Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dolgoznak?

Miért nem dolgoznak?

Figyelt kérdés
Sok kérdésben olvasom, sőt én is ismerek olyan nőt, akinek már tizenéves gyerekei vannak és még mindig nem dolgozik, mert ő "gyereket nevel" címszó alatt. Ezek a nők miért nem dolgoznak? Miért jó nekik úgy leélni egy életet, hogy mindig az aprót kell számolni? Közben meg otthon hizlaljak a valagukat a tv előtt. Tényleg érdekel a kérdés, miért ilyenek?
2019. szept. 13. 18:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindegy, hogy város vagy vidék, mert ha vidéken van családi ház, konyhakert,állatok, és azt mind becsülettel ő látja el, az bizony egy teljes állás, és munkával, értékkel is hozzáad a család javaihoz. Megint más, ha se kert, se állatok, se házimunka. Ismertem olyant, akinek nem volt más dolga, mint különórákra fuvarozni a gyereket, néha főzni. Még takarítónő is volt, gyakran ettek étteremben. Ez lustaság, de megengedhették maguknak. A gyereknek mondjuk nem a legjobb példa.
2019. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
57%

Mondd, miért érdekel ez téged ennyire, és miért foglalkozol egyáltalán ilyenekkel? Nem teljesen mindegy a számodra, hogy egy idegen nő nem dolgozik azért, mert megteheti?

Anyukám akkor fejezte be a munkát, amikor én megszülettem, és bár még kiskorú vagyok, simán elmehetne dolgozni. Nem az “aljamunkára” menne, hanem az álomállására, vagyis amit előttem is dolgozott. Van képzettsége, szóval könnyen elhelyezkedne.

Viszont annyi minden személyes dolog megy most az életünkben (amit nyilván nem fogok leírni, mert csak ránk tartozik), amikkel ő törődik, hogy most valószínűleg nem fog munkába állni.

És egyáltalán nem henyerészik egész nap, vagy akkor kel, amikor szeretne. Az egész családból ő kel a legkorábban, holott megtehetné, hogy délig aludjon. Minden nap friss, ráadásul egészséges étel van a tűzhelyen, minden nap friss alapanyagokat vásárol. Emellett naponta takarít, mos és csinálja meg a többi dolgot is, amiket akkor is megcsinálna, ha dolgoznia kellene.

De apukám megkeres mindent, így is jó színvonalon élünk. Tehát miért tegye, ha nem muszáj, és van más dolga helyette?

Reagálva a kommentekre: nem “hizlalja a valagát”, kifejezetten sportos az édesanyám. :) TV nézésre pedig csak este van néha ideje, amikor a családunk összeül, egyedül soha nem szokott.

Nem “mereszti a seggét”, nem akaszkodik rá a családtagokra, és soha nem iszik.

Ráadásul még csak nem is “kényelemszeretetből” van itthon, mert ha megtehetné, munkába állna, ugyanis nagyon szerette csinálni. :)

Ettől függetlenül viszont természetesen mi is mindig segítünk neki, amikor csak tudunk. Illetve rengeteg családi programunk is van.


És most tudom, hogy 0 % -os lesz a válaszom, de nem érdekel, pontozzatok csak le. :)

Szép napot nektek! 🌞

2019. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

Én egy ilyen anya vagyok. Az ok a következő. 10 év korkülönbség fel született 2 autista fiam. Ez sajnos nem kinőhető illetve gyógyítható "betegség". Na most ők mindenben szinte csak rám számíthatnak,mivel csak dêlig vették be őket iskolába. Ha dolgoznék,hova rakjak két ilyen kis gyereket? Pedig hidd el,nem ilyen êletet szerettem volna. De büszke vagyok arra,hogy este ezek a gyerekek átölelnek,ês magukhoz szorítanak. Nekem ez a fizetêsem. És igen,nem vagyunk gazdagok,sőt..de nincs az a pénz,amiért elmennék dolgozni,mert akkor bennt lakásos otthonba kellene adnom őket.

Az apa sem sokat segít körülöttük,de az anyagiakat ő rendezi egy fizetésből.

2019. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Savlekotő ***** válasza:
25%

Egy mert kényelmes élősködni.

Kettő ebből van sajnos több,mert a tahó férjük magyar modra nem engedi..

2019. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

Erre nincs általános válasz, mindenki másért. Azt ismerősi körömben van egy nő, aki mikor terhes lett az első gyerekkel, smseket kapott egy munkatársától. Erre a leendő apuka begurult és soha többet nem engedte dolgozni a nőt, inkább eltartja. Szerintem undorító, pláne, hogy feleségül se vette, így ha otthagyja a nőt, akkor lesz (most már) 3 gyereke és pucér segge. Azt nem tudom, hogy a nő magától egyezett ebbe bele (most már telefonja sincs, vezetékesen hívja a férje ha kell valami...) vagy valamilyen kényszer hatására. Jól élnek amúgy, mert apuka sokat keres, de nekem pl nem kéne ilyen élet.

