Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan béküljek ki barátom...

Hogyan béküljek ki barátom anyjával?

Figyelt kérdés

2 éve járunk fél éve költöztünk össze.Tudni kell,hogy én nagyon nem akartam a szüleihez költözni egy idegen házba,de mindenáron a barátommal akartam lenni.Jobb lett volna albérletbe menni de mindketten tanulunk még nem volt sok pénzünk sajnos,ezért úgy gondoltuk ideiglenesen jó lesz.

Anyukájával sose bírtuk egymást,aztán az utóbbi időben egyre feszültebb lett köztünk a viszony.

Most már belátom,hogy főleg én voltam a hibás.

Amikor odaköltöztem elhatároztam,hogy nem hagyom magam kihasználni,gondoltam jobb lesz már az elején tisztázzuk,hogy engem nem fog ugráltatni itt senki.Ha mondott valamit,takarítás mosogatás stb. soha nem segítettem,ez hiba volt már látom,pedig nem kért sokat.Azt akartam,hogy ne mondja meg mit tegyek hanem én magamtól csinálom amit kell.Elvégre nem az én anyám,hogy dirigáljon.Egyre gyakrabban lett veszekedés emiatt

végén már minden apróság miatt balhézott velem,például égve hagyott villany meg ilyenek,én persze

mindig visszaszóltam amikor inkább hallgatni kellett volna.Barátom ezekből a vitákból mindig kivonta magát persze próbált minket békíteni de hiába.Most legutóbb nagyon durván összevesztünk,megmondta nekünk,hogy most már nem maradhatok tovább ott.

Tudom ezt elszúrtam.

Sajnálom,hogy így alakult,szeretném helyrehozni.

Most mit csináljak?


2011. okt. 28. 22:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Költözz el. Hülye p.csa. Jó dolgodban te sem tudod mit csinálj...
2011. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
takarítsd ki az egész házat, főzz meg, süsd meg a kedvenc sütijét/torját és kérj bocsánatot. tényleg hülye voltál...inkább örülnöd kellett volna, h odaengedett magához és te még nem is segítettél! szabad tudnom, h hány évesek vagytok?
2011. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem kell sértegetni,már beláttam,hogy hibáztam és tényleg sajnálom ezt le is írtam.22 vagyok barátom 24.Tanácsokat szeretnék hogyan hozzam rendbe,bocsánatot kérni nem fogok az biztos,nem alázkodom meg.
2011. okt. 28. 22:31
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A bocsánatkérés nem megalázkodás, főleg ebben a helyzetben, amikor belátod, hogy te is hülye voltál.
2011. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérsz bocsánatot, akkor szerintem már el is kezdheted a csomagolást.

Nem tanultál az eddigi hibáidból? Beláttad, hogy főként miattad alakult így a barátod anyjával a kapcsolatod, mert hibáztál. Ha az ember bocsánatot kér valamiért, amiben hibázott, az miért lenne megalázkodás?


Ha erre sem vagy hajlandó, szerinted hogy bocsáthatna meg neked?!

2011. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon gyerek vagy még, ha azt hiszed, a bocsánatkérés megalázkodás. Majd rájössz.
2011. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elmondod azt amit ide leírtál? hogy tudod hogy nem kellett volna visszautasítani és hogy ezt magadtól akartad megcsinálni nem úgy ha szólnak. Tudom milyen egy rossz anyós mi el is költöztünk hozzánk emiatt, bár én sose laktam velük csak a páromnak szidott engem mindig persze ok nélkül mert távkapcsba voltunk 150 km-re egymástól és csak hétvégén mentünk át egymáshoz de hát ez is baj volt...na szóval, szerintem ha elmondod neki hogy segíteni akartál magadtól is akkor talán maradhatsz csak akkor utána segíts is neki, érthető hogy ezek után mindenbe beleköt hisz negatív környezetet teremtettél magadnak amihez gratulálok mert amúgy is hülyék a fiús anyák általában te erre még rá is tettél.A bocsánatkérés nem megalázkodás főleg ha te hibáztál.De mondjuk ha sose bírtátok egymást akkor lehet csak idő kérdése volt hogy mikor kezd el csesztetni téged mondjuk adtál is neki alapot rendesen, és az hogy a saját házában megkér téged hogy csinálj meg valamit az nem dirigálás, változtass kicsit a gondolkodásmódodon mert nem 100.
2011. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Minek írtad ki a kérdést, ha nem vagy hajlandó bocsánatot kérni?
2011. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Vegyetek viragot, vagy valami ajandekot, es azzal alljatok elebe, es kerjel bocsanatot!

Te bekoltoztel oda, es ez az asszony befogadott a sajat otthonaba, tehat elfogadott es vallalta azt, hogy turelmes lesz, es segit benneteket stb. Ne legy buszke, a baratod edesanyja, es tekisd ugy, mintha a sajat mamadtol kernel bocsanatot, hiszen fozott is ratok, tehat ez a minimum amit megtehetsz, es megis kell tenned!

2011. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
befogadott a saját házába, apróságokat kért tőled, h pl mosogass el. ami alap amúgy, csak mondom. sőt, én meg sem várom, h kérjék. MINDENBEN neked kellett volna alkalmazkodnod, ha kedveled, ha nem. főleg úgy, h semmi irreálisat nem kért tőled. a villany pedig pénzbe kerül. ha ott akarsz maradni, akk a minimum, h bocsánatot kérsz. elismerni a hibádat pedig nem megalázó, hanem érettség. 21 éves vagyok. te lehet, h idősebb vagy, de gyerek, az biztos. ha nem vagy hajlandó elnézést kérni, és magadra vállalni, h elszúrtad, akk jobb lesz, ha a válaszok olvasása helyett elkezdesz pakolni...
2011. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!