Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy engem nem motivál a pénz?

Figyelt kérdés
Van félrerakott pénzem, még korábbról, havonta abból adok mindig szüleimnek, hogy fizessek én is a rezsibe stb. De folyton mondják, hogy menjek dolgozni? De miért menjek? Nekem nincs barátnőm, akire költeni kell, nem járok bulizni, nem veszek magamnak ruhákat, nem veszek semmit sem. A pénzem is még 8.os meg középiskolás ballagásomra kapott pénz illetve a sulis ösztöndíjam, van összerakva, soha nem költöttem el. Nekem nem számít a pénz. Mármint, hogy minek menjek el dolgozni, ha van így is és tudok nekik bőven besegíteni a havi kiadásaikba, tehát még csak nem is mondható, hogy feltétlen élősködnék rajtuk. Ami van itthon házi munka azt elvégzrm és mindennap akad azért. Kérdem én, hogy, akkor minek menjek dolgozni, miért erőltetik annyira?
2019. szept. 19. 21:03
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Azért menj dolgozni hogy a meglévő pénzedhez ne nyúlj,tedd el nehezebb időkre sőt rakj még melléje.Talán egyszer veszel egy házikót,tuti lesz egy kis családod és jól fog jönni.Gondolj a jövőre és ne csinálj butaságot :) legyen eszed,inkább menj dolgozni
2019. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
99%

Tanulsz, vagy csak úgy élsz a félretett pénzedből?

Tudod, annyi pénz nincs, ami el ne fogyna egyszer.

2019. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
85%
Mit tudsz csinálni ha nem dolgozol? Én személy szerint agyfaszt kapnék ha nem lenne pénzem. :D Mindig eltudom költeni valamire.
2019. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
99%

Ha csak nem súlyos milliókról beszélünk minimum, akkor előbb-utóbb az a pénz is elfogy. Ha nem dolgozol, akkor hogy lesz saját lakásod mondjuk?

Az, hogy az ember dolgozzon, nem csak a pénz miatt fontos szerintem. Közben építheted a szociális kapcsolataidat, új dolgokat tanulhatsz, fejlődhetsz. Ha neked nem számít a pénz, akkor az alapján nézz munkát, hogy mi az amit szívesen csinálnál, ami feltöltene vagy valami. De ez a hozzáállás nagyon nem szimpatikus egyébként, csak mondom.

2019. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
89%
Visszas, amikor valaki a sajat felrerakott hivatkozik arra, amit ajandekba kapott, jelentos reszben pont a szuleitol, es aztan buszken mondja, hogy o biz “hazaad”.
2019. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
79%

Mert akármikor jöhet egy barátnő, egy autó, vagy bármi, amihez pénz kellesz. Akkor fogsz hirtelen munka után kapkodni? A ballagási pénzed se tart örökké. Na meg azt se tudom elképzelni, hogy mivel ütöd el a szabadidődet. Én megbolondulnék, ha nem kellene dolgozni járnom.

Nem csak arra kell gondolni, hogy most épp nincs barátnőd, és nincs szükséged ruhára, cipőre. Örülj, hogy van lehetőséged megalapozni a jövődet. Ha alig van kiadásod, akkor le tudnád tenni a fizetésed nagyrészét, amire szükséged lesz, ha költöznél vagy vennél valamit. Nem gondolnád, mennyi pénz elmegy az önálló életre, esetleg családra. Gondolom nem milliókat kaptál a ballagásra. Nem vagy már gyerek, hogy zsebpénzből élj, akármikor közbejöhet valami.

2019. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
87%

Nemtom, de ha az én gyerekem lennél, és így beszélnél, akkor elvenném a kulcsod, kiraknálak az utcára és intenék, hogy tessék élj meg a félretett pénzedből, ha ennyire nagyfiú vagy.

Aztán mindjárt megértenéd miért jó ha van munkád.

2019. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 kamugyrosz ***** válasza:
77%
Mozdulj ki végre a lakasbol
2019. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
93%
Nem motivál a pénz? Persze hogy nem ha eltartanak... Még szép hogy a szüleid nem akarják hogy a nyakukon maradj, életképtelenül. Nem kötelességük eltartani. A házimunka semmi. A félrerakott pénzed csak azért van, mert közben más tartott el. Ne legyél már ilyen büszke a semmire...
2019. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol irtam, hogy en barmire is buszke vagyok. Egyebkent a penzem legnagyobb reszet az osztondij hozta. 3 evig tanultam szakmat es 3 evig kaptam osztodndijat, plusz gyakorlati helyrol is minden honapban. Osszesen majdnem havi 50 ezret, amit akkor félretettem, vagyis kise lett véve a bankból, ahova utalták. Közel 1 millió forintom összejött csak a suliból, ballagásra, meg a rokonoktól kaptam a pénzt, nem a szüleimtől. Az, hogy nekem barátnőm lesz valaha is, arra semmi esély szóval ilyesmivel nem kell terveznem. Egyedül meg minek menjek külön lakásba?
2019. szept. 19. 23:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!