A másik pedig egy sportoló férfi és az ő felesége. Nagyon jól keres a férfi, feleségnek indokolatlan tizede annyi pénzért dolgozni. Így minden nap házi, főtt kaját tud enni mindkettőjük, rend van, tisztaság. A férfi napi edzései maximum 2-3 órát ölelnek fel, a többi időt együtt töltik, hülyeség is lenne a "falat lesnie" a férfinak amíg várja, hogy a nő végezzen a munkában. Nagyon sok helyre el tudnak menni, úgy tűnik jól élnek.

Bár ő csak szomszéd, de eléggé belelátok az életükbe, anyuka, apuka, öt gyerek. Az első kettő már felnőtt 20+ évesek, de otthon laknak. Két szoba+nappalis a lakásuk, nem is értem hogy engedi bárki, hogy ennyien ott éljenek. A három kisebbet mondhatni a két nagyobb neveli, mert anyuka egész nap a FBot tolja. Ő tényleg jól felhízlalta magát, nagyon egészségtelenül esznek, annak ellenére, hogy négy családtag is van olyan korú, hogy már tudna főzni. Bölcsiben nincs hely, ezt egész konkrétan tudom, de ő tudná a nagyobbakra is bízni, amíg dolgozni megy. Nem értem miért nem megy dolgozni, látszik, hogy nyomorban vannak, konkrétan kis ösvények vannak a lakásban, ahol a sok szar között közlekednek. Szerintem ő azt várja hogy a két nagyobb dolgozni kezd vagy megházasodik és kisírhatja, hogy jaj szegény anyukát támogassák már. Apuka amúgy hajnalban megy el, és késő este ér haza. Autójuk van 3 is, mind leharcolt, a legrosszabb állapotú a lányuké. Ha már megszokta ez a nő, hogy nem dolgozott az elmúlt 20 évben, biztos ninvs az az ember, aki rávegye, hogy felemelje a fenekét, hiába tenne jót magával is.

2019. szept. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

Nyílván keres annyit a férjük, hogy kényelmesen megéljenek. Nyilván előre megbeszélték egymás közt és mindenkinek megfelelt a felállás.

Én sem elégednék meg ezzel az élettel, de nem is kell mindenkinek egyformán gondolkodni,élni. Szerintem semmi közünk más életéhez, ha nekik így jó, akkor minket miért zavarjon? Sokszor látom, hogy a nők irigykednek a htb nőkre. Ezt persze úgy kommunikaljak le, hogy szidják őket, de valójában cserélnének velük.

2019. szept. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Totál el vannak billenve, akik azt hiszik, hogy minden nem munkahelyen robotoló nő ingyenélő zsírdisznó.

Én akiket ismerek, példásan nevelik a gyerekeket, rendezik a háztartást, csinosak, igényesek.

Nálunk a férjem itthon dolgozik, besegítek neki, ha kedvünk van elugrunk együtt egy sütire, étterembe. Eljárok edzeni. Mire a gyerekek hazajönnek meleg ebéd, patent környezet várja őket.

Piacképes diplomám van, sokat melóztam.

De én nem otthon, hanem a munkahelyen éreztem magam bezárva.

2019. szept. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
38%
Ha nekik jó, hogy spórolni kell és olyan férjük van, aki eltartja őket, nem szólhatunk bele. Én is ismerek olyan házaspárt, hogy a férfi informatikus létére mindenféle kulimunkát vállal, a nő hitoktató és csak részmunkaidős állása van, de sokáig nem dolgozott. A gyerekek meg kollégiumba kerültek már 10 évesen. Az ilyenek szerintem a haszon reményében vállalnak annyi gyereket. Én sem értem mondjuk, mert bőven ráköltik a gyerekekre, de mindegy.
2019. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
26%

Én azt nem értem miért mondjátok a friss főtt ételt meg a patika rendet? Én dolgozom, sokat, de sosincs nálam kosz és minden nap főzök. Sok háztartásbelinél meg gyesen lévőnél sokkal szebb állapotban van az otthonunk és sokkal különbeket eszünk. Sosem rendelünk. Még konyhakertem is van.


Nekem ne mondja senki, hogy munka mellett nem lehet ezt fenntartani. Kemény napi 1,5 órát igénybe vesz. Hol áll ez a 8 órás műszaktól??

2019. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%

"Bár ő csak szomszéd, de eléggé belelátok az életükbe... anyuka egész nap a FBot tolja"

Ezt mégis miből látod? Együtt élsz velük? Vagy te is egész nap facézol, és követed őt?

2019. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!