Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék türelmesebb?

Hogyan lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nagyon hamar felkapom a vizet mindenen, mert az adott esetben nem tudok kontrollálni, hogy mondjuk felemeljem a hangomat, aztán rá öt percre már meg is bánom, de utólag ezt már nem lehet kitörölni. Tovább bonyolítja a problémát, hogy általában azokkal vagyok türelmetlen, akik ezt nem érdemlik meg. Pl a családommal, pedig esküszöm, nem akarom, és utána nagyon megbánom, szégyellem magam, és lelkiismeret furdalás gyötör. Hiába próbáltam már, hogy elszámolok mondjuk tízig magamban, nem segít, mert szinte - mintha nem is én lennék - azonnal emelet is fel a hangomat. Mit tegyek? Nagyon bánt!
2016. okt. 19. 13:54
 1/4 A kérdező kommentje:

*nem tudom kontrollálni

*azonnal emelem is fel a hangomat

bocsi a hibákért, de már megint ideges vagyok azon, hogy hogy szóltam édesanyámhoz...aztán persze többször is bocsánatot kértem, de azóta is remegek, hogy megbántottam

2016. okt. 19. 13:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem fog menni egyik napról a másikra. Én is ilyen vagyok, és sokat küszködöm vele máig.

Nekem leginkább az vált be, hogy ha olyan helyzet van, megpróbálom rögtön humorral megközelíteni, úgy válaszolni. Ez engem is lenyugtat, átfordítja bennem a negatív érzést pozitívvá. Ha hagyod hogy kitörjön, akkor már nehéz megfogni.



Ha nagyon nem megy, akkor megpróbálok csendben maradni egy olyan 5-10 percre, míg végig nem fut rajtam az idegesség, és csak utána reagálok.

Sajnos nekem sem mindig sikerül, általában ha új környezetbe kerülök (új munka pl.) akkor előre meg szoktam mondani, hogy sajnos hirtelen haragú vagyok, ha felkapom a vizet, csak pár percig békén kell hagyni.


De a humor vált be a legjobban.

2016. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne a veled kedves családtagjaiddal kiabálj, hanem a haragod, dühöd fordítsd az ellenségeid, a téged esetleg bántalmazó emberek felé!
2016. okt. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem, mindenképpen veszélyes másokkal is kiabálnod, mert ezzel csak erősíted, táplálod ezt a szokást. Ezért ki-ki törhet más felé is. Szerintem azzal tudsz türelmesebb lenni, ha elkezded gyengíteni a kiabáló készségedetkészségedet, úgy, hogy elkezdesz csöndesebben beszélni, tehát nem suttogva de mégis halkabban, visszafogottabban. Szerintem túl sűrűn tekered föl a hangerődet és ezért próbálkozik már automata módon is. Tehát ha visszafogottabb szeretnél lenni akkor tekerd lejjebb a hangerődet, hogy úgy maradhass. Üdv
2016. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!