Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rá mehet erre a kapcsolatunk?...

Rá mehet erre a kapcsolatunk? Kicsit igazságtalannak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés

A menyasszonyom és én elég nehéz helyzetben vagyunk.

Ők 3-an vannak testvérek, van egy nővére meg egy öccse. A nővére már férjhez ment, az ország másik végében él, nem nagyon tartja a kapcsolatot senkivel a családjukból.

A menyasszonyom apja már nem él, az anyukája pedig minimálbérre van bejelentve, nagyon keveset keres. Ennek ellenére mindhárom gyerek jár(t) főiskolára. A menyasszonyom hamarosan végez, az öccsének még van néhány éve hátra.


Én már dolgozom, nekem két húgom van, akik mindketten ugyanúgy dolgoznak már.


A probléma a következő:

Mivel a menyasszonyom édesanyja nem keres jól, így a fia - a kedvesem öccse - diákhitelt vett fel, hogy valamiből fedezni tudja a tanulmányait. Az anyja és a párom is igyekeznek támogatni a srácot, de mivel még a párom is tanul, csak alkalmi munkákat tud elvállalni, részmunkaidőben dolgozik és az ott megkeresett kevéske kis pénzét adja oda a testvérének, miközben mi magunk is nehezen élünk, albérletet tartunk fent, fizetjük a rezsit, a bérleti díjat, a BKV bérleteket, enni-innivalót itthonra, ruházkodás, stb. Egyszóval ami egy átlagos háztartással együtt jár, miközben egyelőre még csak én keresek.


Sajnos azonban közben az idősebbik húgomat pár hónapja otthagyta a férje, és ő ott maradt egy 1,5 éves kisgyerekkel. A másik húgommal közösen minden hónapban adunk neki valamennyi pénzt, hogy kisegítsük őket.


A menyasszonyom ezt nehezményezi, mert szerinte így nekünk nem marad. Mondtam neki, hogy ő is támogatja az öccsét, pedig nekik van egy idősebb testvérük is (igaz, ő valahol az ország másik végében él), aki - úgy tudom - egyáltalán nem is él rosszul, sőt, úgyhogy megtehetné, hogy anyagilag kisegíti a fiút, de mégse ő száll be a srác iskoláztatásába és a hitele törlesztgetésébe, hanem a menyasszonyom.


A párom szerint ez nem ugyanaz. A húgom elmehetne dolgozni (igen, még mindig otthon van a gyerekkel), rég beadhatta volna a kislányát bölcsibe, és akkor nem kéne otthon maradnia, vállalhatna munkát, úgyhogy ő valójában nem szorul rá a mi pénzünkre, ellenben szegény öccse nem tud kitől segítséget kérni, iskola mellett ő is csak diákmunkákat vállalhat és nincs más, aki segítene neki rendezni a diákhitelét.


Ezen persze jól összevesztünk, egy darabig tűrtem, de mivel már hónapok óta ezt hallgatom tőle, hogy miért kell pénzelnem a húgomat, aki szerinte csak szimplán lusta elmenni dolgozni, és kényelmesebb neki, hogy mi tartjuk el a kislányával együtt, nem bírtam tovább és visszavágtam neki, hogy egyelőre őt (vagyis a menyasszonyomat) is én tartom el, hiszen azt a pénzt, amit ő megkeres, azonnal az öccsének adja. Erre persze megsértődött és most én vagyok a rossz, mert a szemére vetettem, hogy nekem csak kolonc a nyakamon, holott ez egyáltalán nem így van. Szeretem őt és vele képzelem el az életemet, de nagyon rosszul esik, hogy ennyire igazságtalan velem, elvégre ugyanabban a helyzetben vagyunk, mindketten csak a testvéreinken szeretnénk segíteni, és erre megkapom, hogy én nem értek meg semmit, hagyom magam lehúzni, a húgom rajtunk élősködik, a mi pénzünkből vesz mindent, holott dolgozhatna is, és milyen ostoba vagyok, hogy ezt nem látom be.

