Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem már sohasem lesz barátom...

Nekem már sohasem lesz barátom? Férjhez fogok én menni valaha?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és nagyon el vagyok keseredve.Ha körbenézek a családomban,minden unokatestvéremnek 17 évesen már volt egy komoly kapcsolata,van aki össze is házasodott,nekem meg még csak egyszer volt barátom,de már 3 éve nincs senkim.Mostanában nagyon magam alatt vagyok,úgy érzem soha nem lesz férjem,és a szüleim is rátesznek egy lapáttal mert mondogatják ha nem lesz hamarosan senkim vénlány maradok.
2010. júl. 16. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

uramisten!

ez már a XXI. sz.! már rég nem arról van szó ha 20 évesen még nem vagy férjnél akkor már vénlánynak számítasz. van még időd, ne aggódj!

2010. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen ismertem meg a párom, 27 évesen mentem férjhez hozzá, már a vénlányság közepén. Szerinted, kérdező?
2010. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
jaj, dehogy késő. Még 19 vagy, előtted áll az életed. Huszonévesen ismerkednek igazán..még bulizz, szórakozz és ne görcsölj..eljön majd hozzád is a nagy Ő.
2010. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még bőven van időd!Járj el szórakozni,legyél nyitott mindenre és mindenkire!Beszélgess fiúkkal,legyenek pasi barátaid is,akiktől többet megtudhatsz a pasikról:)

És aztán úúgyis megismersz valakit..:D

Járj strandra,ide-oda..fesztiválokra,koncertekre..stb.:D

2010. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugi már, nekem sincs senkim és magamat ismerve egy jó darabig nem is lesz, mert én elvagyok szingliként is, nem keresek társat, na meg nekem főleg az idősebb korosztály tetszik (40-50), ők pedig általában már családosak, tehát kevés, aki független. Egy percig sem érzem magam rosszul :) Dehogy maradsz te vénlány :)
2010. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, neked már minden nap ajándék. Ne is akarj férjhez menni, mert öreg vagy és ráncos, nem is fogsz kelleni senkinek, az tuti. Ne is reménykedj. Vegyél egy macskát, hogy legyen kihez szólnod és kattanj rá a dél-amerikai ezerrészes szappanoperákra.
2010. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napjainkban már azzal van a bibi, ha valaki 17 évesen férjhez megy.Persze vannak kivételek, nem akarok senkit megsérteni.Élvezd az önállóságod, hogy nem függsz senkitől.Nem azt a világot éljük, hogy egy férfi tart el téged, tőle függsz.Tanulj, a tudás hatalom, utazgass, ismerj meg embereket, mert pl egy házasságban a gyereknevelés mellett, háztartást vezetve nem igazán megvalósítható.Minél több férfit ismersz meg , annál nagyobb az esélyed, hogy megtalálod a jót.Nem azt mondom,hogy henteregj mindenkivel.Régen volt ez a vénlányos dolog, hogy 19 évesen már ki kell házasítani a lányt, mert teher volt a családok számára, egy éhes száj, mert a nő nem tudott elmenni dolgozni,pénzt keresni.Ma már más világot élünk.Én csak azt szoktam mondani, hogy vidéken aki vénlány az a nagyvárosban szingli...A vénlányokat begyepesedve a szüleivel,órmótlan ruhákban macskákkal körülvéve besavanyodva képzeled el,míg a szingliket mindig boldogan ábrázolják, azt tesznek amit akarnak.Mindkettő erős túlzás és ne kategorizáld be magad, a szüleidtől sem szép dolog.
2010. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19-22. év között volt egy komoly kapcsolatom. Utána 31-ig semmi. Akkor ismertem meg a férjem.
2010. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok összetevős kérdés.


Először is a kapcsolatot akarni kell.

Nem várni rá, hanem minimum nyitottnak lenni, hogy rád találjon. De az se baj, ha kezdeményezel, olyan helyekre jársz, ahol lehet ismerkedni. Vagy ha kezdeményezel. Nem a középkorban élsz, és ennek megvannak a pozitív oldalai is. (Negatívok is, persze.) :)


Akár regelhetsz társkereső oldalra is, csak győzd majd elhajtani a sok egyéjszakást kereső "lovagot"!


Egyszer, nagyon régen mondtak nekem valamit, amiről akkor úgy hittem, értem, de csak nem rég jöttem rá, hogy akkor még nem értettem. (És persze lehet, hogy újabb 20 év múlva arra jövök rá, hogy ma sem értem.) :D


Én is oké, te is oké.


Ennyi. Tök egyszerűen hangzik. Az is. Ha azt hiszem, hogy velem baj van, nem jó az önértékelésem, nem tudok boldog lenni. Ha azt gondolom, a világgal van baj körülöttem, akkor sem.


Ha egyik sem oké, akkor a helyzet elkeserítő.

Ha a világ oké, de én nem, akkor egy nyomorult vagyok, aki csak arra jó, hogy belé rúgjanak.

Ha én oké vagyok, de a világ nem, akkor lenézem a többieket, és meg akarom váltani a világot, de ők ebből nem kérnek legtöbbször.


Akkor lehetek boldog, ha úgy látom a világot, hogy megvannak a maga bajai, de a szépségei is. És képes vagyok így nézni magamra is. Nem elrontott eszményképként, hanem valódi emberként, akinek vannak jó és rossz tulajdonságai, mint mindenkinek. Tehát lehetek én jó, így ahogy vagyok. Kövéren, foghíjasan, kócosan vagy bárhogy. Ez nem azt jelenti, hogy el kell hanyagolnom magam. Ha már elfogadtam, hogy valódi ember vagyok, akkor a reális keretek között változtathatok. Előbb el kell engednem ehhez az ideális eszményeket. AZOK nem emberek, hanem álomképek. Sem magamban, sem a másik emberben nem fogom megtalálni őket a maguk teljességében. (Ha mégis úgy tűnik, hogy igen, akkor szerelmes vagyok, és rózsaszín köd van a szemem előtt, ami idővel elmúlik majd, és rájövök, hogy legalábbis kacska a lába. Vagy reggel szájszaga van. Esetleg büdöset fingik, mint mindenki.) :D


Szóval élj a valódi világban, a többi jön majd magától!

2010. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen igazán korai még....


ahhoz azért pénz is kell... egy mai fiatal huszon-x évesen fejezi be a főiskolát/egyetemet, kibulizza, "kiéli" magát, és ez így is van jól, talán az emberek nem vágnak bele éretlen fejjel a házasságba...


arra figyelj, hogy ha megismerkedsz egy fiúval ne a férj-és apajelöltet lásd benne első nap mert az elég ijesztő... évek kellenek mire megismeri az ember a másikat, lehet hogy több barátod is lesz, lehet, csak a második, ötödik, vagy tizedik lesz az, aki alkalmas, hogy leéld vele az életedet és gyereketek szülessen.

amíg szabad vagy és fiatal, élheted az életed ahogy akarod, tanulhatsz, hogy megalapozd a jövőt (nyelveket pl az fontos), satöbbi...

2010. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!