Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogyan költözzek külön?...

Mégis hogyan költözzek külön? Többi lent.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. A szüleimmel lakom, ez mindig is így volt. Jól kijövünk, de azért persze van pár dolog, ami miatt örülnék a különlétnek.


Én még egész jól is keresek (200 ezer nettó), de ahogy számolgatom, minimum 260 körül kéne keresnem ahhoz, hogy egyedül lakjak. Párkapcsolatom nincs, idegenekkel nem akarok lakni, a barátaim közül sincs olyan, akivel lehetne. Budapesten élek, itt 130tól kezdődik egy élhető albi, aztán a többit fizetnem kéne 70 ezerből...


Nem látok túl sok esélyt az elkővetkezendő években magasabb fizura, se párkapcsolatra...


Van valami megoldás így?


Amúgy szívesen laknék akár másik nagyobb városban (Szeged, Debrecen pl), de elvileg ott nincs munka.


2019. szept. 23. 08:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sehogy.
2019. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Debreceni vagyok, és itt is nagyon magasak az albérlet árak, egy normális garzon 80-110 000+rezsi, szóval nem biztos hogy sokat spórolnál ha elköltöznél.

Esetleg szüleid egy minimális összeggel havonta nem tudnának támogatni? Akkor lehet el tudnál költözni, vagy ha ők nem akkor párt kell találj akivel osztoznátok a költségeken.

2019. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
8%

Miért nincs párkapcsolatod? Szerinted, hogyan oldották meg régen az életet, amikor két fiatal egymásba szeretett és nem volt hol lakni? Talán szakítottak?


Itt nem a pénz a probléma, hanem az, hogy nem vagy hajlandó a szüleiről leválni. Kényelmes. Nekik is, meg neked is. Kifogásokat keresel, nem változtatási lehetőséget.

2019. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Van munka Debrecenben és Szegeden is, a különbség a fizetésben lehet inkább. Viszont az albérlet árak a többi nagy városban is magasak, nagyjából ugyanott vagy szerintem, ezért kár lenne költözni. Akkor már inkább Ausztriába költözz, ne vidékre, ahol sosem leszel előrébb.


A kérdésre visszatérve, ha jól kijössz a szüleiddel és nem gond nekik, hogy ott laksz, akkor maradj. Spórolj, tedd félre, amit albira fizetnél. Később nagyon jól fog jönni, hidd el!

Raersz szerintem külön költözni, ha lesz egy stabil kapcsolatod.

2019. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk kezdésként elég egy szobát bérelni lakótársakkal.

Én is kiadom a lakásomat ami 3 szobás, és mindháromban laknak. Lakótársak, régen nem ismerték egymást. Egyetem mellett a 16 kerben 40 ezer forint a havi szoba díj, és amit használnak rezsit azt 3 felé osztják. Havonta 55-60 ezer forint megy el nekik fejenként.

Tudod aki tényleg költözni akar, az el is tud költözni. Te nem igazán akarsz. Nálad sokkal rosszabb anyagi helyzettel is eltudnak költözni a fiatalok.

2019. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

1.: Bérelj szobát kollégiumban!

2.: Keress csajt/pasit, és költözz hozzá! SOK lány csinálja.

3.: Külső kerületekben keresgélj!

4.: Melóhely nem ad lakhatásit?

5.: Lakóhajó? Télen eléggé olcsók a szobák.

2019. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Ingázás. Keress olyan helyet, ahová zártpályás közlekedés van (HÉV, vonat)
2019. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Add lejjebb az igényeket, garzont azért olcsóbban is lehet találni, mint 130, mindjàrt beljebb lennél néhány tízezerrel.
2019. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
37%
Verd magad hitelbe 30 evre welcome mo.
2019. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Hát Sopron is marha drága, de azért ki lehet fogni itt is és Bpestem is olcsóbb garzont!
2019. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!