Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket örököltél már? és a...

Miket örököltél már? és a családod?

Figyelt kérdés
voltak ebből családi konfliktusok? 3 testvér anyám a legkisebb,ő gondozta évekig mamáját,ő kapta meg a házat. eladta,vett másikat,3 gyerekem van,ők fogják majd elosztani. így bár egyke vagyok,mi hitelből vettünk kocsit,házat,unokatesómék ketten vannak,ők kaptak 1-1 házat szülőktől. mamám és párom mamája háza is 3 fele osztódott 3 testvérre. egyik haverom már 45 éves,szingli,3 házat fog örökölni,anyjáét,meg két másik van városokban,pesten is. mégis depis,mi meg 20 évig nyögjük a hitelt :p többi elmegy kajára.hát ez van. nálatok hogy alakul?
máj. 14. 12:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim házát örököltem meg, egész fiatalon.
máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Anyum egyke, egy családi házat örökölt, apumék 4-en vannak testvérek, 1 lakást örököltek, amit eladtak, nem volt vita közöttük. Nekem nincs testvérem, szerencsére még nem örököltem semmit. Hitelem nincs, van saját házam, jól keresek, családi vállalkozásban dolgozom rugalmas időbeosztással. Örökölni is többet fogok, mint az átlag, de remélem minél később.
máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. Apám örökölt egy részt egy romos házból, de azt is odadta a nagybátyámnak.
máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jobb 20 évig nyögni egy hitelt, mint örökölni a szülő után...


Én egy zsebkendőnyi legelő részt örököltem a világ végén az apai nagymamám után (apu előbb halt meg, mint a mama).

Anyukám örökölt a testvérével egy házat. Eladták, a pénzt mind a ketten a saját háukra fordították.

máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem örököltem még és remélem jó darabig még nem is fogok. Nem abból terveztem soha megoldani az életem. Az meg van azért, hogy arra vársz konkrétan, hogy valamelyik közeli hozzátartozód, pl anyad vagy apád meghaljon, hogy neked könnyebb legyen az eleted?
máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
5- ös ezt honnan szedted? :p és bocs,de nem veszem el a gyerekeimtől.
máj. 14. 13:28
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, az van amiért megdolgoztam.
máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"és bocs,de nem veszem el a gyerekeimtől."


Ugyan fejtsd már ki mit akar ez jelenteni, mert nem vagyok gondolatolvaso.

Amúgy meg nyilvánvalóan az egész kerdesedbol süt, hogy másnak mennyire jó, mert örökölt, vagy örökölte fog "egyik haverom már 45 éves,szingli,3 házat fog örökölni,anyjáét,meg két másik van városokban,pesten is. mégis depis,mi meg 20 évig nyögjük a hitelt :p többi elmegy kajára.hát ez van. nálatok hogy alakul?"

máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit, a szüleim sem. Apai nagyszülők után nem maradt semmi, anyai nagymamám után sem fog, a nagyapám meg elvált és újraházasodott, nem tudunk róla semmit. Ha azóta nem él, akkor anyámat kihagyták az öröklésből pedig elvileg a köteles rész járna neki.
máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Katona Dius ***** válasza:
100%
Anyuék 3an vannak, mamámék háza nem ér sokat, az megy majd három felé. Apu örökölt a szüleitől egy házat, azt most adja el és vesz belőle egy lakást, amit kiad majd albérletbe. Azt a lakást, illetve a szüleim házát fogjuk örökölni a 2 öcsémmel, remélem nagyon-nagyon sokára.
máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!