Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódom egyedül élő apám...

Aggódom egyedül élő apám miatt, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apu 60 éves, anyu már majdnem 10 éve meghalt. Volt valakije egy ideig, de idén szakítottak. Én 10 éve elköltöztem, majd visszajöttem hozzá szakítás miatt 2 évre. Most újra elköltöztem. Nincsenek barátai, van 2 testvére, akikhez néha elmegy, de ennyi. Hétköznap dolgozik, hétvégén otthon van, és nézi a tvt. Eléggé életképtelen, tudom nem szép ilyet mondani, de ez az igazság. Én járok neki bevásárolni, mert nem képes elmenni a voltba. Főzni nem szokott. Aggódom hogy alig eszik főtt kaját
2019. aug. 28. 15:44
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Előbb elküldte. Szóval alig eszik főtt kaját, csak ha viszek neki. Lakas úszik a koszban. Olyan rossz látni, hogy magányos. Nemtudom mi tévő legyek.
2019. aug. 28. 15:46
 2/27 A kérdező kommentje:
Beszeltem már vele, hogy aggódom érte, de azt mondta nincs miért. De se rendes kaját nem eszik nagyon, se társaság.
2019. aug. 28. 15:48
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Apukad felnott ember, ha megehezik, majd foz maganak.

Nem egy fel eves csecsemorol vagy egy 98 eves aggastyanrol van szo, konyorgom.

2019. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

“Én járok neki bevásárolni, mert nem képes elmenni a voltba. Főzni nem szokott. Aggódom hogy alig eszik főtt kaját”


Nem, nem eletkeptelen:)

Csak lusta, es tudja, hogy van egy hulye aki megcsinalja helyette;)

2019. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 aparalyza ***** válasza:
58%

Nehéz így messziről tanácsot adni.

Ha tenni akarsz érte azért keményen meg kell dolgozni. Ha az élet elmegy apád mellett, nehéz kimozdítani.

Ellenállásba lesz részed, sok nemet fogsz kapni. De ha kitartó és türelmes vagy talán tudsz változtatni.

A megoldás nem a Te kezedben van, a kezdeményezés viszont igen.

2019. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 alletta ***** válasza:
82%

szomorú, de lehetséges, hogy kezd édesapád leépülni, esetleg depressziós. semmiképp nem lenne jó magára hagyni, mert biztos, hogy állapotromláshoz vezetne..

esetleg munkatársai között nincs barátja, jó ismerőse, akivel összejárnának, tartanák a kapcsolatot?

2019. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Párom is hasonlókat mond. Akkor lehet tényleg hülye vagyok, de én ilyen típus vagyok az a baj, túl törődő, meg aggódó. Pedig amúgy tényleg nincs semmi fizikai baja, életerős, nem beteges.
2019. aug. 28. 15:57
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
Ennél többet nem tehetsz.Apukád már nem gyerek.
2019. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, nem vagy túl aggódós. Valószínűleg kezd depressziós lenni, vagy már az is. És ez nem olyan, hogy felnőtt el tudja dönteni mit akar. A depresszió betegség, ami súlyosbodhat, annak pedig gyakran nincs jó vége. Csak az tudja, hogy milyen ez, aki már volt depressziós vagy volt a közelében depressziós ember. Hívd fel naponta, beszélgess vele egy kicsit. Hetente is látogasd meg legalább, próbálj meg vele beszélni a lelki világáról, hátha sikerül eljutni addig, hogy szakember segítségét kérje. Ennél többet viszont tényleg nem tudsz tenni.
2019. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg csak simán lusta és trehány. Eddig kiszolgálták, most meg játsza a nagy csecsemőt.

Nehogy már hogy dolgozni tud, de bevásárolni nem!

2019. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!