Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ általános iskola?...

KRESZ általános iskola? Állítólag tanítanak most a gyerekeknek KRESZ-t. A kerékpározással kapcsolatos amit tanulnak vagy általánosságban megtanítják a KRESZ-t nekik?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez iskola függő dolog inkább. Bár szokott egyes sulikba ilyen lenni ahol elmagyarázzák nekik a kresz alapjait pontosan azért hogy legyen fogalmuk a biztonságos kerékpározásról. Én személy szerint okos ötletnek tartom mert rendszeresen látok olyan gyerekeket akik szabálytalanul közlekednek és kívágódnak az autók elé, nem tekintenek rendesen körül, és tudják azt hogy egy nagyobb útról hogyan kell átmenni egy másik útra a kereszteződésben.
2012. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én foglalkoztam általános iskolások KRESZ-oktatásával, vegyesek a tapasztalataim. Vannak iskolák, ahol kis híján a gyerekek magyarázták nekem a szabályokat, de voltam olyan gettóiskolában is, ahol aztán itták a szavainkat. De inkább az volt a jellemző, hogy a legalapvetőbb szabályokkal tisztában voltak a gyerekek. Az elsőbbségadás kötelező és a STOP-tábla pl. eléggé alap, de mondjuk a sisakhasználat vagy a járda használatának a szabályai már kevésbé mentek.
2012. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, az kimaradt, hogy alapvetően a kerékpározáshoz kötődő szabályokat oktattuk.
2012. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. júl. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!