Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a többségben a férfi nyugodtan el mehet szórakozni, női kérdések miért nincsenek?

Figyelt kérdés
Itt hisztiznek a nők, hogy nekik mekkora teher a karácsony, főzni kell, takarítani, hát nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak. Ki kért erre bárkit is? Aztán jön a kérdés, hogy a férfi elmenne szórakozni. Miért ne mehetne? És a nők miért nem mennek? Nem értem? Hisztiznek otthon vagy akkor is ilyenkor takarítanak? Vicc az egész.
2014. dec. 27. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek 99,99%-a nem bír határozott jellemmel, akarattal, felelősségérzettel. Mindenki kívülről várja a helyes utat, közben frusztrált, mert a lelke mélyén érzi, hogy nem a saját útját járja. CSak jó mindig mindent ráfogni a külső körülményekre, a konvenciókra, a bevett szokásokra, elvárásokra.


Nagyon kevesen élnek felvilágosult nézetek szerint, és még kevesebben mentesek az elvárások és a megfelelniakarás dogmáitól.

2014. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
És te miért nem mész és szidod itt a nőket? :D Azért megnézném, hogy mit szólnál ha anyád/feleséged nem főzött volna karácsonykor... Vagy ahol vendégségbe voltál ott kenyér meg lekvár került volna az asztalra....
2014. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Mert a férfiak részéről általában elvárás, hogy legyen karácsonyi hangulat, rendes ünnepi kaja és tiszta lakás, de ha már hazacipelik a fát és beállítják a talpba, már azt hiszik vége is a feladataiknak. Az elmenetel meg úgy néz ki, hogy apu megy szórakozni, anyu meg marad a gyerekekkel.
2014. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Még annyit - első vagyok - hogy az egész egy kicsit az Eric Berne: Emberi játszmák c kötetében leírtakra hajaz.


A folyamatosan a tűzhely és az asztal között pattogó feleség, aki nem is tud leülni a családdal/vendégekkel együtt enni, mert annyi a dolga, voltaképpen nyereséget realizál áldozati mivoltából. Holott könnyen lehet, sőt biztos, hogy senki nem várja ezt tőle, de így lehet érzelmileg zsarolni a családtagokat, hogy "mennyit dolgozok rátok és EZ A HÁLA" stb stb. Ezek játszmák és energiavámpírkodások.

2014. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én főztem, sütöttem, de eszembe se jutott szenvedni, sőt ma iszogattam ma a barátnőimmel és? :)
2014. dec. 27. 00:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az a lényege az egésznek, hogy annyit tegyél, amíg jól érzed magad.
2014. dec. 27. 00:57
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Persze, normális esetben igen. De nem mindenki egyforma és tényleg sok férfi van, akinek nem tetszik, ha az asszony eljár barátnőzni.

Nekem konkrétan a volt férjem fel akarta gyújtani a lakást (legalábbis ezzel fenyegetett sms-ben) amikor elmentem a barátnőmmel egyet kávézni, miközben már nem voltunk egy pár, ő eljárt a csajához és néha ott is aludt. De én ne menjek sehová.


Barátnőknél is hallok ilyen sztorikat, nem egyedi.

2014. dec. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

"Barátnőknél is hallok ilyen sztorikat, nem egyedi."


Hát akkor elég butuskák a barátnőid, hogy ezt eltűrik.

2014. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem tűri senki, van is belőle balhé rendesen mindenhol.
2014. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt annyit főzök/sütök/takarítok, amennyit én érzek. Másrészt a férjem nem a gyerekem, felnőtt ember, tehát azt csinál, amit akar. Egyébként nálunk munkamegosztás van, pl. én nem szívesen nyúlkálok a darálthúsba, így a töltött káposzta az ő reszortja, meg a porszívó is. Én fát díszítek, sütit sütök, ill. ha vendégségbe viszünk pl. salit, akkor azt is én csinálom. Soha nem szóltunk még egymásnak egyéb program miatt, bár meg is beszéljük a terveket előre, nem az van, h fél 8-kor benyögi, h 8-ra van asztal foglalva ide v oda. :)
2014. dec. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!