Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dolgoznak? Mire...

Miért nem dolgoznak? Mire ennyire büszkék?

Figyelt kérdés
Ezer olyan kérdést láttam már, amiben valaki az anyukáját, feleségét, bárkijét kérdőjelezte meg abban, hogy milyen életvitelt folytat. Egyetértettem, hogy nem igazán tisztességes évekig, évtizedekig otthon lébecolni, ennek ellenére sokan írták az ellenkezőjét és valamiért a pártját fogták a semmirekellő szülőnek, feleségnek, akárkinek. Miért? Miért a gyereket küldenék a szülő helyett dolgozni? Miért a semmirekellő a védendőbb? Miért az a becsületre méltóbb, aki nem dolgozik, nem tanul? Mielőtt valaki írná, nem provokáció, tényleg érdekel, hogy valaki miért gondolja azt, hogy egyes embereknek mindent szabad, más pedig dögöljön bele a munkába.

2017. szept. 16. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nagyon sok ismerősöm van ahol nem dolgozik a feleség, régen ezt "háztartásbelinek" hívták, ma semmirekellő... Nem ítélem el egyáltalán őket, ez csakis rájuk tartozik, senki másnak semmi köze hozzá. És téged ez miért zavar ennyire?
2017. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A gyereknek szerintem sem kell a szülő helyett dolgozni.

- De ha a gyerek már nem gyerek, akkor nyugodtan elmehet dolgozni, és ne a szüleitől tegye függővé az életét.

- Ha egy család úgy dönt, hogy anyuka otthon marad, attól még nem semmirekellő és senkinek sem árt vele, és nem tudom, hogy ebből hogyan jutunk oda, hogy a gyereknek kéne dolgozni. Általában azok maradnak otthon, akiknél nincs szükség anyuka fizetésére is.

2017. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudod mondjuk, hogy nincs-e valami egészségügyi problémájuk, amit nem kötnek mások orrára. Vagy hogy a férj eleget keres, hogy az egész családot eltartsa. Lehet dolgozott a feleség, de valami ok miatt otthagyta, vagy ott kellett hagynia a munkáját. Nem szeretek mások életébe beletúrni, gondolom okkal csinálják úgy a dolgokat, ahogy csinálják. Nem kell mindjárt lekezelően bánni velük. Nem tudhatod mi áll a dolgok mögött. Lehet az is, hogy egyszerűen csak lusta a feleség, de ez sem a mi dolgunk. Ott a férjnek kellett volna lépnie. Édesapám műtét után 8 évig nem dolgozhatott. Ha ránéztél nem láttál rajta semmit sem. Egészségesnek nézett ki, mégsem volt az. Nekem rosszul esett volna, ha valaki lustának meg túl büszkének tartotta volna őt a munkához.
2017. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Attól hogy valaki nem robotol egész nap havi 80-100 ezerért még messze nem jelenti azt hogy semmirekellő.


Ha én keresnék 600-800 ezret, akkor én sem várnám el hogy csak azért robotoljon az asszony mert egyeseknek nem tetszik hogy otthon ül. Ráadásul attól hogy valaki nem "dolgozik" még lehet hogy van munkája, dolga amit csinálnia kell.

2017. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Dolgozzon az akit zavar hogy a másik nem ezt teszi. A legtöbb kamasz csak itt vergődik hogy de rossz neki, és a nem dolgozó szülőt okolja amiért nem veszik meg neki a legújabb iphone 8000-et. De ha valaki azt mondja hogyő is diákmunkázhatna egyből elkezd hisztizni hogy neki nem kell, a szülő kötelessége hogy kinyalja a kis fenekét. Nos, az ilyen húzzon csak el dolgozni ha nem tetszik neki valami.


Abban az esetben ha a kisgyerek éhezik mert az egyik szülő nem dolgozik, akkor azt lenézem. De csak azért mert a hisztikrisztinek nem veszik meg a legmenőbb dolgokat, holott van otthon étel, fűtés, ruha, internet, senkit nem küldenék dolgozni ha nem akar.

2017. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Valszleg nem olvastak azt a kérdést. Le fognak most pontozni k urvanagy nullara. De leírom mert bar sztem képtelen a nagyja felfogni, megis... hatha valakinek valami eljut a nemtom miéig..


Tudod miert..?., mert itt mindenki osztja a nagy eszt, hogy a vélemény olyan mint a se gglyuk. Hogy mindenkinek van, csak senkit nem erdekel a másé. Mit szólsz bele, meg hogy háztartásbeli.... Pff...



A probléma, hogy te viszont fogadd mar el az o velemenyuket ami kb annyira értelmes, mintha tenyleg a se gglyukukbol jott vna ki. legalábbis en ertelmesebbet tolok ki ott, mint némelyik idiota aki leírja, hogy az normalis amit egy ilyen nőnek nevezett tespedt p icsaju valami csinal a gyerekeivel. (a kerdesedben említett peldára írom)


B aszki a háztartásbeli az ellatja a haztartast nem az eszmeraldara könnyezik napi szinten es csetel (ahogy abban a kérdésben volt)


Másik, h a sok szuper no kivivta magának az egyenjogusagot. Ma.mar keves pasi keres ugy, hogy mrgtehessuk ezt, kevés olyan elethelyzet van, mint 60eve, szóval igazan keves olyan van aki tenylegesen htb.


Viszont arra nem igazan jellemző, h a sunaszőret szamlalja a kanapén a paula es paulina alatt. Uis.. Kevés olyan pali van aki ezt elturi. Ma mar nem 3 emeber latja el 1 munkáját.


A pasi, ha mar olyan sokat keres, akkor olyan sokat is dolgozik es el is var es ez normalis (regen is ez volt, a nagyanyám tisztelte is a nagyapamat mert o keresett annyit.. a férfi a not nőként kezelte, anyakent, es elvarta hogy az otthon nyugalmat megteremtse, a no a férfit csaladfonek, keresonek es férfinak nezte)


De a nagyanyám nem is nézte sose a dallast ha takaritani kellett DE EZ MAR NEM AZ A VILAG.. Két kereset kell.


Nem tudom ezek az emberek mit gondolnak akik szerint normalis segelybol élni a szardomb tetején. Lehet ok igy elnek. Vagy 80evesek. Vagy csak siman nincs agyuk es copy paste "mit szólsz bele nem a te dolgod" megy unalmukban. Szanalmas..


Az h erre buszkek.. Hat ja, jo öreg kissebbsegi mentalitás. Dolgozzanak a gyengék.


En igy nem tudnék élni. Valszleg ha az en anyam lenne ilyen eletkeptelen en a kerdezo helyeben (es ne feltételezzük h abban a kérdésben beteg volt a no, mert nem irta a kerdezo, es ez a masik szuper tulajdonsága a sok okos kommentelonek hogy odagondolnak mindent amire a kérdező nyomokban sem utalt) bele b asztam vna a tevébe egy husklopfolot... De hat nekem nem ilyen az anyam es en sem.

2017. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki nem dolgozik, az nem rabszolga típus.
2018. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!