Ezen megy a vita közöttünk már hónapok óta, és úgy érzem, lassan kezd rámenni a kapcsolatunk erre. :/


Próbáltam vele megbeszélni többször is a dolgot, de nem látja be, hogy nincs igaza.

Szerinte feleslegesen szórom el a pénzt, ezért élünk nehezen. Mondtam, hogy akkor ő se adjon pénzt az öccsének, az a hitel amúgy sem az ő gondja, majd az öccse megoldja valahogy, egyébként is, miért nem kér a tesója inkább a másik nővérétől pénzt, aki anyagilag is ezerszer jobban áll nálunk, de persze a menyasszonyom ezen (is) felháborodott, hogy ezt mégis hogy gondoltam, hogy az öccse adóssággal kezdje a nagybetűs életet, meg hogy ez a helyzet egészen más, hisz' a tesója még tanul, de még így is, egyetem mellett is dolgozik és legalább megpróbál pénzt keresni, nem úgy, mint az én húgom.


Mi lehetne a megoldás? Tudnátok javasolni valamit? Szeretnék valamiféle kompromisszumot kötni, de így belülről ezt a helyzetet sokkal nehezebb objektíven nézni, mivel mindketten elfogultak vagyunk a saját családunkkal és testvéreinkkel szemben. Kívülről talán jobban át lehet látni a dolgokat, ezért is írtam ki ezt a kérdést, hátha Ti tudtok valami megoldást, mert azt hiszem, mi sajnos két tűz közé kerülünk a családunk és a párkapcsolatunk között. :(



2015. febr. 21. 15:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
23%

A menyasszonyoddal kell, hogy egyetértsek.


Az öccse a tanulás mellett is szintén diákmunkát vállal, a jövőjéért tanul és dolgozik egyszerre, jogos a segítség.


A nővéred pedig nyugodtan elmehetne dolgozni, de lusta. Hát nekem nem kérdés, melyikőjük érdemli meg jobban a támogatást.


Arról nem is beszélve, hogy egy diák valószínűleg negyedannyi támogatásra sem szorul, mint egy anyuka kisgyerekkel, tehát hogy te valószínűleg jóval nagyobb összegeket adsz egy jóval kevésbé jogos célra...

2015. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
79%
Mi kívülről ugyanúgy látjuk a Ti helyzeteteket, mint ahogyan Ti külön-külön a másik családjának a helyzetét. Azaz kívülről, amikor nincsenek érzelmek, akkor könnyű "tárgyilagosnak" lenni.
2015. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
71%

Mind2.-en teszitek a dolgotokat.A menyasszonyod segiti az öccsét, viszont lehet õ is meg tudná oldani,hogy ne kérjen pénzt.

Te viszont egy kis gyereket és az anyukáját segited, hiszen ebben a korban még a kicsinek az anyja mellett a helye.

Ha nem avatkoztok bele egymás dolgaiba, jobb lenne, a másik pedig néhány évrõl van szó.


Egyébként a hugodnak hol van a férje, nem fizet gyermektartást, ha fizet akkor valóban te miért segited?

2015. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a menyasszonyodnak akkor lesz joga beleszólni a dologba, hogy ha közös kasszán lesztek és az ő fizetésével is közösen rendelkeztek! A saját fizetéseddel azt tehetsz amit akarsz, szerintem neked van igazad! A diákhitelre csak annyit tudok mondani, hogy mindenki saját felelősségre vegye fel.
2015. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy lusta. Csak úgy beszélték meg, hogy a gyerek 2 éves koráig a húgom lesz otthon vele. Ez a terv sajnos borult, mikor a húgom férje lelépett. A húgom az első sokk után próbálta rendezi a helyzetet, folyamatosan munkát keres, több helyre is beadta az önéletrajzát, de egyelőre sehonnan nem jeleztek neki vissza, ahonnan pedig igen, ott a gyerekre hivatkozva elutasították a jelentkezését. Ő sincs könnyű helyzetben, próbál melót találni, de egy kisgyerekkel ez nem olyan egyszerű, és addig is, míg nem talál valamit, élniük kell valamiből. Ezért próbálunk a másik tesómmal közösen segíteni nekik.

