Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő míg feldolgozza...

Mennyi idő míg feldolgozza egy ember édesanyja elvesztését?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt kedden,nagyon beteg volt.Tudtuk hogy el fog menni,mégis olyan váratlanul ért,bíztam benne hogy még velünk lesz egy kicsit.Nagyon rossz,mert el sem tudtam búcsúzni tőle,hétvégén mentem volna a kórházba,folyton azt mondogatom hogy ha tudtam volna nem érdekelt volna semmi,mentem volna.Úgy érzem ezt soha nem tudom megbocsátani magamnak,hogy nem voltam vele az utolsó napjaiban :( Fel lehet ezt egyáltalán dolgozni?
2019. okt. 10. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első négy hónap volt nagyon nehéz. Utána elfogadtam.
2019. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két éve halt meg az anyukám, öreg is volt (86 éves), beteg is volt, de nagyon hiányzik még mindig. De beláttam, hogy az élet megy tovább, szép lassan azért magamhoz tértem, pláne dolgozni kell, meg ott a család többi tagja. Segített a felgolgozásban, amikor pakolgattam a holmijait, jó részét a Máltai Szeretetszolgálat kapta, csak néhány személyes holmit tartottunk meg.

Ne vádold magad, hogy nem voltál vele az utolsó napokban, soha nem lehet tudni, mikor jön el a vég.

2019. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz. Nekem 3 éve halt meg apukám, de még mindig fáj. Fel a fejjel, sírd ki magad, hidd el jobb lesz. Részvétem.
2019. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
8 éves voltam mikor meghalt, ennek 25 éve. Csak 29 éves volt. Mai napig nem tudtam feldolgozni.
2019. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
4 éve ment el anyum. A mindenem volt, és kegyetlen módon, viszonylag fiatalon vesztettem el. Soha nem dolgozom fel. Soha.
2019. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Életkortól függ, meg attól, hogy a családi elszakadás korábban megtörtént-e. Én már 50 felett voltam, saját családdal, amikor a szüleim meghaltak (saját elhatározásukból). Nem rázott meg érzelmileg, csak konstatáltam, hogy valaminek vége.
2019. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 1,5 éve váratlanul halt meg; nekem még nem sikerült feldolgozni.
2019. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Apu 2015-ben halt meg, várandósan ért a tragikus hír. Teljesen összetörtem. Egészségügyi problémáim is lettek, belebetegedtem belül. Az anyu tavaly szintén váratlanul ment el, hozzá betudtam még rohanni a kórházba, hogy a “rutin” miatt e, de könnyebb volt.

Most kezdem érezni, hogy nagyjából rendben vagyok maga a veszteséggel, de most hogy a szülinapom jön és eszembe jut az anyu hisz ez a Mi napunk, hisz ő megszült én pedig Édesanyává tettem, sírok mint egy kisgyerek... hiányzik és sajnálom, hogy így alakult.. Mindkettőjüket elvesztettem, pedig 40 se vagyok..


Részvétem Édesanyád miatt!

2019. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm aki írt.És őyzinte részvétem mindenkinek aki írt.Borzasztó érzés,mostmár sajnos én is tudom.
2019. okt. 10. 21:24
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anya csak egy van.


Épp ezért ez az a tragédia,amit sosem lehet maradéktalanul feldolgozni.


3-4 hónap múlva biztosan jobb lesz, és kb.1-1,5 év után hozzászoksz, hogy nincs ott veled, ha hazamész nem lesz ott, nem tudsz hozzászólni. Hozzászoksz, de feldolgozni sosem fogod.


Az enyém szerencsére még viszonylag egészséges, de el sem tudok képzelni ettől lesújtóbb dolgot egy ember életében.


Nagyon sajnálom, sok-sok erőt kívánok neked és minden gyászolónak.

2019. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!