Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék türelmesebb?

Hogyan lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés

Van 3 fiatalabb testvérem. Sokszor én vigyázok rájuk és előfordul elég sűrűn felkapom a vizet,ha valamit nem akarnak megérteni vagy ha rosszalkodnak.


Utólag sokszor rájövök h ha bár igazam volt, nem így kellett volna lereagálnom, hiszen még csak gyerekek.


Elhatároztam h leszokok a hirtelen haragúságomról de ha belekerülök egy újabb feszült szituba mehint elvesztem a türelmem.


H tudnék türelmesebb lenni, h az adott helyzetben ne akadjak ki, de azért a megfelelő fegyelmezés meglegyen?


21L

Tesóim: 11L,8F,6L



2019. aug. 19. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lehet neked 3 kiskorú gyerekkel,akkor is ha a testvéreid... baromi nehéz dolog a gyereknevelés.
2019. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Miért te neveled a három testvéredet? Ez anyukád és az apukád dolga volna. A te dolgod 21 évesen a bulizás, barátkozás, önmagad megtalálása és a pálya- és párválasztás volna.


Legyél csak haragos, és türelmetlen, főleg azért, mert nem a gyerekeidről van szó, csak a testvéreidről. És ne kövesd a buta anyukád példáját: nem kell elleni, mint a malacok: elég egy gyerek is, főleg, ha nem képes, nem tud, vagy nem hajlandó velük foglalkozni.

2019. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Apum elhagyta anyum amikor megszülettem. Nevelőapum akivel kisgyerekkoromban ismerkedett meg anyukám nagyon jó viszonyunk volt de meghalt 2 éve. Előtte semmi gond nem volt.

Anyum egyedül nevel minket és sokat dolgozik h mindenünk meglegyen. Én ajánlottam fel h segítek ha kell, ő megmondta h nem várja el, ez nem az én dolgom.


Ennek ellenére mindig hirtelen haragú voltam és mivel most felnőttként illene jó példát mutatni nekik és am is szeretnék türelmesebb ember lenni pláne most h nekik is nehéz hisz elvesztették az apjukat. És ha egyszer gyermekem születik vele is szeretnék nyugodt maradni, annak ellenére is ha nem azt teszi amit elvárnék /ami a helyes lenne.

2019. aug. 19. 22:46
 4/7 anonim válasza:
100%

Ők is sokmindenen mennek keresztül. Légy játékos, de következetes. Jutalmazz, dícsérj, ha van miért. Azt nem rrdemes hagyni, hogy a fejedre nőljenek. Kösd le őket, legyenek feladataik, amiket nem teherként, kötelességként élnek meg. A türelmet lehet gyakorolni, minden területén az életednek. A gyerekekhez sok kell.a 11 éves is segíthet neked ebben-abban. Csinsljatok közös dolgokat. Kirándulás , nagy takarítás- lepjétek

Meg anyukátokat a renddel, vagy hogy főztök

Valamit. A lenyeg, hogy közösen tegyétek.

2019. aug. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Gondoltam, hogy új Apukától vannak a kicsik. Beszéld meg Anyudékkal, hogy próbáljanak meg több időt szakítani a testvéreidre. 21 éves vagy. Nem Neked kellene nevelned Őket. Nincsenek nagyszülők, nagynéni, nagynéni, nagybácsi vagy valaki, aki besegíthetne?
2019. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez így anyukádnak segítség, de a kicsik lelkileg tönkremennek az erőszakos kitöréseidtől. Anyáddal jót teszel, a testvéreiddel meg rosszat. Ne erőltesd a rájuk vigyázást, mert káros, ahogyan csinálod. Talán azt gondolják az itteniek, hogy a gyerek mindent elfelejt, de nem. Majd kamaszkorában jönnek elő a terrorizált gyerekkorban kialakult problémák. Nekem a 8 éves kori stressz miatt egész életemben IBS-em volt, ami erősen megkeseríti az életemet.
2021. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is felmerült bennem, hogy ha anyád mentesítene a gyerekvigyázás alól, te mégis ragaszkodsz hozzá, akkor tudat alatt talán ezt a módját választottad a feszültséged kiengedéséhez. Kvázi "kell" neked a gyerekek jelenléte, hogy jól kiereszthesd a haragodat, ezért ragaszkodsz a szituhoz, mikor nem is volna kötelező.
2021. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!