Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt miért kell? Elég fontos!...

Ezt miért kell? Elég fontos! (Többi lent)

Figyelt kérdés

tizen-x év után végre átköltözhetünk a szüleimmel egy kertesházba a tömbház/panelház négy fala közül. És szelektálnom kellene a régi cuccaimat (játékok, mesekönyvek) viszont...


(Nem akarok önzőnek tűnni, bár lehet most az vagyok, mindegy..)


Nagyon-nagyon sok emléket tárolnak azok a játékok. Akárhányszor arra gondolok, hogy azok a játékok egyszer eladásra/elajándékozódásra kerülnek komolyan, sírni tudnék. Elég sok játékom van/volt. Bár így sem annyi amennyinek kellene. Régebben anya minden egyes évben bement a szobámba, és a játékaim 70%át kidobta. Vagy esetleg elvitte valakinek/valahova. Az én tudtom nélkül. Amikor kisebb voltam, és pl. a mamámtól jöttem haza, mert ott nyaraltam, és mentem volna be játszani, arra lettem figyelmes, hogy ez a játék nincs meg, ez sincs, na meg az se... És nagyon szomorú voltam (még most is az vagyok) emiatt. Még meg sem kérdezett, se semmi. Soha nem mondta, hogy gyere, üljünk le, válogassuk ki azokat a játékokat amik már nem kellenek. Persze, a másik évben kaptam újakat, de 1-2 éven belül azokat sem találtam meg többé. Ez elég nagy traumát okozott bennem. És most, itt vagyok tanácstalanul, és kicsit kétségbe esve, hogy a megmaradt játékaimmal mi lesz. Nem akarom, hogy azokat is kidobják/elvigyék valahova. Nem játszok már velük, mert mindig akad valami dolgom mostanában, de amikor van 1-2 órám akkor mindig leülök megnézegetni őket, és olyan jó ezeket látni. Amikor múltkor kérdeztem, hogy hova fogjuk rakni azokat a dolgokat, csak anya a fejemhez vágta, hogy nagy vagyok már hozzájuk, és úgysem játszom velük. Majd eladjuk valahol vagy odaadjuk valakinek. És napok óta csak az jár a fejemben, hogy nem akarom hogy megfosszák tőlem ezeket. Túl sok emlék fűz hozzájuk..

Mit tegyek?

És most biztosan egy önző hisztis nyomorultnak tartotok, de ha nem tudsz normálisan válaszolni a kérdésemre, akkor egyáltalán ne szólj hozzá. Köszi.. (ha valamit kihagytam leírom válaszban)



2019. júl. 30. 22:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és. 14/L
2019. júl. 30. 22:13
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én is kötődöm a cuccaimhoz még úgy is képtelen vagyok elajándékozni őket hogy 25 vagyok :D minden tárgyamhoz emlék fűz, tudom hogy hol kivel mikor vettem és annyira jó, hogy rájuk nézve eszembe jutnak az emlékek :)
2019. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Csak azt nem értem, hogy miért kell most ennyire szelektálnod? A kertes házban nagyobb lesz a hely, több dolog el fog férni...
2019. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as, anyáék ragaszkodnak hozzá, hogy oda csak az kerüljön át, ami igazán kell. Persze az nem számít, hogy 4x akkora a gardróbszekrényem,(félszobám volt) és van egy 33 nm²-es tároló szobánk a pince szinten... Na mindegy.
2019. júl. 30. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Azt én se értem, hogy ha nagyobb helyre költöztök, miért kell szelektálni.


Nekem van egy játék teknősöm, amit egy éves koromban kaptam. Ha valaki kidobná, én a kukásautó után rohannék. Egy plüssömtől se lenne szívem megválni. Abszolút megértelek, és cseppet sem tűnsz önzőnek vagy hisztisnek. Apámnak is van olyan autó modellje, amit 35 éve visz magával, akárhova költözött az évek során.


Anyudat meg nem értem, és örülök, hogy az én anyám nem ilyen. Szerintem egy gyerek játékát csak úgy elvenni a tudta, az engedélye nélkül finoman szólva bunkóság.


18/L

2019. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 aschenputtel04 válasza:
100%
Maximálisan megértelek, én is kötődöm az emlékeimhez. Már régen felnőtt voltam, amikor anyukám elajándékozta a régi játékaimat, és nagyon rossz érzés volt.
2019. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Válassz ki néhányat, amihez a legjobban kötődsz, és tartsd meg azokat. Édesanyámnak pl volt egy babája, ami kamaszként is az íróasztalán ült (később megörököltem), nekem plüsseim vannak, amik még velem is költöztek, mikor felnőttként cuccoltam el.

Ezen kívül társasokat, könyveket őriznék meg, amiknek később is lehet haszna. A maradékra gondolj úgy: valaki legalább annyira fog örülni neki, mint egykor te. :)

2019. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak olyan játékaim, könyveim, amiktől egyszerűen nem lenne szívem megválni. Persze én sem játszom már velük, vagy olvasom őket, de akkor is, a legtöbbjéhez jó emlékek fűződnek és mégcsak nem is olyan nagy dolgokról van szó, hogy ne férnének el egy kisebb polcon. De szerencsére az én anyám nem ilyen.


Én esetleg azt tudom ajánlani, hogy add oda egy barátnődnek a dolgaidat egy időre és akkor majd miután beköltöztetek az új házba, akkor vissza tudod őket hozni szépen lassan a szüleid tudta nélkül. A szobádban már csak nem fognak kutakodni. Remélem.

16/L

2019. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
50+ férfi vagyok de ugyanígy kötődök minden régi holmimhoz. Ha azokkal érzed jól magad, ne válj meg tőlük!
2019. júl. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sok játékoklmat eltettem a gyerekeimnek, van közötte könyv, kirakó, társaa,baba,lego,plüss és most olyan jó látni, hogy ők játszanak vele :)

Szeretem egy dobozba rakd össze amik a legkedvesebbek számodra és ragaszkodj hozzá!

2019. júl. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!