Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki a családból rendszerese...

Valaki a családból rendszeresen elvesz a pénzemből, persze a megkérdezésem nélkül. Ez természetesnek vegyem, vagy tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés

Mikor rákérdezek, akkor senki nem vállalja, és még megkapom, hogy ne gyanúsítgassam a családom.

Havonta, kb. 40-60 ezer Ft-ról van szó.

Eleinte úgy voltam vele, hogy egyszer csak abbahagyják, de úgy tűnik, még vérszemet is kaptak, mivel eleinte csak 5-és 20 ezer körül hiányzott. (És ez tart 2-2és fél éve.) Szóval kezd elfogyni a türelmem.

Mit gondoltok erről?


2019. okt. 25. 07:47
1 2 3 4 5 6
 41/59 Metionin ***** válasza:
100%

Elsőként azt hogy húzz el onnan a vérbe. F#sza család lehet ha képesek a másikat meglopni.

Rövidebb távú megoldásként vegyél egy pénzkazettát és a pénztárcádat vagy a kivett pénzedet tárold abban. És csak annyit vegyél le a számláról, amennyi épp kell.

2019. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

"kamerát a család ellen bevetni, na attól nekem forog a gyomrom."


De a saját családtagod feljelentésével nem lenne gond? Egyébként hogy tennél így feljelentést? Ki ellen? Milyen intézkedést várnál a rendőröktől? Hazugság vizsgálat? Álljanak őrt a szobában?

Ezt neked kell lemeccselni, családon belüli ügyekkel sajnos egyáltalán nem szoktak foglalkozni.

2019. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy néhányan hülyének néznek, de kíváncsi lennék, ha velük történne hasonló, akkor is ilyen nagy arcuk lenne-e.

Tanácsot jöttem kérni, nem azért hogy egyesek lehülyézzenek. (Hülyézem én magamat, nem hiányzik még innen is.) Inkább ötleteket adnának mint azok akik tényleg segítőkészek voltak és néhány ötletet is adtak. Azoknak, akik segíteni kívántak azoknak nagyon szépen köszönöm. Mindent megfontolok és véget vetek valahogy annak, hogy továbbra is elszedjék a pénzem. A rendőrséget és a kamerát kihagyom, de a többit megfontolom.

2019. okt. 25. 17:37
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a nagy arcról van szó, hanem arról, hogy a lopás az lopás. Akkor is, ha családon belüli. Én kiverném a balhét, de ahhoz tökösnek, határozottnak kellene lenni. Neked ezek szerint egyik sincs. És itt ez baj. Ugye érted?
2019. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tartok készpénzt magamnál. Kártyával fizetek, a PIN kódot meg senki sem tudja rajtam kívül, leírva sincs.

Savlekötő fantázianevű trollal meg ne foglalkozzatok, egy megkeseredett komcsi, aki utálja a magyarokat.

2019. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts kp-t magadnál. Én pl. mindenütt kártyával fizetek, csak némi "kávéapró" van nálam, max. 2000 forint. Ha az elfogy, megint kiveszek kb. annyit. (igen, tudom, az ilyen többszöri, és kis összegű kp felvét nem éri meg, de ez van. Vannak még olyan helyek, ahol nem tudok/nem érdemes kártyával fizetni).
2019. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
88%
Bankban tartsd a pénzt és vàlzoztasf meg a Pin kódot, és ne mondd el senkinek
2019. okt. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami miatt muszáj lenne velük élnem, akkor

1, beszereznék egy vagy több kemkamerát. Egész jók vannak: képkeretnek, órának, füstjelzőnek stb. álcázott, léteznek mozgásérzékelősök is, amelyek infrával felszereltek (azaz éjjel is tud jó felbontású képet rögzíteni)

Ha ilyet veszel, akár premier planban is megfigyelheted a telefonodon, hogy hogyan keresgéli a kedves csaladtag, amiért érkezett. Lehet, h az is kiderülne, h nem is 1 ember az.(?):) Amig nincs széfem, játékpénzt tennék a valódi helyére. Legalább én is jól szórakozzak, ha nézem a show-t a kamera jóvoltából :D


2. vennék egy kisebb széfet is, és beépíttetném / rögzíteném - nehogy azzal együtt hussanjon el a "rászoruló" rokonom

2019. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

#48 vagyok ismét:

Ne haragudj, de hogyhogy felmerült benned, hogy TERMÉSZES, hogy lopnak tőled...??


Nem, nem az!!

Megdolgoztál a pénzedért, te döntheted el, hogy adsz-e belőle, s ha igen, kinek mennyit. Miután KÉRT, és nem magát szolgálta ki belőle.


Ha megengeded, én mindenképpen javasolnám neked, hogy menj pszichológushoz. Határtartási problémák, énhatárok védelme miatt. Tudniillik ez is az erőszak egyik formája, hogy tudtod és beleegyezésed nélkül rendelkeznek a holmijaiddal, tulajdonoddal, vagyonoddal, majd úgy állítják be, mintha semmi sem történt volna - netán téged is meghazudtolva. Te pedig már komolyan azt fontolgatod, hogy veled van a baj, mert ez lehet, hogy oké.

Hát k.vára nem az!

Állj ki magadért, cselekedj és kérj segítséget - ha valami miatt nem tudsz/akarsz elköltözni még. Mnden jót!

2019. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 Savlekotő ***** válasza:
40%

Ne haragudj, de hogyhogy felmerült benned, hogy TERMÉSZES, hogy lopnak tőled...??


Mondom én h ő az aki meghúzza magát otthon nem a tolvajok,az se ok nélküli h pont tőle lopnak,egyszerűen áldozat típus aki megidealizálja a lopást is ne h ki kelljen húzni a fejét a seggéből,lehet nyers a stílusom néhol bnko aláírom azt is h néha egészen alpári tudok lenni,baltával mosok ablakot,de jól látok a okot és okozatot dolgokban,a probléma megoldása az h a kérdező meg akarja oldani és ne fosson oda haza a saját otthonában attól aki elveszi amiért ő dolgozik meg addig minden megoldás javaslat veszett fejsze...

2019. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!