Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki a családból rendszerese...

Valaki a családból rendszeresen elvesz a pénzemből, persze a megkérdezésem nélkül. Ez természetesnek vegyem, vagy tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés

Mikor rákérdezek, akkor senki nem vállalja, és még megkapom, hogy ne gyanúsítgassam a családom.

Havonta, kb. 40-60 ezer Ft-ról van szó.

Eleinte úgy voltam vele, hogy egyszer csak abbahagyják, de úgy tűnik, még vérszemet is kaptak, mivel eleinte csak 5-és 20 ezer körül hiányzott. (És ez tart 2-2és fél éve.) Szóval kezd elfogyni a türelmem.

Mit gondoltok erről?


2019. okt. 25. 07:47
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
84%

A mai világban miért kérdés ez?

Először is, jó sokat vártál, persze, hogy hü-lyére vesz az illető.

Másodszor meg ne tarts annyi készpénzt elérhető helyen.


Kis kulcsos pénztartó ládikáról hallottál már? Talán hasznát vennéd. Vagy ha a kulccsal van a baj, hogy nem tudod magadnál tartani, akkor számzáras széfről? Nem olyan nagy összeg, egy ilyen családban érdemes berzházni rá.

Amit elloptak tőled, abból nem is tudom hány ilyen széf kitelt volna már.

2019. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

Sok mindent próbáltam, de a kamerát a család ellen bevetni, na attól nekem forog a gyomrom. Tudom sokan hülyének néznek, csakhogy itt én a családommal élek és nem szentekkel.

Kulcsos dobozkát próbáltam, de felfeszítették. Téli ruhák alá a szekrénybe, de ott is megtalálták. Egy-két hét után kikutatják, rájönnek hová teszem a pénzem és lefölözik.

Nagyon elegem van már.

2019. okt. 25. 12:08
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tolvaj családtagtól jobban forog a gyomrom, mint attól, hogy megtudjam, ki az.
2019. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

-a pénzed nagy részét tartsd bankszámlán


-kp annyi legyen nálad, amennyire éppen szűkséged van, tartsd magadnál pénztárcába. ha otthon vagy tudsz rá figyelni ha meg elmész viszed magaddal.


Ebbe mi olyan bonyolult?

2019. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 Savlekotő ***** válasza:
56%
Hülye vagy fiam,akkor lopasd magad szarrá a gyomor forgató cuki családoddal,te vagy a balek akit hülyére lehet venni. Költözni esetleg,v kiállni magadért elkapni a tettest és pellengérre rakni nem opció ugye,mi a kérdés,kapjuk el helyetted, mert a családod olyan cuki h gyomrod forog h bajuk esik,gyanítom h te évek óta tudod ki az és fosol lépni csak picsogni jöttél,és azt is bizton merem állítani h te húzod meg magad oda haza nem a tolvajok... :( Amit írtam meg vállalom,itt kint is megvan a vélemény kis hazánk népéről,nem új keletű h mindenhol tolvajnak és hasonlóknak becézik a magyart sokan letagadják honnan jöttek.. És régen azért családba nem volt divat lopni főleg nem évekig nyíltan..
2019. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát aki hülye, azon nem lehet segíteni.

Még azt tudom neked javasolni, hogy mikor megkapod a fizud egy gyümölcsös tálba tedd ki az asztal közepére, hogy a szegény drága kis családodnak ne kelljen annyit fáradnia a felkutatással.

2019. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

Hát a számzáras széfet megnézném, hogy mikor feszítik ki.

Amúgy meg nem értem, komolyan.


Ha nem vagy otthon, magadnál tartod a pénzedet. Azt mondtad, nem olyan sok kp szokott nálad lenni.


Hazamész, berakod a zárható akármibe. Elrakod szem elől. Azért azt csak észreveszed, hogy valaki nekiáll keresni meg feszegetni, nem fél perc azért a művelet.


Ha zuhanyzol, fürdesz, viszed magaddal. Beletekered a törölközőbe, észre sem veszi senki.

Igazából nem értem, min problémázol még mindig.


Kezdem azt hinni, hogy kamu vagy a kérdéseddel együtt.

2019. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 kovpet ***** válasza:
100%

Hagyj elől egy tízezrest, de írd fel a sorszámát.

Ha (amikor) eltűnt, akkor csapd ki a balhét és nézd át az összes tízezres sorszámát a családban és akinél van, az magyarázza szépen meg, hogy hogy került hozzá.


Egy rendes pénzkazettát (bútorszéfet) nem feszítenek csak úgy fel, a flexelés meg csak feltűnik valakinek...

2019. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A sorszám nem rossz gondolat, feltéve, hogy a pénzrárcájába teszi a tolvaj. Emiatt én nem is a nyilvános asztalra rakatást tenném először, hanem a titkos átkutatást, és utána csak a nyilvános feltárást.
2019. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki tanacsot adni, ahhoz a kerdezo nem eleg ertelmes.

Ahhoz meg plane nem, hogy az asztalra csapjon.

Had lopkodjon toled tovabbra is a szent csaladod,legy tovabbra is penzcsap.

2019. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!