Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Téged mi motivál a legjobban...

Téged mi motivál a legjobban a munkában?

Figyelt kérdés

Kezdem én: engem a pénz.

Az egyetemen azt nyomattak, h a pénz nem minden, azzal nem lehet motiválni az embereket... Hát ez kamu.

Viszonylag érdekes munkám van, de kevés pénzért (nettó 130) Áprilisban kezdtem, az elején nagyon szerettem, de mostanában reggelente már bemenni sincs kedvem és arra gondolok, hogy csak elpazarolom bent az életemet...



2018. szept. 6. 01:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

A karrier.

Van bőven előlépési lehetőség. Ami extra tisztelettel, megbecsüléssel, pénzzel, extrákkal, tapasztalokkal jár.


Keményen melózok.

5 év alatt elértem, hogy kaptam céges autót, a fizetésem nettóban 100-al nőtt, céges telefon és laptop is jár.

Lakhatási támogatás, stb.


S még egy csomó lehetőség várhat rám. :)

2018. szept. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
68%

Kevered a fogalmakat.

A pénz önmagában nem motivátor, a megfelelő anyagi kompenzáció hiánya viszont - lásd a saját példát - elégedetlenséget okoz.

Engem a megbecsülés és a perspektíva motivál.

2018. szept. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszerűen az hajt, hogy legyen elvégezve a feladatom.


Persze nem mindegy, hogy mennyit kapok vagy hogy hogyan bánnak velem, de nem fogok többet és jobban dolgozni ha megemelik a fizetésemet.

2018. szept. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Pénz, elsősorban, másodsorban a vállalati kultúra és a hely. Nyugodt munka sok pénzért, kevés ilyen van, és sokszor csak több váltás után találja meg az ember.

Egyébként fizetésemelést a legkönnyebben munkahelyváltással lehet elérni.

2018. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy a pénz nem motivál igazából, de demotivál, ha kevés. Ez ilyen nagyon kicsavart dolog. Mondok példát.

Ahonnan eljöttem melóhelyről, szerettem a kollégákat, az irodát, a munkát nem igazán már a végére, pedig jó voltam benne és a fizetés sem volt rossz az átlaghoz képest, évente olyan 3.5%-ot mindig nőtt, volt céges telefon korlátlan magánhasználattal is, mindig kaptam pozitív visszajelzést, pörgés volt, de nem kellett megszakadni sem, volt felelősségem, saját munkaköröm.

Ennek ellenére mást akartam csinálni, tudom az utódom fizetését is, ami nem kevéssel lett több. Egész biztos vagyok benne, hogy ugyanennyiért visszavennének, de nem kéne. Még többért sem. Azt szeretném csinálni, ami érdekel, amit szeretek és van benne még mellé sikerélményem, plusz úgy érzem, hogy anyagilag is megfelelően honorálják a munkám.

2018. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Anyám, mennyi álszent munkahőse :-D Karrier, meg lehetőség, meg elvégzett munka orgazmusa, meg mit tudom en. Akkor miert nem dolgoztok ingyen, penz nelkul? nana, hogy munkaban mindenkit a penz motival, mi mas motivalna. ezert nevezik munkanak. az mar csak egy kulon plusz, ha elvezed es szereted. de alapjaba a megelheteshez kell, ergo a penz miatt, tehat ez motival mindenkit, aki dolgozik. es lehet kamukepet mondani, hogy a penz nem boldogit, meg a penz nem minden. dehogynem. az nelkul sehol se leszel.
2018. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
@6 Ez abban az esetben igaz, ha nincs olyan tudásod, amivel válogathatsz, illetve elérheted azt az anyagi szintet, amivel elégedett vagy. Engem mostanra nem motiválna plusz 50 ezer havonta, mert így is mindig futja arra, amire szeretném, fontosabb az, hogy érdekesek legyenek a feladataim és minél flexibilisebb a munkavégzés, adott esetben akár kevesebbért is váltanék, ha olyasmi jönne szembe.
2018. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy legyenek befizetve a közüzemi számláim, a közös költség és legyen mit ennem.



25/L

2018. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Fejlesztő vagyok. Engem az érdekes feladatok, főleg a hibakeresés tud nagyon motiválni. Ha ilyen van akár túlórázom is, bár ezt nehéz értelmezni, mert máskor ha nincs munkám korábban hazamegyek.

Persze nyilván a céges autó és nagyobb fizetés is motivál valamennyire.



"Egyébként fizetésemelést a legkönnyebben munkahelyváltással lehet elérni."


Ez nem mindig igaz. Nekem lényegesen többet egy fejvadász se tudott mondani. Ha szakmailag fejlődnék akkor persze lehetne.

2018. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Alapvetően én szeretem (szeretném) a munkámat. Egy éve vagyok a cégnél ez idő alatt rengetek új feladatot kaptam, sok mindent megtanultam, folyamatosan újabb és újabb dolgokkal (persze egy adott feladatkörön belül) foglalkozok. Közel van, egyszerű a bejárás, jó fejek (nagyrészt) a kollégák, szóval igazából minden rendben van. De! A pénz (vagyis inkább a hiánya) engem nagyon demotivál. Hiába jó, érdekes, kihívásokkal teli a munkakör, ha nem fizetik meg. Én egyre inkább azt érzem, hogy elpazarlom az életem = az időmet, amit SOHA nem kaphatok vissza. Ezt az időt aprópénzre váltom, pedig nem sok van belőle.

Most jönne a sok okos, hogy akkor váltani kell, új helyere kell menni, de ez nem olyan egyszerű, vagy lehet nem is megoldható.

A környéken szinte kizárólag monoton, unalmas, biorobot gyári összeszerelő munkák vannak, 0 kihívással, tapasztalatszerzési és előrelépési lehetőséggel.

Elköltözni nem tudok nagyobb városba, mert nem lenne pénzem az albérletre, illetve olyan munkára nem vennének fel, ami fizetne annyit, hogy kifizessem az alap létszükségleteimet (albérlet, kaja, rezsi).

Tanuláshoz szintén el kellene költözni, mivel a városban nem sok lehetőség van továbbképzésekre, csak értelmetlen OKJ-s tanfolyamok indulnak. Ugye a költözésnél pedig az előzőleg leírt probléma áll fenn, annyi különbséggel, hogy még annyi keresetem sem lenne.

Az otthoni autodidakta módon való képzés pedig álszentség. Lehet vannak sokan akik meg tudják csinálni, de pl. én nem sok kedvet érzek ahhoz, hogy fáradtan, munka után még tanuljak.

Szóval az elsődleges motiváció mindig a pénz! Ezen kár vitatkozni. A többi dolog csak bónusz.

2018. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!