Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyenlem, mindig...

Annyira szégyenlem, mindig elégedetlen vagyok, megbántom anyám. Hogyan lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz az anyagi helyzetünk,de hozzáteszem hogy meleg lakásban élek,szeretetben,békességben,és egészségesen.Meleg és jó étel mindig kerül az asztalra,viszont sajnos alig kapok költőpénzt ruhára vagy szórakozásra.Mindig nemet kell mondanom még egy baráti kávéra is,vagy akár egy bulira,ruhára..

Itt nem azon van a hangsúly hogy 'NEKEM NINCS RUHÁM'

hanem inkább azon hogy keveset engedhetek meg magamnak ,a többi fiatalhoz képest.

Nem szeretnék elégedetlenkedni,de valahogy mindig elszólom magam hogy 'anya azt ígérted..' vagy 'én sose megyek sehova'.Nem akarom anyukámat folyton bántani,de nekem is fáj hogy ilyen a helyzetünk.


Hogyan legyek türelmesebb?Tudom hogy egyszer jobb lesz,de folyton elszomorít a pénztelenség.


2012. nov. 24. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Tudod a szeretetnél és a békességnél nincs jobb élet. Van mit enned, a kávézni,szórakozni utána is tudsz,amikor már te is megengedheted magadnak. Nagyon sok fiatal cserélne veled, hogy lemondjon a kávéról vagy szórakozásról, mert amiben te élsz, lehet neki nincs meg.
2012. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Keress munkát.
2012. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nyáron keres diákmunkát.
2012. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Én baromira elnnék a helyedben mert mi jól vagyunk anyagilag de folyton veszekszünk és mindennap sírok.. keress diákmunkát.
2012. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

ne azt nézd, amid nincs, hanem amid van.

egy barátnőm naponta el tudna menni kávézni, moziba, viszont már nem él az édesanyja. :( na, kinek xarabb az élete...?


becsüld meg, hogy van egy szerető családod, nem isznak, törődnek veled, és anyud igyekszik a kedvedben járni egy finom vacsival.


tini koromban én is irigyeltem egy lányt az osztályból, akinek 20 ezres farmerjai voltak, unalmában mindig csak vásárolt, és hétvégente bulizott.

kiderült, hogy azért van ennyi pénzük, mert az anyukája 8-20ig dolgozott, de a lányával alig volt ideje beszélgetni, közös programokra menni.


nekem meghalt a nagyim, és tudod minden drága cuccomat, vackomat odaadnám, ha még velem lehetne. a pénz csak 1 papír, igaz, sokmindent megvehetsz belőle, de szerető családod csak 1 lehet.


legyél megértőbb anyuddal, hidd el, neki még jobban fáj, h nem vehet neked új ruhát, nem tud zsebpénzt adni. segíts neki a házimunkában, vagy próbálj diákmelót keresni.

2012. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű diákmunkát találni,már egy ideje próbálkozom,de azért nem adom fel.Nyáron hátha könnyebben találok.

Nekem meg apám még él,de nincs az életemben,soha nem is volt.Se a többi rokon.De legalább anyukám itt van,amit igazatok van,hogy értékelnem kell.

Még jöhetnek válaszok, köszönöm az eddigieket is.

2012. nov. 24. 16:47
 7/15 anonim válasza:
82%
biztos,hogy mindent megtesz azert,hogy neked jo legyen.sporolj,vagy valami,vigyel itthonrol kajat,es amit megsporoltal azon elmehetsz valahova.de ha nem neznek le ez miatt,es vannak barataid,akkor ne bantsad anyud,mert te is tudod,hogy ha lenne eleg penzetek,akkor megkapnal mindent :)
2012. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
én is ellennék a helyedben.mi ugyan nem vagyunk szegények,de zsebpénzt sosem kaptam,és mindig veszekedés van
2012. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Megmelengetted a zsívemet, ma te vagy itt a második kislány (bocs, hozzám képest), aki nem akarja az édesanyját megbántani. Gondolj arra, hogy neki ugyan olyan fájdalom az, hogy nem tud adni. Én anyaként tudom, hogy annál rosszabb, mint azt mondani a gyereknek, hogy nincs, kevés dolog van a földön. Esetleg leülhetnétek, és megbeszélhetnétek, hogy van-e valami, amiről még le tudnátok mondani, és akkor kicsit több zsebpénz jutna, és igen, munka.
2012. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mindig ez a "keress munkát" szöveg... 17 éves tanuló vagyok, leghamarabb 15.00-ra érek haza a hétköznapokon - vidéki vagyok -, hol tudnék így dolgozni, hogy másra is jusson időm??? Anyámmal élek, de apám tart el minket, mert anyám munkanélküli (néha már én is az arcába szeretném ordítani, hogy ő a hibás a nélkülözésért)... Szinte ugyanabban a helyzetben vagyok mint Te, kedves kérdező, szóval meg tudlak érteni, sajnos. Nálam meg még az is előjön, hogy rettentő irigy vagyok a barátnőmre is (fiú vagyok), pedig ennél nincs rosszabb érzés a Világon... :|


A kérdésedre pedig: próbálj reménykedni egy jobb, szebb és gazdagabb jövőben (amiben én már nem tudok hinni).

2012. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!