Dr.Zoltán kérdése:

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Nemrégiben, áttértem az izraelita (zsidó hitre). És pár ismerősömnek már elmondtam ezt, akik úgy aránylag jól reagálták le. De, hogy tudjam bevallani a vallásomat, a szüleimnek? Akik nem mellesleg mind reformátusok.


A válaszokat, előre is köszi.


U.I: Az antiszemita, zsidógyűlölő kommenteket kérlek, kerüljêtek, mert már nagyon elegem van, hogy a csapból is szinte az folyik.



2019. aug. 18. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha jó velük a kapcsolatod vezess fel lassan a dolgot. Bár fura ha amúgy, hogy egy ilyen folyamat nem egyik napról a másikra érik meg az emberben, foglalkoztatja, utána jár a dolgoknak. S ha már amúgy beszélgettek nem kerültek szóba nálatok a vallási szokások, eltérések, egyáltalán.

Ha csak úgy bejelentesz egy ilyent mint a villámcsapást akkor nem lesz esélyük megérteni miért tetted.

Beszélgessetek ezekről a dolgokról számodra mi szimpatikus benne, egyáltalán, hogy foglalkoztat s ismerkedsz vele. Majd ha egy megvan lassan mond el nekik is meglegyen a lehetőség, hogy emésszék.

Legalábbis én így csinálnám. Jobban fogadják az emberek ha a folyamatot is látják nem csak kapnak kész tényeket.

2019. aug. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy azt megkérdezhetem, hogy miért tértél át a zsidó hitre? Nem vagyok zsidóellenes, csak 100%-ban kíváncsi.
2019. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
De attól még nem lettél zsidó. Nem is hallottam még ilyet. Mármint azt hittem ez nem lehetséges. A gyereked már zsidó lesz vagy az unokád? Ha férfi vagy, akkor nem is lehetsz zsidó:)
2019. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a vallás, az teljes mértékben magánügy. Esetleg amiatt érdemes csupán tényként közölni és nem belemenni a vitába, hogy a családi ebédeknél gondoljanak rád is, ami a húst és a tejtermékeket illeti.
2019. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Milyen vallás az, amit szégyellned kell mások előtt?? Beteges... szégyelljék ők az intoleranciájukat, ha kell.
2019. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!