Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert váltom ki ezt a reakciót...

Miert váltom ki ezt a reakciót apám hasonmásából?

Figyelt kérdés

Apammal macska eger kapcsolatom volt , szinte zavarta az önbizalmam , sokat kritizalt , bennem lakott , szekirozott , de segitett is ha kellett , hangulatingadozasai voltak es cukros volt súlyos börbetegseggel tarsulva .

Emiatt egy teljesitmenykenyszeres , szorongó , túlteljsitõ nõ lettem ....

Most egy új helyre kerultem , ahol van egy kollegam, aki apam kiköpött masa, ugyanazokkal a betegsegekkel , stilussal , kinezettel . Es mostanra ugyanazok a dialógusok folynak le köztunk mint apammal , annak idejen , ugyanúgy figyel , kritizál , es cseszeget . Pedig pozitivan indult minden .

Nem haragszom az az erzesem , hogy hellinger terapia kene , mert lehet , hogy a viselkedesem szedi ki ezt belöle , tudatalatt aktivalódik benne ez , mert ezt a mintat hoztam



2019. okt. 13. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha családállításra szeretnél menni, az nem terápia. Hasznos tud lenni, de csak akkor, ha a családdal van bajod. Inkább pszichológushoz kéne menned, ha terápiát szeretnél. Aztán lehet ez csak véletlen egybeesés.
2019. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha véletlen egybeesés az jó lenne
2019. okt. 13. 20:12
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Alapvetően jók az elgondolásaid. Menj pszichoterápiára!

Szerintem, ha nem haragudnál, akkor nem provokálnád ki - tudat alatt - ugyanazokat a vitákat. Nem vívtad ki apádtól a függetlenségedet. Még nem jöttél rá, hogy nem apádnak (vagy annak szellemének) kell megfelelned. Ezért vitázol ezzel a férfival.

A teljesítménykényszer valószínűleg az apád elismerésének kivívása tokkal vonóval. Mivel apád sosem fog már téged elismerni, ebben nem lesz kielégülésed. Javaslom, ezt mielőbb kezeltesd, mert 1. Nem a saját örömödre teszed. Nincs öröm, és ez megbetegít. 2. A teljesítménykényszer sok időt, energiát elvisz, ami a párkapcsolat rovására megy.

Sok sikert!

2019. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem en provokalom a vitakat , hanem ö . Hóher vitazna
2019. okt. 13. 20:33
 5/10 Savlekotő ***** válasza:
51%

Miert váltom ki ezt a reakciót apám hasonmásából?

Mert te generálod,kivetíted rá apádat a kapcsolatotokat félelmeket görcsöket.

2019. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem en provokalom a vitakat , hanem ö . Hóher vitazna
2019. okt. 13. 21:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonkeppen nem csináltam párhuzamot pár hónapig , tegnap jöttem rá a hasonlóságra
2019. okt. 13. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod, nem a te problémád, hanem az övé.

Egy hasonló kaliberű emberből, hasonló reakciókat váltassz ki, ezen nem feltétlen neked kell dolgoznod, ha hülyeségekre feszül be az teljesen az ő dolga.

2019. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez csak valami tudatalatti lehet amihez Te ragaszkodsz görcsösen,próbálod belelátni. a magánéleted hogy áll?
2019. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem jot tett a pszichoterapeuta, a szuleimtol latott kapcsolat mintat provokaltam ki a sajat kapcsolatomban, a terapeuta vilagitott ra, hogy ugyanazokon a butasagokon veszekszem mint amit a szuleimtol lattam kiskoromban, eltanultam/ugy fogtam fel tudat alatt az a normalis kapcsolat ami ilyen. Miutan rajottem a hibara ki tudtam magambol ezt "nevelni"
2019. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!