnek, de már önálló háztartása van.


Szerintem ahhoz képest reális-e amennyit keres. Én pl egy időben 36 ezer keresetpótlót kaptam, természetes hogy adok haza amennyit tudok, így 5 ezret adtam haza, esetenként 10ezret. De nem is kértem pénzt semmire se.

2017. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Kérdés hogy mit jelent a havi egyszeri bevásárlás -3 vagy 30e, nem mindegy. A havi 30 amúgy nem sok, hiszen teljes ellátást kap
2017. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

A barátodnak amit be kel fizetni, az reális, a növére fizet túl keveset, de feltehetöen neki nincs rendes fizetése és a gyerekeknek azért kell enniük is és a szülök ezért kérnek csak ennyit töle.


Ez egyébként még a rezsit VAGY a kaját sem fedezi egy emberre, nemhogy mindkettöt.


A barátod örülhet, hogy ilyen olcsón megússza!

2017. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Miért, szerinted mennyi lenne a reális? Mondjuk kérdés az is, neki mennyi marad miután leadta a 30-at, de ez egyáltalán nem sok, egyedül ennyiből nem élne meg... albérletet nem találna ennyiért, nem hogy még rezsit is fizetni meg kaját.

Az hogy tesójáék mennyit adnak másik dolog, azért ott van 2 gyerek is akiket etetni kell, egy baba sokba van, a nagyobb meg gondolom oviba jár, oda is kell ez-az.

2017. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ mekkora bevàsàrlást csinàl a tesója havonta. Mert ha nagybevàsárlàst mondjuk 20-30-ért akkor bőven reàlis. Eleve az 5 hónapos nem fogyaszt még, nem eszik nem nassol stb. A kiskàd víz amiben fürdik nem olyan nagy tétel. Az 5 éves sem egy vészes kategória. 3-an nem tesznek ki 2 ember fogyasztàsàt.

Albérletben nem élne meg a pàrod 30-ból.

2017. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
11%
Én 50.000-et adok le... bár, 450.000-ből belefér.
2017. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!