Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetnék türelmesebb,...

Hogyan lehetnék türelmesebb, empatikusabb a nevelt lányommal?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve együtt élek egy özvegyasszonnyal és a lányával,aki tulajdonképpen 2 éves kora óta velünk van . Nem különösebben rossz gyerek ,de nem is az a tipikus pedáns kislány . Valóban szeretem,de pár ölelést és simogatást leszámítva nem nagyon tudom kimutatni az érzelmeimet . A kedvesem szerint sokszor "parancsolgatok" nem kérek és nem vagyok elég türelmes vele - ami tulajdonképpen igaz is .


Lehetséges ezt tanulni ? Szeretnék példás apa lenni , egyrészt,mert igazán megérdemelné,másrészt pedig ezek miatt a párommal is nézeteltéréseink vannak,ami rányomja a bélyegét a kapcsolatunkra is.



2014. febr. 11. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
relax...
2014. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Jó ilyen emberekről tudni ! :) Nekem is van /volt egy nevelőapám (azóta kirepültem a családi fészekből). Nálunk még egy ölelés se puszi nem volt soha, igaz én 10 éves koromban ismertem meg.

Sosem közeledett hozzám, én meg gyerek lévén szintén nem tettem. Azóta is köszönőviszonyban vagyunk.

Igazán jó "apa" vagy,hogy próbálsz odafigyelni rá. Nézeteltérések a "normális" apa lány viszonyban is vannak, elkerülhetetlen, főleg kamasz korban.

Én örültem volna, ha valaki leül velem és próbál beszélni erről. Őszintén kérdezd meg,hogy mi a helyzet.

Parancsolgatni meg csak azok a szülők tudnak igazán,akik szeretik a gyermeküket! :) Ebből látszik,hogy törődsz vele és figyelsz rá.


20/L

2014. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Hogyan lehetnél?Hát például kérdezd ki a véleményét dolgokról.Biztos először azt hiszi nem vagy magadnál,de azért tetszene a dolog neki,h végre fontos mit gondol stb.(14 éves lány anyja)
2014. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekunk nincs igazan nezetelteresunk ,csak a párom szerint nem vagyok rugalmas ,ami igaz is. Pl. mivel kicsit tulsulyos megbeszeltuk,hogy este 6 utan mar nem etetjuk ,de ma is adott egy cikk csokit neki ,amit en nehezmenyeztem . Igazabol a vitaink ezekbol allnak , egyebkent a kislany szeret engem , sokszor megyunk ketten is akar moziba,akar csak elkiser egy-egy vasarlasra..stb - viszont turelmetlen tudok lenni ha egy kenyelmesre sikeredett atoltozesrol,tanulasrol van szo es olyankor esetenkent nem a megfelelo hangnemben kerem szamon az okokat (nem,nem orditozok vele) . Mindenesetre ezeken szeretnek valtoztatni .
2014. febr. 11. 23:41
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Így is agresszív vagy..

..nekünk ez durva.

Szerintem beszélj vele normálisan,hiszen te vagy a felnőtt,neked kéne,hogy eszed legyen!

Nem kell az agresszivítás ide!

2014. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Túlsúlyos?És akkor mi van?Ez az értékrend????
2014. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem,nem ertekrend . Csak probalunk tenni erte azzal,hogy ne nasizzon egesz nap es ilyenkor nem jo az,ha akar csak egy cikk csokot is kap lefekves elott ,barmennyire is keri.


Egyebkent mar eszembe jutott,hogy mi az alap problema : nem tudom gyerekkent kezelni , ezt kellene tanulnom meg es meg is tennek erte barmit ,hogy sikeruljon .

2014. febr. 12. 00:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Jobb apa és jobb ember akarsz lenni?

Ne az esti evést függesszétek fel, az egyébként sem egészséges, farkas éhes lesz csak tőle. Estére valami könnyű salátát, tojást egyen, nem fog neki hiányozni a csoki. Ezen túl pedig mozogj vele többet?

Van kutyátok? Ha nincs, szerezz egy közepesen aktív-aktív kutyát, vele délután kimehettek játszani, futkorászni, tanítgatjátok közösen, a hangsúly a közösön van. Közös élményekre van szüksége neki is és neked is. Menjetek el együtt biciklizni, de ne azért, mert túlsúlyos, hanem mert te szeretnél vele biciklizni. Úszás is remek, bármi, ami mozgás, de ne azért, mert túlsúlyos, ezt nem kell hangoztatni, a gyereknek is rosszul esik. Magatok miatt menjetek, mert együtt szeretnétek lenni, bevonhatod a párodat is, a többi jön magától, annyira egyszerű.

2014. febr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Soha nem emlitettuk elotte a sulyat , uszni voltunk tobbszor egyutt , kutya a panel miatt nem megoldott es egyebkent is a tulsuly problemat csak azert vettem elo,hogy szemleletes legyen ,milyen dolgokban nem tudunk kovetkezetesek lenni az anyjaval . En mar nem adtam volna neki ,a parom odaadta es amikor (mar a gyerek nem hallotta) szamonkertem rajta,akkor elbagatelizalta,hogy ez csak egy cikk csoki
2014. febr. 12. 01:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, hogy fogod. Hamár a saját anyja nem teszi. Ha kövér, akkor kövér, és nem etetni kell este, ebben igazad van. Az én saját apám is katonás volt velem mindig. Fiúnak is tekintett, és szigorú volt. Mondjuk nem evésben :) hanem egyébként. És akkor mi van? legalább nem lettem egy nyafogó majom.


nem igazán értem, mi lenne a türelem ebben a helyzetben. Megvárni míg 100 kilósra hízlalja magát? de most komolyan. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell vele megértőnek lenni, és bizalmas viszonyban lenni. De ami egyszer helytelen, az helytelen, és ne várják hogy tapsikoljál hozzá.


35/N

2014. febr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!