Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megbeszélni...

Hogyan lehet megbeszélni valakivel a problémákat, aki mindenen megsértődik?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Nyugodtan, normális hangnemben kezdeményezek mindig, de minden apróságon megsértődik. Nincsen komoly problémája, mindig ilyen nehéz természetű volt. Közeleg a születésnapja, szeretném meglátogatni. Ezt elmondtam neki és kértem, hogy írja le mely napokon nem fog dolgozni, hogy olyan napon menjek ami mindkettőnknek jó. Azt mondta hogy akkor ne is menjek ha szervezkedni kell. Úgy szerettem volna menni, hogy egy teljes napot együtt tölthessünk. Nem az a baja, hogy nem akar velem egy teljes napot tölteni, mindig szívesen lát, csak most nem tudom mi ütött belé megint. Hagyom pár napot, aztán majd írok neki megint.

De ez csak egy példa volt, nem ez az alap probléma. Mindig ilyen volt, mindenkivel, nem lehet megfelelni neki. Én viszont szeretném, ha megmaradna köztünk a jó anya-lánya kapcsolat, de egyre inkább elegem van ebből.

Hogy beszélhetnék vele erről hogy ne sértsem meg nagyon?


2019. okt. 23. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. Itt kettőtök közül csak te akarod a jó kapcsolatot, biztos megéri ez neked, egy ilyen undorító jellemű emberrel?
2019. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek van jó és rossz csillagállása. Ha beszélgetsz vele, ne kérdezz rá egyenesen a szabad idejére, inkább csak úgy mellékesen. Az szerint aztán intézd a látogatást.
2019. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

jajjj, pont van egy ugyanilyen természetű rokonom, kb ha nem megyek le egy utolsó csúszómászóba, akkor képtelenség vele 5 mondatnál többet beszélni.

Tipikusan olyan ember, hogy inkább meghalna, minthogy jóban legyen bárkivel is.

Gyűlöli az embereket, önmagát is, még a kutyáját is.

De mivel nem szeretnénk, hogy elpatkoljon, kénytelenek vagyunk vele foglalkozni.

2019. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te sérted meg, ő az energiavámpír, aki eljátssza mindenkivel a sértődést, hogy lemenjenek előtte kutyába és kérjék a bocsánatot. Sajnállak miatta, szörnyű emberek az ilyenek.
2019. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Azt mondta hogy akkor ne is menjek ha szervezkedni kell." Jó, ahogy szeretnéd, kedves Édesanyám! De kedves Anya, ezt írásban szeretném kérni Tőled! Csak hogy később, ha az unokád megkérdezi, milyen ember volt a nagyanyja, legyen mit mutatnon neki.
2019. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Több variáció is van.

Pl. hogy komolyan veszed, amit mondott és nem mész hozzá.


De ha szeretsz játszani, akkor eljátszhatod, hogy te viszontsértődtél. Mondjuk közlöd vele, hogy micsoda anya az olyan, aki nem is akarja látni a lányát. És hogy ha neki probléma, hogy neked egy nap ebédet főzzön, akkor inkább nem is főzzön. Lehet, hogy meghökken, és ő fog kérlelni, hogy menjél el.

2019. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sehogy. Az én anyukám is hasonló, tinikoromban teljesen tönkrementem tőle. Aztán ahogy elköltöztem egyetemre, akkor jobb lett, mert már nem éltünk együtt. Kicsit távolodj el tőle. Ha besértődik, hogy "ha szervezkedni kell, akkor ne is menj", akkor mondd azt, hogy "ok", és ne menj. Legközelebb talán átgondolja, hogy mi miatt drámázik. Vagy nem, de te akkor is jól jársz, mert nem te szívod meg az ő gyerekessége miatt.
2019. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyszülőm volt ilyen, és bejött, hogy mindent, amit vérzívásból mondott, szó szerint vettem. Elkezdte, hogy nagyon, nagyon fáj a szíve, ő belehal, tudom, hogy azt akarta, térdeljünk elé, csókoljuk a kezét, a férje így csinálta, csak azt már kiüldözte az életből, én viszont azt mondtam, ha fáj a szíved, az nagyon komoly dolog, és fogtam a mobilomat, hogy mama, kérek neked időpontot az orvosnál. Egyből tiltakozni kezdett. Minden másban is így működött.
2019. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!