Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férj is természetesnek...

Más férj is természetesnek veszi, hogy a feleségre hárul az összes házimunka és egyéb feladat, amíg az otthon van a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta itthon vagyok a fiunkkal, a férjem szinte semmiben sem segít. Ha szólok neki, akkor sértődötten megcsinál valamit, majd duzzog a nap további részében és várja, hogy kiengeszteljem. A kicsivel ugyan foglalkozik, játszik vele, de enni például nem ad neki, mert macerás utána takarítani. A lakásfelújításból sem veszi ki a részét, ha nem csinálnám azt is, még most sem lenne használható a fürdőszobánk. Már kérdeztem, hogy miért teszi ezt, azt mondta, hogy az irodában beszélt a többi apukával és náluk a feleség ilyenkor átvállalta az összes munkát. Tényleg ilyen pocsék feleség vagyok vagy a férjem van "eltévedve" kicsit?
2011. okt. 18. 15:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Nem kicsit van eltévedve. Nálunk ilyen nincs.
2011. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
90%
én megleckéztetném.
2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
99%

A férjed van eltévedve. A terhesség, szülés és a szoptatás az egyetlen, amiben a férfi nem tud részt venni.

Minden másban lehet felezni a dolgokat.


A férjem múltkor mondta, hogy ha lesz majd gyerekünk, akkor csináljuk azt, hogy aki éppen többet keres akkor, az megy vissza dolgozni, a másik marad otthon. Per pillanat én keresek jobban, ezért burkoltan azt mondta, hogy szívesen otthon maradna ő is a gyerekkel a szoptatási időszak után.


Egyik exemnek is volt gyereke, amikor összejöttünk. Egyszer kértem kóstolót egy étteremben a leveséből, nagyon ügyes mozdulattal bekanalazta a számba, majd a kanállal reflexből meg is törölte a számat. Az elképedt nézésemre mondta, hogy ne haragudjak, annyit etette a gyerekét így, hogy rögzült a mozdulat :)

2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

A lakásfelújítás egyértelműen többemberes meló.

Én a takarítást átvállalnám, ha otthon vagyok, ő meg dolgozik, de nem derült ki, mekkora a gyerek. Ha msot született, akkor kellene, hogy mindenben segítsen. Ha már nagyobb, tehát lehet mellett dolgozni, nem kell minden pillanatban vele lenni, akkor én átvállalnám.

2011. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
98%
A férjed van eltévedve.
2011. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem veled beszélte meg, hanem hallgatott a kollégáira. Ez lett az eredménye. Szerintem nagyon el van tévedve. De hát inkább hisz a másik férfiaknak, mint bárki másnak. Ha azt mondták volna neki, hogy ők szülték a gyerekeinek, azt is elhitte volna nekik?
2011. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell mindent megcsinálnod, de többet kell vállalnod, mint ő.60-80%, attól függ, mennyire veszi igénybe a munkája, és mennyi ideje marad. De ha plusszmunkát vállal a megélhetésetekért, akkor terád marad az otthoni munka. De vele kell megegyezned, nem velünk. Néhány nő szülés után sárkánnyá változik, te ne állj közéjük!
2011. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
22%
Különben meg: ő nincs otthon: nem őutána takarítassz, hanem saját magad után, nem?
2011. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

A házimunkát szerintem természetes, hogy az csinálja meg, aki otthon van. Persze, újszülött baba mellett kell a segítség, de később azért lesz 1-2 óra rá és akár be is lehet majd vonni a gyereket is.

Az én párom napi 10-12 órát dolgozik, így számomra egyértelmű, hogy abban a napi 1-2 órában, amit velünk tölthet, nem fogom a porszívót vagy a mosogatószivacsot a kezébe nyomni :)

Viszont, cserébe azt is elvárom, hogy ne csináljon nekem plusz melót és pakoljon el maga után. Tehát pl. tegye a szennyestartóba a koszos cuccait, ha egyedül kajál, pakoljon el, stb.


Nekem inkább az a felháborító, hogy sok dolgozó nőnek is egyedül kell ellátnia a háztartást!

Ez miért van?

2011. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
32%

Mit szeretnél, mit csináljon otthon? Írd le!

hetente, naponta, rendszeresen, alkalmanként!

Ide írd!

2011. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!