Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít nagyon ez...

Csak engem idegesít nagyon ez a Zente baba jelenség?

Figyelt kérdés

Ugye kb. mindenki tud róla, nem kell senkinek elmondanom, hogy mi van vele stb. Na most engem baromira zavar, hogy hirtelen így mindenki összefogott és akár 1 ember több száz v milliót is küld neki.

Először is borzasztóan sajnálom a gyereket, és a szülei helyében én biztosan segítséget kértem volna a közösségi médián.

De aki utal, meg megosztja, és arra buzdít, hogy jaj utaljunk a gyereknek mert kell nekik a pénz, neki tenném fel a kérdést, hogy nem zavarja, hogy amúgy meg millió ember nem jut normális egészségügyi ellátáshoz, vagy naponta 1 kenyér jut az egész családnak. Miért kell 700 MILLIÓ FORINTOT gyűjteni 1!!!!! gyereknek. Abból körülbelül egy egész megyét lehetne jelentősen támogatni. De tényleg, ennyi pénzt EGYETLEN gyerekért. És mi van, ha 5 éves korában elüti egy kocsi, vagy 20 évesen szívrohamot kap (isten ments!), de akkor 700 millió forint veszett kárba, és abból kb. 300 falu lakhatna jól évekig.

Szép meg jó, hogy utaltatok, de őszintén, mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, hogy amiket leírtam, arról mi a véleményetek.



2019. szept. 25. 23:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
66%

Igazábol a gyogyszere 10éves koráig tartja életbe a következő gyógyszer még borsosabb...

Szomorú hogy a világ legdrágább 2.2millio euros gyogyszeréröl beszélünk közben meg itt vannak olyan települések hol vizvezeték sincs eu közepén

Azért durva hogy érdekes mod egyik magyar fodeszes képviselö se adakozna pedig hamar meglenne a magyar kisfiu kezelése

2019. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
69%
Oké, nekem fogalmam sincs, hogy ki ez a Zente baba, és meg lehet vetni, de nem is érdekel. Ha beteg, akkor jobbulást kívánok neki. Én is beteg vagyok, senkit nem érdekel. Nem hogy pénzt nem gyűjt senki nekem, de azt sem kérdezik meg, hogy hogy vagyok. Van elképezlés, hogy mennyi nélkülöző ember van? És azt hányan tudják vajon, hogy másodpercenként kb 2 ember hal meg a Földön. Amíg ezt megírtam, meghalt vagy 200 ember. Ez nyilván senkit nem érdekel.
2019. szept. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy magasabb szintű erkölcsi kérdés.

Alapvetően egy alaptörvény: Embert nem áldozunk fel Semmilyen cél érdekében sem.

Ez azt jelenti, hogy nem hagyunk meghalni senkit sem, azért mert többet megmenthetünk akkor.

Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy abban a pillanatban amikor lehetőség adódik a mentésre, elvégezzük. Nincs gondolkodás sem töprengés.

2019. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
52%
Annyi, de annyi jó/jobb helyre költhetnénk (köhömm a NER) a pénzt, hogy ki se férne 1 kommentbe ide... Egyébként szimplán azért mert az emberek látnak egy kisfiút, látják hogy nagyon sanyarú a sorsa, és emiatt át képesek élni valamilyen szinten a fájdalmát. Egy megyényi emberrel pedig képtelenség azonosulni
2019. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg mindenki arra költse a pénzét, amire szeretné, ne turkáljunk más pénztárcájába! (Itt "átlag" emberekre gondolok, és nem az "Építsünk stadiont meg kisvasutat mert az JÓÓÓ!!" emberekre!) Viszont a mi van, ha elüti egy kocsi, hááát ez elég csúnya kijelentés, akkor hagyjunk mindenkit szenvedni és meghalni, mert mi van ha?
2019. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
79%

Nekem erre most rá kellett gugliznom, mert nem használom a közösségi médiákat, így sok "érdekes" infóról lemaradok.


Igazából mindenkinek szíve joga azt támogatni, akit szeretne. Sosem érdekelt, én is azt támogatom, akit szeretnék.


Ebben csak azt tartom viccesnek, hogy írják a cikk alá, hogy "utalva x ezer forint". Nyilván a fele nem utalt 100 forintot sem annak, aki odaírta, de jól néz ki leírva. Aki meg milliókat utalt, az nem verte nagy dobra.

2019. szept. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
42%
Egy emberi élet se mérhető pénzben. Ha a legkisebb esély is van arra, hogy a kisfiú meggyógyuljon és felnőhessen, akkor már megérte adakozni. Az egészen elkeserítő, hogy a társadalombiztosítás semmit sem finanszíroz ebből a kezelésből és az önkéntes adakozáson múlik csak, hogy a kisfiú kap egy esélyt.
2019. szept. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
22%

Szégyelld magad nagyon. Ritka undorító írásod van. Majd ha te is gyógyíthatatlan beteg leszel, remélem azt fogják mondani az orvosok, felesleges bármivel is próbálkozni mert mi van ha elüt a kocsi és kárba vész a gyógyszer meg a pénz. Jézusom. Ennyi rosszindulatú embert. Nem baj. A sors visszaadja mindenkinek.

Ha a te egyetlen gyerekedről lenne szó, akkor is így gondolkodnál ezekről ugye??

Ha egy szülőnek beteg a gyereke, bármit odaadna azért, hogy esetleg meggyógyuljon. És ha esetleg elveszíti, akkor sem fogja azt mondani, hogy kárba veszett a pénz. Jézusom. Gondolom valami agyatlan tini vagy.

2019. szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek a kérdezővel. Rohadtul.
2019. szept. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
71%
En is egyetértek a kerdezovel , azért ez mar r.ohadtul túlzás. .
2019. szept. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!