Mivel nem számított rá, hogy a férje otthagyja őket, ezért igen, egy kicsit későn állt neki munkát keresni, hirtelen kellett volna elővarázsolnia valamit, de eddig nem sikerült. Mindenki arra készült, hogy a gyerek 2 éves koráig ő otthon lehet vele, nem számított rá, hogy ennyivel előbb melót kell majd találnia. Ezt a menyasszonyom is tudja. De erre mindig azt mondja, hogy ő is talál munkát, pedig ő tanul és még végzettsége sincs, meg hogy lám, az öccse is talál, pedig nála ugyanez a helyzet, szóval szerinte a húgom csak kifogásokat keres.


Most tegyük a kezünket a szívünkre, mennyire egyszerű manapság egy egyedülálló, kisgyerekes anyukának munkát találnia? Na ugye!

2015. febr. 21. 15:35
 6/83 anonim ***** válasza:
43%

A húgod simán elmehetne dolgozni. A gyereket be lehet adni a bölcsibe. Ő meg visszamehetne dolgozni. Más anyák is, ha ilyen helyzetbe kerülnek, nem a sült galambot várják, hanem meghozzák azt a nehéz döntést, hogy a kicsit beadják a bölcsibe és visszamennek dolgozni.

Nem tudom mit tanul az öcsi, de ha ügyes átkerülhet államira és kaphat ösztöndíjat is, ami a diákmunka mellett azért már egy szép kis összeg. Mekkora összegekkel támogatjátok a testvéreiteket?

2015. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy nagyon nehéz helyzet. Próbáljatok leülni megbeszélni. Akárki akármit mond az anyagiak igenis tönkre tehetnek egy kapcsolatot. Együtt találjátok ki ki mennyit rak a közös kasszába(fősuli mellett én is dolgoztam) és ki mennyi pénzzel támogatja a testvérét. Párod is felvehetné a kapcsolatot a másik testvérrel hogy nyugodtan támogathatná az öccsét, hiszen neki is ugyanúgy a testvére. A hugod pedig álljon a sarkára. Kérjen gyerektartást, emelt családit,önkormányzathoz bemenni rákérdezni milyen támogatásokat lehet igényelni, csanát, bölcsit keresni, részmunkaidős állást vállalni. Így ő sem szorulna az anyagi segitségedre. Remélem tudtam segíteni.
2015. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:

A húgom férjéről nem sokat tudok, csak annyit, hogy "besokallt", most jött elő rajta, hogy ő még élni szeretne, mégsem akar családot, "túl sok neki a gyerek" és ezért elköltözött tőlük, de hivatalosan még nem váltak el. Azt se tudom, hol lakik jelenleg.

A húgom szerint valamennyi pénzt ad nekik hébe-hóba, de mindig külön kell kérni tőle, magától egyszer nem jut eszébe, hogy a gyereke nem csak fényből él... A húgom meg önérzetes, azt mondta, nem fog kuncsorogni a pasinál, meg egyébként is eléggé megbántva és elárulva érzi magát (jogosan!), amiért ott hagyták egyedül egy kisgyerekkel. Nem szívesen keresi fel a férjét, csak ha nagyon muszáj.

2015. febr. 21. 15:40
 9/83 anonim ***** válasza:
68%

Először is le a kalappal előttetek,hogy ilyen jó testvérek vagytok!(Nekem 3 tesóm van,de csak nehezítik az életem)

Szerintem nem kellene ezen vitázni,te is segíted a te tesódat,ő is a sajátját.

Ebben meg teljesen igazad van,hogy ha még őt is te tartod el,akkor nem igazán kéne megszólnia téged!

2015. febr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj de a hugod forduljon bírósághoz mielőbb. Ez nem kuncsorgás hanem ez a gyereknek jár!!!
2015. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!