Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanítanak a szülők a...

Mit tanítanak a szülők a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Már nem azért, de annyi 15-18 eves gyerek kérdez itt olyan dolgokat, hogy meglep. Ennyi idősen alap dolgokkal nincsenek tisztában. Egy megfázást nem tudnak kezelni, nulla a szexuális felvilágosultságuk, semmit nem tudnak róla. Nem tudják mi az alkohol, hogyan viselkedik a szervezetben, stb. Isznak, szeretkeznek, közben semmit nem tudnak róla, aztán itt kérdezősködnek. Alapvetően nincs bajom ezzel, mert ezért van az oldal, de ez normális dolog? Tényleg érdekelne, hogy ez normális dolog? Mi az oka? Személyesen találkoztam olyannal, aki nem bírt egy csekket kitölteni. Ismerek olyat, aki közel a harminchoz nem tud teljesen alap dolgokat az eletről, nem tudja hogyan keletkezik a villám vagy eső, nem tud egy pörköltet megfőzni, nem tudja mi az az antibiotikum, csak "gyógyszer". És most itt nem arra gondolok, hogy mindenkinek séfnek, orvosbiológusnak, és geofizikusnak kell lennie egy személyben, de alap tájékozottság, készség hiányzik egy csomó emberből Magyarországon. Ennek mi lehet az oka? Egyébként én is a fiatal kategóriába tartozom talán, de ennyire nem lehet egy ember elveszett még fiatalon sem.
2019. okt. 13. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Csekket manapság nem kell tudni kitölteni ,mert ha csekken kell feladni valamit az számla lesz ami már eleve meg van írva manapság mikor gyorsabb elutazni a pénzt .

Főzni én is könyvböl netről tanultam,pedig nem teljesen mai csirke vagyok úgyhogy ami érdekli az embert annak utána jár ,olvas.

2019. okt. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Mert nincs idejük,hogy elbeszélgessenek a gyerekkel,vagy ezeket a dolgokat megtanitsák nekik.
2019. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

12-es, de netezni, laptop előtt dögleni, mobilt nyomkodni van idő?

Más téma, de nyugdíjas anyukám kapott tőlünk egy tabletet múlt karácsonyra. Amúgy is sokat olvas, újságokat is megvette mindig, gondoltuk a tesómmal, nyíljon ki neki a világ, kap egy tabletet, előfizetéssel.

Azóta semmire sincs ideje. (Na most ez egy aktív korú, gyerekesnek is ugyanúgy rabolja az idejét).

2019. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Mennyi idös vagy? Vannak-e gyerekeid? Mennyi idösek a gyerekeid?
2019. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés kinek szól?
2019. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Fájdalmas néhány válasz. És az értékelés jobban. Mindenki válaszolt, kurtulált nyelven. Miért nem tűnik bárkinek is hasznosnak a válasz?


A kérdésre válaszolva: hol mi a probléma. Valahol a kommunikáció, érdeklődés, egyebek.


Felesleges lenne általánosítani. Az én környezetemben olyan szülőket látok és fiatalokat, akik példa mutatók. Tudják, ami kell nekik.


Elveszett viszont bárki lehet, korától függetlenül. Legalább érdeklődik.

2019. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!