Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan önállósodjak?

Hogyan önállósodjak?

Figyelt kérdés

Röviden: 19f vagyok és nagymamámmal élek, mivel a anyám nem akart velem foglalkozni. Apámat soha nem ismertem, se rokoson se testvérek nincsenek, akikhez tudnék még fordulni. Jelenleg egyetemen tanulok és diákmelózok, illetve nagymamám támogat amivel csak tud. Eddig anyám is támogatott minket valamennyi pénzzel, de 1 hete ő is eltűnt a képből.


Alapjáraton nem sokat tudok az életről, mert eddig mindig mentem az árral és csináltam azt, amit mások mondtak, de most már nem ártana megtanulnom rendesen önállósodnom, szóval kérdezném, hogy mire kell odafigyelnem?

Magammal, házzal kapcsolatban mi az, amiket illendő csinálni?


Nagymamámat nem szeretném zaklatni jelenleg ilyen kérdésekkel, így is nagyon le van terhelve lelkileg.



máj. 14. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Úgy, hogy neki állsz az ehhez szükséges eljárásoknak, mire számítotttál?
máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Magaddal? Mindig légy ápolt testileg illetve lelkileg.

A házzal? Ha kertes ház, vannak kinti munkák mint a kertet rendben tartani, a tetőt ellenőrizni időnként meg ilyesmi.

Bent 2-3 évente egy tisztasági festés. Emellett sepregetni, felmosni, porszívózni gondolom már tudsz. Ruha mosás, terigetés, hajtogatás, ha kertes ház hetente 1x pókhálózni, bevásárlás (ezt kezdőként listával érdemes) főzés, mosogatás, elpakolás. 3 havonta (ha nem főúton laktok) ablak pucolás. Függöny mosás ha van, virágokat növényeket locsolni, meg alapvető takarítás. Más kérdés?

máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

#2eshez még annyit, hogy próbálj meg magadra és nagymamádra is főzni egyszer-készer, nem kell minden nap/héten. Elég előbb egyszerűbbeket, mint zöldség vagy húsleves vagy krémlevesek. Másodiknak brassói vagy spagetti.

Hidd el, baromi jó érzés úgy enni, hogy ezt Te csináltad.


Egyszerre ne akarja mindenben felnőni, tegyél csak apró lépéseket, és előbb-utóbb menni fog.

máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit konkrétabb kérdésre könnyebb lenne válaszolni.
máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Öleld meg néha a Nagyit ezek mellett a tanácsok mellett!💝
máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
ha van az egyetemnek kollégiuma, oda is beköltözhetsz. Sokat tanulhatsz az önállóságról, és egy korosztály lesztek.
máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy a kettes válaszoló is írta, figyelj a testi és lelki egészségedre. Ne félj kérdezni vagy segítséget kérni, nem leszel attól kevésbé önálló, viszont nagyon sokat lehet tanulni másoktól. Nyilván nem ismerlek, nem tudom, mennyire vagy társasági lény, de még ha introvertált típus is vagy, próbálj meg nem teljesen elszigetelődni az emberektől. Olyanokkal vedd magad körül, akiknek a társasága tényleg jó érzéssel tölt el. Keress valami olyan hobbit, ami valóban kikapcsol, érdekel, szórakoztat. Tanulj meg néhány egyszerű receptet elkészíteni. Mielőtt aláírsz valamit, mindent olvass el alaposan kétszer, még az apró betűt is. Lehet, hogy ezek teljesen egyértelmű dolgok, de amíg az alapok nem biztosak, addig nehéz önállóan működni felnőttként.

Bár őszintén szólva, szerintem ilyen háttérrel kapásból önállóbban kezded a felnőttkort, mint a kortársaid többsége. Az egyetem és a diákmunka is sokat tud emellett tanítani, szóval jó úton jársz, de nehogy azt hidd, hogy a felnőttek zsigerből tudják, mit hogyan kell csinálni. Én sem vagyok még 30, de azt látom, hogy a mi korosztályunkban is rengetegen bizonytalanok az élet legkülönfélébb dolgaiban, anyagilag/érzelmileg/bárhogy nagy mértékben függenek a szüleiktől vagy a párjuktól (mert ennek is könnyen lehet egy egészségtelen verziója), vagy csak úgy mennek a tömeg után. És itt nálad 10 évvel idősebb emberekről beszélek. Nem azt mondom, hogy ne is foglalkozz ezzel, mert tök jó, hogy felmerült benned ez a kérdés, de nem kell túlgondolni, csomó minden jönni fog magától. :)

máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Elmész dolgozni és kiveszel egy albérletet.


B opció: elmész egyetemre és beköltözöl egy koliba.

máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha 19 éves vagy és egyetemen tanulsz, szüleidnek elvileg fizetniük kellene a tartásdíjat. Nézz utána a jogi dolgoknak, az így felszabaduló pénz révén meg kiválthatod a diákmunkát arra, hogy még többidőben tanulhass. Próbálj a szakmában minél jobb lenni, ezzel megalapozhatod hogy szakma után több lehtőség nyííljon meg Előtted.
máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Az önállósodás ebben a helyzetben szerintem ott kezdődik, hogy terveket készítesz, célokat tűzöl ki magad elé és ahhoz igazítod a napjaidat, tehát ne sodródj az árral, nem azt kell feltétlenül csinálni, amit mások mondanak, hanem azt, ami a célod eléréséhez közelebb visz.

Pl nem írtál semmit arról, van-e elképzelésed, hol fog szélni, kivel, ha még nincs, nem baj, hiszen még nagyon fiatal vagy, de akkor kezd kis lépésekben.

Már az is jó alap az önállósodás útján, ha megtanulod az önellátás alapjait. Ebben segítséget kaphatsz pl a nagymamádtól is, hiszen ahogy írtad, jelenleg ő a legstabilabb személy az életedben. Kérd meg, hogy segítsen megtanulni az alap dolgokat, pl. mosás, főzés, mik azok a dolog, amik egy háztartás fenntartásához szükségesek, mennyi a rezsi, mikből áll össze, stb, stb.

Fontos, hogy legyen egy piacképes szakmád, ehhez ha az kell, végezd el az egyetemet, de már most is nézelődhetsz, hol tudnál gyakorlatot szerezni.

máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!