Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kulfoldon elunk, valas...

Ha kulfoldon elunk, valas alatt anyaként van esélyem megkapni a gyerek elhelyezésèt ugy h én visszaköltöznék Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Ferjem is magyar.

Nemetorszagban elunk,itt szuletett a gyerek.

Valni szeretnek,de itt nem tudnam megteremteni azt amire szuksege lenne.

Csaladom,szuleim testverem magyarorszagon van.

Nem tudnak itt egyedul teljes munkat vallalni

De ha tudnak is egy takaritoi allas sem sok.

Azt olvastam mindig a fontos h ne ragadjak ki a kornyezetebol a gyereket

Szoval vszinu h az apjanak adnak az elhelyezest?


2019. aug. 14. 10:40
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
ha hazaköltözöl, a férjed meg marad No-ban, akkor hogy lesz megoldva a láthatás? ha hazajössz, miből élsz meg? nem hiszem el, hogy nem vennének fel kint egy aldiba vagy lidlbe. SEMMI speckó papír, tudás vagy tapasztalat nem kell hozzá. vagy costa, starbucks, akármilyen kávézó, étterem. nem csak takarítani tud az, akinek nincs felsőfokú végzettsége.
2019. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
84%
Csak kérdezem,hogy a szüleidnek szülted azt a gyereket? Annyi lehetőséged van Németországban,annyi anyagi támogatást kaphatsz hogy csak.Utána kell járni.Ha jobb élet reményében segítségre támaszkodva jössz Magyarországra már ne is haragudj de akkor nagyon hü lye vagy.Ennél nagyobb ostobaságot nem is csinálhatnál
2019. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Igen ebben igazad van.

De ez csak akkor fog menni ha esetleg a férjem is marad.

Mert ott is reggel 7ig este 8ig van a nyitvatartas.

Hol délelőtt hol délutánra kell menned.Nem mehetek oda hogy en reggel 8tol tudok menni minden nap max 4ig mert a gyermeket elkellene vinnem ovodába és érte is kellene mennem.Elhajtanak aztàn keresnek màst.

Még a mostáni munkahelyem sem tudom h megoldhatò.

7kor kezdődik a munka.Nem tudom tudom e fél 7 re vinni a gyereket.

Valahogy persze megpróbàlom megbeszélni lehet engedik hogy fél 8-8kor kezdjek.

Délutánom szabad lenne,esetleg levezőin letenni valamit.

Ami persze sok idő.

Mindképp tudom azt hogy nem dolgozhatok igy életem végèig.

Nem ragadhatok le igy.

Sok utat meg kell tennem,sok mindennek utànajàrnom.

Jó lenne ha találnànk rà megoldàst.

Szeretném ha a gyermekem nàlam maradna,és azt is hogy apukàja mellette legyen.

Nem a gyerek tehet erről ami történt.és nem is nem ragaszkodom ahhoz h hetente meg 2 hetente viheti el hétvégére.

Akkor viszi el jön amikor akarna.Nem akarok a fèrjemmel hàborúzni,de mégis csak szeretném ha velem maradhatna.

Ki nem szeretné hogy a gyermeke vele maradjon.


Kattogok folyamatosan.Mi a legjobb megoldás.

Egyben bizok h a férjemmel megtudunk egyezni.

2019. aug. 14. 12:20
 24/46 A kérdező kommentje:

22 -es igen igazad van.

De te kinnt élsz?Egyedül neveled a gyereked?Átmentél ezen amin most nekem kell?

Tudom h butasàg lenne hazamenni.Sokkal jobb lenne neki itt.

De otthont sem kell lehordani.

Ott is tud tanulni,fejlödni és bàrmikor lelépni onnan ha akarna.

Igyekszem megoldani mindent.

2019. aug. 14. 12:27
 25/46 A kérdező kommentje:

Nem is a munka a baj.Hogy kevesebbet keresek.

De olyan munkàt talàlni ahol nem kell hétvégén dolgozni,

8tol indul a munkaidö de fél 4-4re mindenképp lekell tellnie a munkaidömnek.Mivel semmi segitsegem nincs nekem kell megoldanom.

