Meddig mehet így?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg párommal a szüleinél élünk. Eddig nem volt semmi probléma sem. De az utóbbi időben (mióta a párom dolgozik) nagyon rosszul érzem magam.. mintha csak cseléd lennék. Kismama vagyok, ami miatt nem dolgozhatok. De mindig a fejemhez vágja anyósjelölt, hogy lusta, trehány vagyok, engem el kell tartani. Úgy érzem, hogy jobb lenne ha visszamennék a szüleimhez. Szerintetek mi tévő legyek? (Párom nem akar költözni, nekem pedig nincs annyi spórolt pénzem, hogy költözzek)
2019. okt. 16. 23:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem dolgozhatsz? Veszélyeztetett terhes vagy?

Szerintem költözz haza, mert jelenleg a párod szüleinek a szemáben egy ingyenélő vagy. Otthon nyugisabb lesz neked, szerintem.

2019. okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Már csak a baba miatt is hazaköltöznék a szüleimhez...
2019. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Savlekotő ***** válasza:
78%
Párom nem akar költözni.. Ilyennek minek szülsz aki nem óhajt eljönni anyuéktól.. Papás mamást nem a szülők nyakán kell játszani.
2019. okt. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
86%
Ha van annyira normális a párod és nem anyuci pici fia akkor egész egyszerűen le kell ülni vele és megbeszélni, hogy ez így nem állapot! Fel kell dobni a labdát bármilyen primitívnek és kegyetlennek tűnik! Meg kell tőle kérdezni, hogy szeretne- e veled és a leendő gyermeketekkel átköltözni a szüleidhez, vagy egyedül kell menned? Ezzel egy csapásra az is kiderül, hogy annak a gyereknek milyen apja lenne! Valamint véletlenül sem szeretnék bunkó lenni,de mindenképp át kell gondolnod azt is, hogy amit anyós mond az valós-e, vagy sem!? Persze egy terhes nőnek nem mondunk ilyet, hogy ingyenélő, mert elég kiszolgáltatott helyzetben van, na de ha egy szalma szálat sem teszel keresztbe akkor érdemes elgondolkodni, hogy kiben a hiba! Természetesen nem állt szándékomban megsérteni, vagy esetleg azt feltételezni, hogy az anyós állítása igaz, de semmit sem lehet kizárni! Valamint én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Inkább költözz a szüleidhez, ha ott nyugodtabb a légkör, minthogy stresszben hord ki a babát, mert egy faszi elvesztését túl tudod élni, de a gyerekedét nem biztos!
2019. okt. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Sosem értettem, hogy miért jó odabútorozni majd rögtön odaszülni bármelyik szülő nyakára, mert annak kb 80%-ban ez a vége. Meg aztán marha stabil párkapcsolat lehet, ha ki sem áll melletted, te meg rögtön költözni akarsz...


Kizárólag a közösen megteremtett, saját életben hiszek, amibe másnak nincs beleszólása. Nőjetek fel, gyereketek lesz, ne pedig anyós mondja meg a tutit. Te pedig ne szaladj rögtön haza anyucihoz, ha bárki bántott.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy vajon van-e alapja anyós piszkálódásának.

2019. okt. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Addig megy így, amíg hagyod. Szépen cuccolj össze és költözz haza, aztán kiderül, kisfiú vagy férfi a párod.
2019. okt. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Már miért lennél lusta, avagy eltartott? Cselédnek meg pláne nem kell lenni. a terhesség nem betegség, ergo ha Te az állapotod miatt nem dolgozhatsz, akkor veszélyeztetett terhesség miatt vagy 9-es kódú táppénzen. Ez nyilván nem a teljes fizetésed, de bevétel, később meg majd kapsz csedet és gyedet. Mert azt nyilván nem felételezem Rólad, hogy munkaviszony nélkül, a kis pucér popódra, egy kanyi vas nélkül odababázol az anyósodék nyakára, anélkül, hogy bármihez is hozzájárulnál anyagilag, mert felelősen gondolkodó ember ilyet nem tesz. Azt lehet kutyába nézni, aki ezt hagyja, ha van mit letenni az asztalra, nyisd ki a szád és ne menj át cselédbe, akaratod ellenére senki nem kényszeríthet ilyen szerepbe Téged. Mondjuk azt sem értem miért nem beszéltétek meg ezt előre, hogy miképp tervezitek a jövőt. Ha rámszakadna a bank sem szülnék olyan kacsolatba, ahol nincsenek a jövőbeli terveink alaposan átbeszélve, esetleg nincsen egyetértés ezekben. alap, hogy nem gyerekkel a hasadban kellene rádöbbenni arra, hogy a pasid mozdulni sem akar az anyjáéktól, hovatovább úgy tűnik alapon nem áll melletted semmiben sem, ha hagyja, hogy a várandós kedvesével az anyja így beszéljen. Minek kell ilyen kapcsolatba szülni egyáltalán? Költözz vissza a szüleidhez, különben még a gyerek sulis évei alatt is ott fogtok csövezni anyóséknál. bevétled ha szűkösen is, de fedezi biztos a kiadásaitokat, aztán amikor 2 lesz a kicsi, irány vissza dolgozni és el lehet kezdeni spórolni. A pasid meg ha számítotok neki, akkor csatlakozik hozzád, de ha tőle várod el, hogy egyedüli keresőként most mindkettőtöket, később mindhármótokat eltartson, akkor valahol megértem (ás az anyóst is)azt is, hogy maradna a biztosban, mert egymaga annyi terhet nem bír el. Nem tudom melyik eset áll fenn, mert erről egy mukkot sem írtál.
2019. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
A drága mama, miért mond ilyet?
2019. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk az elég szomorú, hogy annyi pénzed sincs, hogy elköltözz. Hogy fogod így eltartani a gyereket? Meg alapból nem értem, miért kell mindenáron gyereket csinálni, ha saját magatokat nem vagytok képesek fenntartani. Más kontójára nem szülünk, ez alap. Lehet, ez idegesíti anyósodat, hogy nem hogy a saját gyereke nem tudott leválni, még a nőjét gyerekestől odaköltöztette.

Gondold bele magad kicsit a helyükbe, te örülnél, ha egy terhes nő lakna nálad, aki ha megszül a gyereksírástól nem alszol?

2019. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Ha megszületik a gyerek, még rosszabb lesz. A gyerek sírását se fogja anyósod elviselni, kb. 1 mp alatt meg kell oldanod a gyerek problémáját! Ha nem ugrasz rögtön, akkor lusta, trehány vagy, ha nappal aludnál a babával, akkor is. Tudom, tapasztalat. Ha 2009-ben ennyi lehetőség lett volna, hogy babaváró, CSOK, falusi CSOK, CSOK hitel, kihasználtam volna. Nektek is ezt ajánlom. Ha párod ilyen lehetőségekkel sem akar költözni, az gáz, nagy gáz!
2019. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!