Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg gáz...

Szerintetek tényleg gáz hogyha nem küldünk haza ajándékot?

Figyelt kérdés

Több éve lakunk külföldön. Ha hazalátogatunk akkor én például anyukámnak testvéreimnek viszek haza apróságot, csokit és egyebet, Viszont a férjem soha. Ő nem szeret vásárolni egyszerűen ez az oka.

Ő egyszer kapott a születésnapjára csomagot a szüleitől és testvérétől, meg néha egy képeslapot küldenek a névnapra, születésnapra. Az én családtagjaim pedig néha kijönnek.

Egyszer küldtünk tavaly karácsonykor a keresztlányunknak csomagot aki a férjem testvérének a gyereke viszont neki sem adtunk idén se névnapra se karácsonyra pedig otthon voltunk de elfelejtettük és úgyis pici, 2 éves, nem emlékezne rá.

Én ma beszéltem egy magyar barátnőmmel aki a közelálló családtagjainak mindig küldenek ajándékot és elgondolkodtatott, főleg hogy miket gondolhatnak otthon hogy mekkora sóherek vagyunk. Mert ez a hölgy is teljesen ezt hiheti, ahogy kikerekedett a szeme.

Az lenne a kérdésem hogy akik kint vannak, vagy akinek kint lakik valakije, ők hogy állnak ehhez a témához?? Mennyire fontos ez vagy mennyire nem.

Már 6 éve lakunk kint egyébként, fura lenne ezt most elkezdeni...nem?


2019. okt. 7. 23:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen emellett adott alkalomkor, tehát névnap, születésnap, karacsoyn, akármi felhívom őket, csak az ajándék nem érkezik épp aznap. Utolsó voltam
2019. okt. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Én nem élek külföldön, de sokat járok ki. Eleinte hoztam mindig mindenkinek (3 fő) ezt-azt, most már nem. De a születésnap-névnap-karácsony ajándékozás szempontjából alap, nem helyrajzi kérdés.
2019. okt. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
Hatalmas parasztok vagytok es termeszetesen soherek is!
2019. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
A férjem nagynénje él külföldön, évente párszor hazalátogat a testvéreihez. Tud a lányunkról, még nem találkoztak, mégis mindig küld neki valami apróságot, pl mesekönyvet vagy mesefigurás ágyneműt. A 3 éves örül és felfogja, hogy X néni küldte neki. Szerintem sem kell a felnőtteknek egy vagyonért mindig valamit, de egy gyerek más.
2019. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell úton-útfélen ajándékokat küldözgetni, de szerintem hatalmas nagy parasztság, hogy még a keresztlánytoknak sem vagytok képesek vinni valami nyamvadt játékot.
2019. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjrm egyik testvére él külföldön a családjával.Amikor hazajönnek egy évben 2x,akkor hoznak ajándékot,máskor ünnepekre csak üzenet.
2019. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a hugom él külföldön 12 éve. Csomagot küldeni nem szokott (akkor sem, ha nem találkozunk karácsony környékén). Amikor jön (általában egy évben kétszer), akkor viszont mindig hoz valamit, általában csokit, teasüteményt, érdekesebb fűszereket, ilyesmit. Én pedig olyankor vendégül látom, főzök valami finomat, sütök valami jó sütit (általában ilyenkor egy napot tölt nálam, amúgy anyunál van). Külön szülinapra, névnapra nem küld, én sem neki, olyankor telefonon felköszöntjük egymást, de az addig is így volt, míg Magyarországon lakott.
2019. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Rita nagy taplók vagytok. :(

Lehet, hogy a keresztlányod nem fogja fel ezeket a dolgokat 2 évesen, de az anyja igen és tuti mondják előtte, hogy mekkora sóher vagy. Egyébként ha 2 évig leszartad a keresztlányod, ezután is lefogod és magától is rájön, hogy milyen vagy.

2019. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Na és aki külföldön él,annak ki küld?En rengeteg mindent küldtem a családomnak, pedig kevesebb van mint nekik.Viszont soha nem kaptam semmit sem, amikor hazamentem akkor is cipekedtem tele ajándékkal, még nagyon köszönet sem volt.Vége már nem csinálom.
2019. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jo baratnom el kulfoldon, o szokott nekem szuletesnapomra kuldeni/rendelni aprosagokat, vagy hozni csokit, sminkcuccot, ilyesmit. Nagyon jol szokott esni, es amugy szuper ajandekok, de szeretem enelkul is, nem sirnam tele a parnamat ha soha tobbet nem kapnek tole semmit, az emberre vagyok kivancsi, nem a targyakra amiket ad nekem.
2019. okt. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!