És nehéz igy munkát találni.El kell vinnem ovodába,iskolába bármilyen kis programja van ki kell találnom h ne ütközzön a munkaidömmel.

És ne is kockàztassak az àllandò elkéretözésekkel mert vszinü elöbb v utobb lecserélnek.

Ez az 1 miatt fordult meg a fejemben az h hazamenjek.

Ha bármi baj történik,ha valami ütközne a munkaidömmel akkor a szüleim,testvérem eltudnàk vinni v hozni az ovodàbol,iskolábol.


Csak ettöl tartok.Nagyon elöre kell gondolkodnom majd mindig.

Gondoltam most arra is h valami otthon elvegezhetö munkát is elvállalhatnék.Mármint délutánonként.

Igazándibol pár évet kellene kibirnom igy,nö a gyerek is,önállobb lesz

eltud majd menni egyedül is menni jönni az iskolàbol.

Akkor könnyebb lesz minden

2019. aug. 14. 12:37
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
em értem miért érzed kilátástalannak a helyzeted. szerinted te lennél az első és egyetlen egyedülálló szülő? vagy az egyetlen ember, aki nem akar hétvégenként dolgozni? miért gondolod, hogy lehetetlen? egy csomó munkahely nincs is nyitva hétvégenként.
2019. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
69%
Te nem is akarsz segítséget, 3 oldalon keresztül csak a kifogásokat keresed. Kolléganőm egyedül neveli a gyerekét, nincs semmilyen komoly végzettsége és egy hotelban dolgozik napi 5 órát kétköznapokon. Mindent meg lehet oldani, de te csak a kifogásokat keresed. Plusz még itt Németországban támogatást is kapsz ezerrel. Csak a gyereksegély egyedül 204 euró havonta. Hotelba te is mehetsz könnyedén. Akár recepcióra, akár szobalánynak. De te NEM akarsz. Inkább hazaviszed a gyereked a sz.arba, hogy "jobb" legyen neki. Én meg azt mondom, hogy csak lusta vagy és azért mennél haza mert akkor mindenki körbeugrálná a gyerekedet neked meg semmi dolgod sem lenne.
2019. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
👍👏🏻👏🏻
2019. aug. 14. 13:02
 29/46 anonim ***** válasza:
22%

Szia! Itthon érettségivel nem sok esélyed van :( valamint neked kellene fizetned a láthatás útiköltségét. Felejtsd el.


Viszont azt látom hogy normális viszonyban vagy a férjeddel. Tudom, hogy amit tett az megbocsáthatatlan, de en adnék még egy utolsó esélyt. Elmennék pszichológushoz terápiára. Vele vállaltál gyereket, vele tervezted az életed. Ennyit meg kell érjen a dolog.


Gondold át.

2019. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm vègre egy rendes vàlasz.

Tudom h az lenne a legjobb ha együtt maradnánk.

De nem biztos hogy változni fog.Nem biztos hogy leszünk olyan jo hàzaspár mint eddig voltunk.

Az sem jò ha a feszültséget látja minden nap.Vagy ha veszekszünk.

Ezt ök megérzik.😕

Jol hangzik a gondolat h mèg 1 esély.

És mesébe illö rendes életünk lehetne még együtt.

De szerintem erre nagyon kevés az esély:(

Nem jo a gyereknek a válàs tudom,de az sem ha egy mérgezö életben nö fel,ahol anya apa nem boldog hanem azért vannak együtt mert öt nézik.Nem biztos h ez a legjobb megoldàs.

Az en szüleim is sokat veszekedtek gyerek koromban,nem olyan jo volt a viszonyuk,ök sem válltak el.

És h ezt láttam mindig is ugy gondoltam én nem fogok igy élni.

Szerencsére javultak köztük a dolgok,mi már kirepültünk

szépen megvannak,de nem mindig volt igy.


De átfogom gondolni.

A férjemmel ugyis beszélnem kell.

Talán sok minden vègére tudunk pontot tenni.

2019. aug. 14. 13:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!