Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben adnátok...

Ebben az esetben adnátok anyátoknak pénzt?

Figyelt kérdés

Neki sosincs. Munkája sincs most.

Amit adok soha nem adja vissza.

Én cseden vagyok párom a fő kenyér kereső.

Már 45.000 ftal tartozik.

Kert hogy kifizesse az áramot mert kikötötték.

Tőlem húszat, a többi tesomtol 10-10 et.

30.000 el többet kert mint amennyi kellett volna neki arra.


Öcsemnek küldtem múltkor 500 ftot nasira. Oda sem adta neki csak mondta hogy kell cigire.


Kértem hogy látogasson meg. Csak úgy jött el ha kifizetem. És akkor is 3000 el többet kert mint ami a benzin volt.


Úgy ment fel állásinterjúra hogy tudta nem lesz elég a benzin és már hívott hogy nem tud haza menni.

Viszont mégis az anyám és ha nem segítek szeretnek érzem magam. De a pénzünk nem csak az enyém. Viszont egész életében pénzeltem, hol kevesebbel hol tobbel. De akkor EGYEDUL ÉLTEM. Most már nem csak az én pénzem. És én tulajdonképpen nem vagyok keresőkèpes.



2019. febr. 13. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A saját családodtól veszed el a pénzt úgy, hogy nektek is nagy szükségetek van rá. Én nem adnék.
2019. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A saját eltartottad erkölcsileg, törvényileg elsőbbséget élvez. Érdwmi kereseted most nincs. Ő nem munkaképtelen. Nem adnék neki. Adhatnak a testvéreid esetled, de neked más kötelességed van.
2019. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék. Ha éhezik, adnék neki enni, stb. Tehát nem anyagilag segíteném.

Ha autót fenn tud tartani, akkor annyira nem lehet rossz a helyzet.

Ideiglenesen bármilyen munkát el lehet végezni, takarítás, konyhai kisegítő, stb.

2019. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beteg, nem öreg, elmegy dolgozni!

Pontosan azért csinálja, mert mindig megesik rajta a szíved. Előbb-utóbb a férjed is megunja, hogy nem juttok semmire, mert anyád pumpolja az egy keresetet

2019. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Amit anyád csinál az nem más, mint érzelmi zsaroláson alapuló élősködés. Többet kér, mert tudja, hogy megsajnálod.

Jól írod: a pénz közös. A tiéd és a párodé, és nem tiéd és az anyádé. Kötelezettséged a gyermeked felé van, nem pedig az anyádé, aki mindig kap pénzt, többet is, mint kéne. De rejtélyes módon sosem elég, vagy sosem arra megy el, amire kérte.

2019. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tényleg zsarol érzelmileg, és ha túl jóban vagyunk, mindig ez megy. Vagy segítséget kér , vagy pénzt. De általában pénzt. De most is olyan bűntudatom van, hogy nem adok, pedig van. Mindenkinek igaza van ezt érzem én is, de én meg mindig bedőlök neki.

És mindig ki tudom magyarázni hogy "múltkor is lehúzott de ez most más mert nem tud haza menni.... stb stb."

Tudom, hogy nem kéne megsajnálnom, mert ne egyszer átvert és a szemembe hazudott, de néha olyan mintha ettől függne a szeretete, én pedig nagyon szeretném ha szeretne.... :/

2019. febr. 13. 13:10
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Magad is tudod, kérdező. hogy újból és újból átver!

Ne adj neki pénzt, inkább kérd el a csekket és fizesd be (ha megteheted!), adj neki buszjegyet, hogy hazajusson.

A saját gyerekedet rövidíted meg (aki nem tud dolgozni még) + a férjedet, akinek előbb-utóbb hazudozni fogsz.

2019. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell emberelned magad, kérdező. Keményen ki kell mindig jelentened magadnak, hogy nem adsz neki pénzt. Ő csak kihasznál téged, te meg adsz, fene a jó szívedet. :(
2019. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Sajnálom a tesód, aki kénytelen vele élni. Még tőle is elveszi basszus.. Kérdező, ne legyél hülye! Az a szeretet amit pénz által tudsz megkapni, nem igazi szeretet! Ha pedig ez kell, hogy Anyud szeressen, akkor az nagyon szomorú. A helyedben: elzárnám a pénzcsapot, a tesómnak pedig vennék pár dolgot egy hónapban. Anyunak pedig egy fillért sem adnék a továbbiakban.

2019. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kovpet ***** válasza:
73%

"nem adok, pedig van"


Van? Ha megszűnne a bevételetek, hány hónapig tudnátok megélni a tartalékaitokból?

2019. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!